Új igazgató irányítja a büki állateledel-gyárat
A tájékoztatás szerint Arthur van Raalte távozását követően Tanja Zigic, a szerbiai surcini gyár korábbi vezetője vette át a pozíciót, aki elismerően szólt a büki gyár elmúlt 25 évéről, amely alatt a régió legnagyobb és legmodernebb üzemévé fejlődött. Az új gyárigazgató tervei szerint az eredményekre építve folytatják az innovatív fejlesztéseket, hogy a jövőben is meghatározó szereplői legyenek az európai állateledel-gyártásnak.
A cég idén januárban jelentette be legújabb, 140 milliárd forintos beruházását, így három év alatt a Nestlé Hungária összesen több mint 235 milliárd forintot ruházott be a gyár fejlesztésébe - közölték. Még az idén befejeződik és néhány hónapon belül átadják a két éve bejelentett 50 milliárd forintos, majd a tavaly elindított 35 milliárd forintos Turul 4-5 névre keresztelt beruházást, ennek köszönhetően a termelési volumen növekedni fog - írták az MTI-hez eljuttatott közleményben.
Hozzátették: a 2023-ban bejelentett Turul 6 beruházáson az épületszerkezet elkészült, hamarosan megkezdik a termelőberendezések telepítését, amellyel párhuzamosan zajlik egy automata raktárbázis építése is.
A Nestlé büki Purina gyára 2022-ben 215 ezer tonna terméket állított elő, a fejlesztéseknek köszönhetően 100 ezer tonnával nő a gyár éves kapacitása - írták. A Nestlé egy korábbi közleménye szerint az épülő 35 ezer négyzetméter gyártóterületű üzemegységben nedves állateledelt fognak gyártani, a mellette létesülő számítógéppel vezérelt tároló- és visszakeresési rendszerű (ASRS) raktárépület teljesen automatizált lesz.
A büki állateledel-gyár 1400 embernek ad munkát. A svájci vállalatnak Magyarországon három gyára van, Szerencsen, Diósgyőrön és Bükön. A szerencsi gyár a Nestlé közép-európai regionális kávé és kakaóitalpor-gyártó és töltő üzeme, ahol évente közel 40 ezer tonna kávé és kakaópor készül, amelyet 30 országba szállítanak ki.
A diósgyőri gyár a Nestlé egyetlen, kizárólag üreges csokoládéfigurák gyártására specializálódott üzeme a világon, ahonnan a termékeket több mint 20 országba exportálja a vállalat.
A cégcsoport állateledel-gyártásának kelet-közép-európai központja, a büki Purina gyár termékei a világ több mint 50 országába jutnak el Bükről. A Nestlé Hungária beszállítóinak többsége magyar vállalkozás, amelyek évente összesen 54 milliárd forint értékben adnak el termékeket és szolgáltatásokat a Nestlé globális hálózatának is.
Tájékoztatásuk szerint a Nestlé Hungária árbevétele 2022-ben 246 milliárd forint volt, 40 százalékkal nagyobb mint a megelőző évben, az adózott eredmény viszont a költségek növekedése miatt csökkent tavaly, a nyilvános cégadatok szerint 3,895 milliárdról 3,361 milliárd forintra.