Többmillió eurós beruházással bővíti szolgáltatási portfólióját a Busch-Hungária

A Busch-Hungária Kft. az elmúlt években végrehajtott beruházásoknak és fejlesztéseknek köszönhetően nemcsak megerősítette piaci pozícióját, hanem új szolgáltatással is bővítette portfólióját. Magyarország legnagyobb vasöntödéje a nyers öntvények mellett már megmunkált alkatrészek gyártásával is foglalkozik, felkészülve a jövő kihívásaira és lehetőségeire.

Többmillió eurós beruházással bővíti szolgáltatási portfólióját a Busch-Hungária

Az elmúlt évek során a Busch-Hungária kiemelkedő növekedési pályát járt be, hiszen a 2009-es évi 4800 tonna öntvény gyártási mennyiséget 2024-ben már egyetlen hónap alatt képes előállítani. A Busch-Hungária azonban nem áll meg ennél a jelentős eredménynél. A vállalat idén egy újabb, jelentős beruházás keretében új EMAG megmunkáló cellát telepített, ami stratégiai fontosságú lépés a vállalat jövője szempontjából. A vállalat a beruházásnak köszönhetően már nemcsak nyers öntvényeket, de komplett, megmunkált alkatrészeket is gyárt ügyfeleinek. Ezzel a lépéssel a vállalat reagált a piaci változásokra, mivel az igény egyre inkább a kész, megmunkált termékek felé tolódik. A stratégiai lépés a megmunkált termékek gyártása felé jelentősen megerősíti a Busch-Hungária helyzetét a piacon, és új lehetőségeket nyit a vállalat számára.

A technológiai fejlesztés nemcsak a termelési kapacitást növeli, de lehetővé teszi a vállalat számára, hogy nagyobb hozzáadott értéket érjen el és kimagaslóbb szinten teljesítse az ügyféligényeket. Az új megmunkálósoron jelen pillanatban ötféle kerékagyat gyárt a vállalat, a közeljövőben további termékek megmunkálása is tervben van, azért, hogy a cég tovább erősítse a piaci pozícióját. A Busch-Hungária hosszú távú célja, hogy a piaci változásokhoz igazodva, a nyersöntvények gyártásáról áttérjen a késztermékgyártásig.

A beruházás és az új szolgáltatás bevezetése már most kedvező hatást gyakorol a vállalat ügyfélkörére, amit jól mutat a harmadik féltől érkező megrendelések számának jelentős növekedése. A Busch-Hungária a technológiai fejlesztések és új szolgáltatások mellett kiemelt figyelmet fordít a fenntarthatóságra is. A vállalat a 2024 elején kidolgozott fenntarthatósági energiastratégiája mentén megkezdte az átállást egy környezettudatosabb, részben körforgásos működési modellre. A vállalat 2024 elején bevezette a TISAX információbiztonsági megfelelőségi rendszert, az energiahatékonyság további növelése érdekében pedig a BMS épületirányítási és az ISO 50001 energiagazdálkodási rendszerek bevezetését tervezi 2025-ben. A vállalat hosszú távú célkitűzése, hogy 2030-ig az energia- és termelési hatékonyság javításával 40 százalékkal csökkentse fajlagos CO2-kibocsátását a 2019-es szinthez viszonyítva.

"Bár a globális piac kihívásokkal teli, felkészültünk arra, hogy ezeket lehetőségekké alakítsuk. Folyamatosan fejlesztjük magunkat, amit jól példáznak a sorozatos beruházások, melyeknek köszönhetően öntödénk európai színvonalú létesítménnyé vált. Büszkék vagyunk rá, hogy a tulajdonos BPW mellett, olyan vállalatokat tudhatunk ügyfeleink között, mint a Bosch, DAF, Daimler, Schaeffler, vagy ZF. Ez nem csak a diverzifikáció szempontjából fontos, de mutatja azt is, hogy egyre több külső partner ismeri el minőségi munkánkat.” – mondta el Hegymegi Dávid, a Busch-Hungária Kft. gyárigazgatója. 

A Busch-Hungária továbbra is elkötelezett a folyamatos fejlődés és innováció mellett. A vállalat célja, hogy megőrizze és tovább erősítse vezető pozícióját az öntvénygyártás piacán, miközben új szolgáltatásaival és fenntartható működésével példát mutat az iparág számára. 

Bitcoin esik, a kriptopiac korrigál: veszélybe került az aranykereszt?

A Bitcoin múlt heti rövid fellélegzése – amely során az árfolyam átlépte a 97 000 dolláros szintet – gyorsan kifulladni látszik. A BTC jelenleg 93 192 dollár körül forog, gyakorlatilag lenullázva azt a lendületet, amely sok kereskedőt egy trendforduló reményével töltött el.
2026. 01. 20. 06:00
Megosztás:

A francia kormány mégis megkerüli a parlamentet a költségvetés elfogadásához

Sébastien Lecornu francia miniszterelnök hétfőn bejelentette, hogy a költségvetés elfogadásához korábbi ígérete ellenére érvényesíteni kívánja az alkotmány azon cikkét, amely lehetővé teszi törvények elfogadását a képviselők szavazata nélkül.
2026. 01. 20. 05:30
Megosztás:

Digitális szülőség - könyvújdonság a gyermekkor kihívásairól a digitális világban

Az online megosztás és a szülői nevelés öszvérkifejezésével, a sharentinggel, korunk egyik legelterjedtebb, ugyanakkor legellentmondásosabb jelenségével is részletesen foglalkozik a Gondolat Kiadó Médiatudományi könyvek-sorozatában megjelent Digitális szülőség című kötet. A Lendvai Gergely Ferenc médiajogász, valamint Koltay András, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) elnöke által szerkesztett hiánypótló mű számos nézőpontból vizsgálja a digitalizált gyermekkorból adódó lehetőségeket, kihívásokat és konfliktushelyzeteket - közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 20. 05:00
Megosztás:

Új akcióterv a vaddisznóállomány szabályozásáról

A sertéstartás biztonsága, valamint a vaddisznópopuláció és a környezet védelme érdekében kiemelt fontosságú az afrikai sertéspestis (ASP) járvány megelőzése, ellenőrzése és felszámolása. Magyarország az Európai Bizottság rendelete alapján új, 2026–2031 közötti időszakra vonatkozó ASP Akciótervet dolgozott ki. Az új terv részletesen szabályozza a vaddisznóállomány kezelését, a fenntartható állománysűrűség biztosítását, a vadászatra jogosultak felelősségét, valamint az ASP terjedésének megelőzésére és felszámolására irányuló szakmai intézkedéseket.
2026. 01. 20. 04:30
Megosztás:

Melyik autó most a menő? 920 ezer használt autó cserélt gazdát 2025-ben

Az előzetes adatok szerint a hazai használtautó-piacon minden eddiginél több, 920 200 személygépkocsi cserélt gazdát 2024-ben. Ez az érték 1,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi rekordot: 2024-ben 906 900 volt a belföldi átírások száma. Ezzel a használt személyautók hazai piacának forgalma egy évtized alatt közel 70 százalékkal emelkedett.
2026. 01. 20. 04:00
Megosztás:

Solana és a Base robbantotta fel a stablecoin-piacot: 3,82 milliárd dolláros növekedés egy hét alatt

Új lendületet kapott a kriptovaluta-piac: mindössze néhány nap leforgása alatt több milliárd dollárral nőtt a stablecoinok összértéke. A háttérben két blokklánc, a Solana és a Base áll, miközben az intézményi befektetők aktivitása és a likviditási mozgások is új trendeket vetítenek előre a kriptopiacon.
2026. 01. 20. 03:00
Megosztás:

Horvát kormányfő: ésszerű megoldás kell a Grönland körüli vitában

Ésszerű megoldást kell találni Washington és az Európai Unió (EU) között a Grönland körül kialakult vitában, és nem szabad ott feszültséget kelteni, ahol arra nincs szükség - jelentette ki hétfőn Andrej Plenkovic horvát miniszterelnök.
2026. 01. 20. 02:30
Megosztás:

Az IMF minimálisan javított idei globális növekedési előrejelzésén

A tavaly októberben vártnál 0,2 százalékponttal gyorsabban, 3,3 százalékkal nőhet az idén a globális gazdaság a Nemzetközi Valutaalap (IMF) hétfőn kiadott prognózisa szerint. A jövő évre vonatkozó 3,2 százalékos GDP-növekedési várakozás nem változott. Tavaly a globális gazdaság 3,3 százalékkal nőtt.
2026. 01. 20. 02:00
Megosztás:

Online petíció indult az élelmiszer-biztonság és magyar gazdák védelmében

Online petíció indult az élelmiszer-biztonság, a magyar föld és magyar gazdák védelmében - mondták hétfői sajtótájékoztatójukon Budapesten a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), valamint a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Országos Szövetségének (Magosz) vezetői.
2026. 01. 20. 01:30
Megosztás:

MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén

A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén – közölte a társaság az MTI-vel azt követően, hogy hétfőn megállapodtak a munkavállalói érdekképviseletek, a cégcsoport, valamint az állam tulajdonosi jogait gyakorló Építési és Közlekedés Minisztérium (ÉKM) vezetői.
2026. 01. 20. 01:00
Megosztás:

Kezdődik az új Mercedes-Benz GLB sorozatgyártása a kecskeméti gyárban

A kecskeméti Mercedes-Benz gyárban megkezdődött az új elektromos GLB sorozatgyártása. A magyarországi üzem rugalmas európai MMA-gyártási hálózatban működik együtt a délnémet rastatti gyárral. Az új EQ technológiájú GLB (az EQB után) már a második teljesen elektromos Entry modell, amely a kecskeméti telephelyen készül – ezt követi majd az év folyamán a modern belső égésű motorral szerelt 48 V-os hibrid GLB. A modellnek mind a teljesen elektromos, mind a csúcstechnológiás hibrid hajtású változata ugyanazon a gyártósoron készül majd, rugalmas gyártásszervezéssel.
2026. 01. 20. 00:30
Megosztás:

Etiópia új gazdasági fejezete: állami Bitcoin-bányászat zöld energiával

Etiópia új irányt vesz a kriptovaluta-iparban: a kormány saját hatáskörben, állami szinten kíván belépni a Bitcoin-bányászat világába. A cél nem pusztán a profit – az ország zöld energiából teremtene digitális vagyont, miközben hosszú távú gazdasági és pénzügyi stratégiájának új alappillérét fekteti le.
2026. 01. 19. 23:30
Megosztás:

A világ dollármilliárdosainak vagyona nőtt tavaly

A világ dollármilliárdosainak vagyona 16 százalékkal nőtt tavaly, háromszor gyorsabban az elmúlt öt év átlagánál - derült ki az Oxfam jótékonysági szervezet hétfőn közzétett tanulmányából, amelyet a davosi Világgazdasági Fórum (WEF) előtt hoztak nyilvánoságra.
2026. 01. 19. 23:00
Megosztás:

A Bitcoin ralija összeomlott 97 000 dollárnál, ahogy a finanszírozási ráta megtorpant, a kisbefektetők kimaradtak – Miért a Digitap ($TAP) a legjobb kriptovaluta, amit ma érdemes megvenni

A Bitcoin ralija erős ellenállásba ütközött 97 000 dollárnál, és az elutasítás egyértelmű jele annak, hogy a vevők nem hajlandók ezen a szinten tovább vásárolni. Az árfolyam közel 97 900 dollárnál tetőzött, majd visszaesett 95 500 dollár környékére, így a kitörési próbálkozás visszahúzódássá alakult.
2026. 01. 19. 22:00
Megosztás:

Magyar fejlesztésű autósapp segít spórolni a kötelezőn

Megéri jól vezetni a Drivello-val – az UNION új okosappja díjazza a felelősséget, a felhasználók kedvezményt kaphatnak a kötelező biztosításuk díjából.
2026. 01. 19. 21:30
Megosztás:

Vegyesen változott hétfő estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben hétfő estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 01. 19. 21:00
Megosztás:

Jakub Stanislavot nevezte ki közép-kelet-európai szállodaüzletágának vezetőjévé a CBRE

Jakub Stanislavot nevezte ki a közép-kelet-európai szállodai üzletágának vezetőjévé 2026 januártól a világ legnagyobb kereskedelmi ingatlanszolgáltató és befektetési vállalata. A szakember továbbra is a csehországi tőkepiaci üzletágat vezeti, emellett pedig a vállalat szállodai befektetési tanácsadási platformját is irányítja Közép- és Kelet-Európában. A CBRE Magyarország esetében Csörget Balázzsal, a helyi hotel csapat vezetőjével és Antoine Fromental hotel befektetési elemzővel működik szorosan együtt.
2026. 01. 19. 20:30
Megosztás:

2,04 dolláros XRP vagy Digitap ($TAP)? Kriptós előértékesítési alfa 2026 januárjában

Az XRP-t visszautasították 2,40 dolláron, és most beragadt. Az árfolyam 2,04 dollár körül ingadozik egyértelmű irány nélkül. A kereskedők a grafikonokat figyelik. A forgalom elapadóban. Mindenki a következő lépésre vár. Csakhogy a várakozás pénzbe kerül. Miközben az XRP egy szűk sávban konszolidálódik, egy másik lehetőség egyre nagyobb lendületet vesz.
2026. 01. 19. 20:00
Megosztás:

Az EU-nak megvannak az eszközei az új amerikai vámok elkerülésére

Az EU rendelkezik azokkal az eszközökkel, amelyekkel elrettentheti Donald Trump amerikai elnököt attól, hogy új vámokat vessen ki azokra az országokra, amelyek ellenzik Grönland amerikai annektálását – jelentette ki hétfőn Stéphane Séjourné iparpolitikáért felelős uniós biztos.
2026. 01. 19. 19:30
Megosztás:

A Mol szándéknyilatkozatot írt alá a szerb NIS többségi tulajdonának megvásárlásáról

A Mol-csoport kötelező erejű szándéknyilatkozatot írt alá a Gazprom Neft társasággal a szerb Naftna Industrija Srbije (NIS) vállalatban fennálló 56,15 százaléknyi részesedésük megvásárlásáról, a tranzakció megvalósulásával a Mol jelentős részvényesi felelősséget és irányítási jogot vállalhat a Szerbia egyetlen olajfinomítóját üzemeltető társaságban, amellyel tovább erősítheti jelenlétét a közép- és délkelet-európai energiapiacon - közölte az olajtársaság a tőzsde honlapján hétfőn délután.
2026. 01. 19. 19:00
Megosztás: