Tízmilliárd forintos szennyvízberuházás fejeződött be Észak-Magyarországon

Több mint tízmilliárd forintos szennyvízberuházás fejeződött be Észak-Magyarország 17 településén Nógrád, Heves és Pest megyében európai uniós támogatással - tájékoztatta a konzorciumot vezető Nemzeti Fejlesztési Programiroda (NFP) Nonprofit Kft. az MTI-t szerdán.

Tízmilliárd forintos szennyvízberuházás fejeződött be Észak-Magyarországon

A Széchenyi 2020 program keretében Bátonyterenye, Fót és Salgótarján önkormányzata, a DMRV Duna Menti Regionális Vízmű Zrt., valamint 12 községi önkormányzat 9,276 milliárd forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el az "Észak-Magyarországi szennyvízelvezetési és -kezelési fejlesztés" elnevezésű projektre. A beruházás összesen 10,491 milliárd forintból valósult meg, amelynek 88,4 százalékát az Európai Unió, fennmaradó részét pedig a központi költségvetés finanszírozta.

A Nógrád megyei Bátonyterenye teljes belterületén kiépült a közműves szennyvízcsatorna hálózat, elvégezték a szükséges rekonstrukciót is, és 199 házat kötöttek be a szennyvízhálózatba. 

Salgótarjánban bővítették a csatornahálózatot, és újabb 364, ivóvízhálózattal már ellátott ingatlant kötöttek a rendszerbe. Négy közterületi szennyvízátemelő készült Rónafalu, Rónabánya és Kotyháza településrészeken, az új vezetékkekkel Salgóbányát, valamint a mikóvölgyi és az újaknai részeket is bekapcsolták Salgótarján szennyvízelvezető hálózatába.

A Pest megyei Fóton 637 új lakossági bekötés jött létre a projekt keretében a település eddig ellátatlan részein. A Heves megyei Boldog, Heréd és Nagykökényes községekben a szennyvíztisztító telepet fejlesztették, emellett Heréden 76, Nagykökényesen 55 ingatlant kötöttek be. Kerekharaszton nem üzemelt szennyvízközmű, ott most készült el a teljes település csatornázása.

Öt Nógrád megyei faluban, Csécsén, Ecsegen, Jobbágyiban, Szarvasgedén és Szurdokpüspökiben több mint 3000 ingatlanbekötés valósult meg. Jobbágyiban új szennyvíztisztító telep is épült.

A Pest megyei Kartal és Verseg községet kiszolgáló szennyvíztisztító telep biológiai és hidraulikai kapacitását növelték, és a két településen 11 közterületi átemelő rekonstrukciója valósult meg.

Telkin 221 új bekötést építettek ki, így már valamennyi ivóvízbekötéssel rendelkező lakóingatlan kapcsolódik a szennyvízhálózathoz.

Negyedik hete áramlik ki a tőke a kriptoalapokból – az XRP és a Solana mégis erőt mutat

Miközben a digitális eszközökhöz kötött befektetési alapokból immár negyedik hete vonják ki a tőkét, bizonyos altcoinok látványos felülteljesítést mutatnak. A CoinShares friss jelentése szerint az amerikai befektetők visszavonulót fújtak, Európa azonban beszállt a vételbe.
2026. 02. 17. 12:30
Megosztás:

Kiemelkedő eredményeket ért el az SZTE a gyógyszerkutatás és -fejlesztés területén

Kiemelkedő eredményeket értek el a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) munkatársai a gyógyszerkutatás és -fejlesztés területén, egy a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból megvalósult négyéves program során - tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.
2026. 02. 17. 11:00
Megosztás:

Mire számíthatnak a befektetők?

Az ázsiai-csendes-óceáni piacok közül kedden sem nyitott ki a kínai, a hongkongi, a szingapúri, a tajvani és a dél-koreai a holdújévhez kapcsolódó ünnepek miatt. A legnagyobb elmozdulást ma reggel a japán Nikkei225 mutatta, amely közel 1%-os mínuszban állt a zárás előtti órában. A nyersolaj ára az ázsiai kereskedés alatt emelkedett az Egyesült Államok és Irán közötti közvetett tárgyalás előtt, ahol a nukleáris vitájuk rendezése lenne a cél. A tárgyalás ma kezdődik Genfben Omán közvetítésével.
2026. 02. 17. 10:30
Megosztás:

Alig mozdultak tegnap a fejlett piacokon a kötvényhozamok; a hazai hozamok tovább estek

Az amerikai szünnap miatt viszonylag érdektelen kereskedés zajlott tegnap a fejlett gazdaságok kötvény- és devizapiacain. A vártnál gyengébb japán GDP és a vártnak megfelelően csökkenő európai ipari termelési adat nem hozott érdemi változást: a japán 10 éves hozamszint 2,2, a német 2,75% környékén maradt, de nem változtak érdemben a francia és az olasz hozamok sem. A dollár minimálisan erősödött, az EUR/USD 1,185 felé közelít.
2026. 02. 17. 10:00
Megosztás:

A tengerentúli tőzsdék ünnepnap miatt zárva tartottak

A Wall Streeten tegnap a Presidents’ Day alkalmából nem nyitottak ki a tőzsdék.
2026. 02. 17. 09:30
Megosztás:

Vegyesen zárták a hétfői kereskedést a mértékadó nyugat-európai tőzsdék

Stoxx600 szektorindexei is, amely így végül 0,1%-os pluszban búcsúzott. A piacokat elsősorban a vállalati gyorsjelentések mozgatták, az eddig közzétett eredmények 60%-a felülmúlta a várakozásokat, ami a szokásosnál jobb arány. A technológia, a luxus és a média szektor gyengélkedését ellensúlyozni tudta a bank- és biztosítási szektor jó teljesítménye. A pénzügyi szektorban hétfőn korrekciót láthattunk a pénteki mínuszok után, amiből leginkább az 1%-os pluszba kapaszkodó spanyol IBEX tudott profitálni. A vezető európai indexek közül a leggyengébben a 0,5%-kal eső DAX teljesített.
2026. 02. 17. 09:00
Megosztás:

Gyengült a forint kedd reggelre

Gyengült a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 17. 08:30
Megosztás:

Több oktatási intézmény újul meg Békés vármegyében

Több oktatási intézmény újul meg Békés vármegye 3. számú választókerületében - tájékoztatta az MTI-t a vármegyei önkormányzat térségi tanácsnoka.
2026. 02. 17. 08:00
Megosztás:

Továbbra is bíznak a vezérigazgatók cégük idei növekedésében

A globális bizonytalanság ellenére a vezérigazgatók továbbra is bíznak cégük idei növekedésében; a válaszadók a szervezeti átalakulás felgyorsításával, a mesterséges intelligencia (MI) átfogó bevezetésével és stratégiai tranzakciókkal tervezik fenntartani versenyelőnyüket - derül ki az EY-Parthenon legfrissebb, 21 országban 1200 döntéshozó részvételével készült nemzetközi felméréséből.
2026. 02. 17. 07:30
Megosztás:

Helyreállt a rend az ingatlanpiacon: erős hitelezéssel indult az év

A szezonalitásnak megfelelő adásvételi számmal indult a 2026-os év a hazai ingatlanpiacon. Bár a volumen elmarad a tavaly januári magasabb bázisadattól, a visszaesés inkább látszólagos: a 2025-ös év eleji forgalmat egy tőkeinjekció (Magyar Állampapír Plusz kifizetések) fűtötte, a mostani számok a stabilizációt jelzik. A Duna House becslése alapján 7 662 tranzakciót hozott az év első hónapja. A várakozások szerint az idei év egésze a tavalyihoz hasonlóan alakulhat, 110–130 ezer közötti adásvétellel. A vevői keresletindex januárban 79 pontot mutatott, ami egyelőre mérsékelt aktivitást jelez. Miközben az adásvételek száma óvatosabb dinamikát mutat, a Credipass számításai alapján a jelzáloghitel-piac idén januárban is nagyon erősen, 235 milliárd forintos szerződéses összeggel zárhatott. Ez a teljesítmény a 2025-ös év azonos időszakához képest 88,2%-os bővülést jelent.
2026. 02. 17. 06:30
Megosztás:

Horvátország az uniós szabályok betartásával segítene a kőolajszállításban

Horvátország kész segíteni Magyarország és Szlovákia kőolajellátását az ukrajnai tranzit leállását követően, az uniós jog és az amerikai szankciókat felügyelő OFAC előírásainak betartásával - közölte hétfőn az X-en Ante Susnjar horvát gazdasági miniszter.
2026. 02. 17. 06:00
Megosztás:

A hazai építkezések 98 százaléka túllépi a keretet

Szinte borítékolható a csúszás és a költségtúllépés a magyarországi építkezéseknél, ennek egyik oka, hogy az ügyfél, a tervező és a kivitelező nem egy nyelvet beszél. Emellett a kivitelezéseknél továbbra is hódít a „majd a helyszínen megoldjuk” attitűd, ami valódi pénznyelő. Míg egy fal eltolása virtuálisan mindössze egy óra munkát, a helyszínen viszont már milliós bontási költséget jelent. Bogdán Attila, a Platánplán Mérnöki Iroda ügyvezetője szerint a megoldás a gyártmánytervezésben és a korszerű digitális technológiákban rejlik.
2026. 02. 17. 05:30
Megosztás:

Romániában az álhírek veszélyére figyelmeztető társadalmi célú hirdetéseket vezetnek be a médiában

Az álhírek veszélyére figyelmeztető, a kritikus gondolkodást népszerűsítő társadalmi célú hirdetések bevezetéséről döntött a román parlament, az erről szóló, a képviselőház által korábban már megszavazott törvénymódosítást hétfőn fogadta el a szenátus.
2026. 02. 17. 05:00
Megosztás:

A legfejlettebb földmegfigyelési technológia kerül a Husat program műholdjaiba

A 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT) leányvállalata, a REMRED Zrt. (REMRED) megállapodást írt alá a földmegfigyelő kamerarendszerek egyik vezető fejlesztőjével, a TelePIX vállalattal. Az együttműködés értelmében a TelePIX Co. (TelePIX) gyárthatja a HULEO elektrooptikai műholdakra, földmegfigyelési feladatokhoz és adatok gyűjtéséhez szükséges, a legmagasabb technológiai színvonalat képviselő VHR (Very High Resolution, azaz Nagyon Nagy Felbontású) felvételeket készítő kamera- és szenzorkészleteket. A HUSAT műholdkonstelláció így biztosítja majd a nemzetközi szinten is versenyképes, legmagasabb szintű földmegfigyelési képalkotási képességet. A hosszútávú partnerség érdekében a felek vizsgálják egy elektrooptikai műholdkamerák fejlesztésére és gyártására specializálódott közös vállalat létrehozásának lehetőségét is Magyarországon.
2026. 02. 17. 04:30
Megosztás:

Töretlenül bővülő árbevétel és stratégiai építkezés jellemezte az ALTEO 2025-ös üzleti évét

Meghaladta a 125 milliárd forintot az ALTEO Nyrt. árbevétele 2025-ben, így 19 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbi szintet. Az árbevétel növekedésben jelentős szerepe volt a körforgásos gazdálkodási szegmenst érintő tavaly lezárt akvizíciónak, de a Társaság más üzleti területeken is fontos stratégiai eredményeket könyvelhetett el. Az EBITDA 16,4 milliárd forintot ért el.
2026. 02. 17. 04:00
Megosztás:

A vállalati növekedés kulcsa 2026-ban: MI, akvizíciók és gyors átalakulás

A globális bizonytalanság ellenére a vezérigazgatók továbbra is bíznak cégük idei növekedésében – derül ki az EY-Parthenon legfrissebb, 21 országban 1200 döntéshozó részvételével készült nemzetközi felméréséből. A kiszámíthatatlan geopolitikai környezetben a válaszadók a szervezeti átalakulás felgyorsításával, a mesterséges intelligencia (MI) átfogó bevezetésével és stratégiai tranzakciókkal tervezik fenntartani versenyelőnyüket.
2026. 02. 17. 03:30
Megosztás:

2025-ben is dinamikusan nőtt az idén 20 éves Start Garancia portfóliója

2025-ben a kedvezőtlen finanszírozási környezet ellenére is jelentősen nőtt a Nemzetgazdasági Minisztérium tulajdonosi joggyakorlásával működő Start Garancia Zrt. kezességvállalási állománya. Az alapításának 20. évfordulóját ünneplő társaság portfóliója 2025 végéig mintegy 500 milliárd forintra gyarapodott, ezáltal összesen több mint 700 milliárd forintnyi finanszírozás, illetve közel 1200 milliárd forint értékű beruházás megvalósulását tette lehetővé.
2026. 02. 17. 03:00
Megosztás:

Itt a Tisza Párt nyugdíj programja - szakértői szemmel vizsgáljuk meg

Az Egyenes Beszéd február 10-i adásában a Tisza Párt választási programjának nyugdíjakkal kapcsolatos vállalásait elemezte Farkas András nyugdíjszakértő, a Nyugdíjguru.
2026. 02. 17. 02:00
Megosztás:

Fogyasztókat célzó kampányt szervez a Tej Terméktanács és a Magyar Termék Nonprofit Kft.

Az egyre súlyosabb tejpiaci válság miatt fogyasztókat célzó kampányt szervez a Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács, valamint a Magyar Termék Nonprofit Kft. - közölték az együttműködés résztvevői hétfőn az MTI-vel.
2026. 02. 17. 01:30
Megosztás:

Így tűnik el a makacs barna folt a WC-ből – vegyszer nélkül, percek alatt

Elsárgult, barnás csíkok, rozsdás elszíneződés a WC alján? Sokan ilyenkor erős vegyszerekhez nyúlnak, pedig a legegyszerűbb és legolcsóbb megoldás gyakran ott van a konyhában. A képen látható „előtte–utána” hatás otthon is elérhető, különösebb erőfeszítés nélkül.
2026. 02. 17. 01:00
Megosztás: