Új lízingterméket vezet be az EXIM Magyarország a Demján Sándor Programban a hazai vállalkozások részére

Az EXIM Magyarország a Demján Sándor Program keretében egy új, célzott finanszírozási konstrukciót indított el a mai nappal. A teljes, 5 éves futamidőre támogatott, fix kamatozású Jövő Exportőrei Lízing lehetőséget biztosít a hazai kis-, közepes és nagyvállalatok számára, hogy kedvező feltételekkel szerezzenek be korszerű eszközöket, berendezéseket és gépeket, elősegítve a vállalkozások nemzetközi értékláncokba történő bekapcsolódását.

Új lízingterméket vezet be az EXIM Magyarország a Demján Sándor Programban a hazai vállalkozások részére

Az EXIM Magyarország új finanszírozási terméke kifejezetten azon magyarországi székhellyel vagy telephellyel rendelkező kis-, közepes- és nagyvállalkozásoknak nyújt támogatást, amelyek versenyképességük növeléséhez keresnek rugalmas és kedvező kamatozású finanszírozási megoldást – nem feltétel tehát, hogy a vállalkozás már aktív exporttevékenységet folytasson. A konstrukció műszaki berendezések és egyéb felszerelések, gépek, eszközök, valamint haszongépjárművek beszerzésére vehető igénybe.

A nyílt- vagy zártvégű lízingfinanszírozás euró mellett forint devizanemben is elérhető, fix, támogatott kamatozással a teljes futamidőre. A kamat mértéke euró alapon évi 3,75% – 5,75%, míg forint alapon évi 5,2% – 7,2% között alakul, a vállalat hitelképességi minősítése és az ügylet fedezettsége alapján. A vállalkozások maximum 5 éves futamidővel igényelhetik a finanszírozást, választható törlesztési lehetőségekkel (1, 3 vagy 6 havonta törleszthető).

Idén január 6-tal az EXIM már elindította az „Exportélénkítő Lízing” konstrukciót, amely a jelenlegivel szemben már kifejezetten exportőrök vagy elsőkörös beszállítóik számára nyújt nyíltvégű és zártvégű pénzügyi lízinget a belföldi beruházásaik megvalósítására, hogy meglévő exporttevékenységük bővüljön és a nemzetközi versenyképességük erősödjön.

„A Demján Sándor Program legújabb lízingkonstrukciója azokat a magyar vállalkozásokat támogatja, amelyek korszerű eszközök beszerzésén keresztül szeretnék erősíteni piaci pozíciójukat. A legújabb termékünkkel már az exporttevékenységüket elindítani tervező kkv-k is rugalmas igénybevételi és törlesztési feltételekkel juthatnak forráshoz.” – mondta Kisgergely Kornél, az EXIM Magyarország elnök-vezérigazgatója.

Az EXIM Magyarország a Demján Sándor Program keretében január elején összesen 350 milliárd forint keretösszeggel tette újra elérhetővé négy korábbi sikeres termékét, amely keretből 100 milliárd forintot dedikáltan a zöld beruházások finanszírozására különített el. A Jövő Exportőrei Beruházási Hitel és a Jövő Exportőrei Zöld Beruházási Hitel, illetve az Exportélénkítő Beruházási Hitel és Exportélénkítő Lízing konstrukciók elsősorban az EXIM pénzügyi partnereinél érhetők el. A pénzintézet ezek mellett a magyar vállalatok külföldi befektetéseit is egyedülálló programmal, az EXIM-től kizárólag közvetlenül igényelhető Kifektetési Hitellel támogatja.

A Demján Sándor Programhoz kapcsolódó termékek népszerűségét mutatja, hogy közel két hónap leforgása alatt összesen 81,9 milliárd forint értékben fogadott be hitelkérelmeket a magyar vállalkozásoktól az EXIM Magyarország. A szerződések mielőbbi megkötése érdekében az EXIM Magyarország a pénzügyi partnereivel közösen törekszik a kérelmek gyors elbírálására. Ennek köszönhetően az ügyfelek közül többen már február során szerződést köthettek a kiválasztott hitelintézetükkel.

Európai szinten is kiemelkedő öntözési projekt valósult meg Mezőfalván

Föld alatti mikroöntözési rendszer épült ki mintegy 330 hektáron Mezőfalván a Wienerberger-csoporthoz tartozó Pipelife Hungária Kft. szakmai támogatásával. A projekt európai összevetésben is ritkaságnak számít, és akár 30–50%-os vízmegtakarítást tehet lehetővé a hagyományos öntözési módszerekhez képest.
2026. 03. 25. 06:30
Megosztás:

Az EU és Nagy-Britannia növeli az ukrán kulturális szektor támogatását

Az Európai Unió és az Egyesült Királyság növeli az Ukrajnának szánt kulturális támogatást - jelentette be Glenn Micallef nemzedékek közötti egyenlőségért, ifjúságért, kultúráért és sportért felelős uniós biztos Brüsszelben, miután megbeszélést folytatott Ian Murray brit kulturális miniszterrel kedden.
2026. 03. 25. 05:30
Megosztás:

Jelentősen emelkedtek az inflációs előrejelzések

A Monetáris Tanács mai kamatdöntő szinten tartotta az irányadó kamatot. A jegybanki alapkamat így továbbra is 6,25 százalékon áll. A kamatfolyosó két széle maradt 5,25, illetve 7,25 százalékon. A döntés nem okozott meglepetést, megfelelt a széles körű elemzői konszenzusnak.
2026. 03. 25. 05:00
Megosztás:

Miért érezzük magunkat jobban és költünk többet, ha egy étterem teraszán ülünk?

Sokan tapasztalták már, hogy egy étterem teraszán ülve valahogy jobban esik az étel, könnyebben telik az idő, és gyakran egy újabb ital vagy desszert is belefér. A szabad levegő, az utcai élet látványa és a nyitott tér a tudomány szerint is mind hozzájárulnak ahhoz, hogy ellazultabbnak érezzük magunkat. Ilyenkor a beszélgetések is hosszabbak, a hangulat oldottabb, és észrevétlenül több időt töltünk az asztalnál. Különösen ott, ahol egyáltalán van terasz.
2026. 03. 25. 04:30
Megosztás:

Fordulat a hazai ingatlanpiacon: kétszer annyian keresnek most házat, mint lakást

Az elmúlt évben elképesztő mértékű átrendeződés volt az ingatlanpiacon, a korábbi fele-fele arány helyett ma már kétszer annyian keresnek családi házat, mint lakást a Zenga.hu ingatlankereső portál adatai szerint - hangzott el a Zenga Lakáspiaci Konferenciáján, ahol az Otthon Start hatásairól és az új építésű piac nagy esélyeiről is beszéltek a szakma meghatározó szereplői.
2026. 03. 25. 04:05
Megosztás:

Z generáció vs. felsővezetők: a fiatalok már készek rá, a cégeknek most kell lépniük

A fiatalabb generációk számára ma már alapvetés, hogy a fenntarthatóság a gazdasági döntések része. A vállalatoknál azonban sokszor még bizonyítani kell, hogy a zöld szempontok nemcsak környezeti, hanem üzleti előnyt is jelenthetnek – hívja fel a figyelmet a K&H. A klímaváltozással összefüggő kockázatok – például az energiaárak, az ellátási láncok sérülékenysége vagy az ingatlanok energiahatékonysága – miatt a fenntarthatóság egyre inkább üzleti kérdéssé válik a vállalatok számára.
2026. 03. 25. 03:30
Megosztás:

Vietnámban is a Paks II-höz hasonló atomerőmű épül

Március 23-án, Pham Minh Tinh, a Vietnami Szocialista Köztársaság miniszterelnökének hivatalos moszkvai látogatása során kormányközi megállapodást írtak alá Ninh Thuan-1 atomerőmű építésében folytatandó együttműködésről.
2026. 03. 25. 03:00
Megosztás:

Az MNB is megvárja az iráni háború további piaci hatásait

Várakozásunknak és a piaci konszenzusnak megfelelően márciusban 6,25%-on hagyta az alapkamatot az MNB, a kamatfolyosó sem változott.
2026. 03. 25. 02:30
Megosztás:

Nagy Márton: a kormány 6170 milliárd forintot fordít gazdaságfejlesztésre

A kormány 6170 milliárd forintot, a hazai GDP több mint 6 százalékát fordítja gazdaságfejlesztésre, mert megértette azt az összefüggést, hogy a gazdaság helyreállítható, ha megkapja a megfelelő pénzügyi forrásokat - mondta a nemzetgazdasági miniszter a Vállalkozói körkép - Fejlesztési lehetőségek és növekedési utak kis- és középvállalkozások számára című konferencián kedden Budapesten.
2026. 03. 25. 02:00
Megosztás:

Karol Nawrocki: Magyarország a lengyelek örök barátja marad

Oroszország mindig fenyegetést jelent, Magyarország viszont a lengyelek örök barátja marad - hangsúlyozta Karol Nawrocki lengyel elnök az X-en, a lengyel-magyar barátság napja alkalmából tett hétfő esti budapesti látogatása után.
2026. 03. 25. 01:30
Megosztás:

A nyugdíjasok pénzét kriptóba, Bitcoinba fektetik? Ez készül a háttérben

Egyre erősebb a lakossági nyomás: az ausztrál nyugdíjalapok felé fordul a kriptopiac. A Hostplus most komolyan fontolgatja, hogy megnyitja a kaput a Bitcoin és más digitális eszközök előtt – ami új korszakot hozhat a hosszú távú nyugdíjbefektetések világában.
2026. 03. 25. 01:00
Megosztás:

Otthonról dolgozol? Lehet, hogy rád is vonatkozik egy kötelező vizsgálat

Sokan úgy gondolják, hogy ha otthonról dolgoznak, akkor mentesülnek a szigorúbb munkavédelmi szabályok alól – pedig épp az ellenkezője igaz.
2026. 03. 25. 00:30
Megosztás:

Debrecen idén is számos kulturális és gasztronómiai eseménnyel várja a közönséget

Debrecen az idén is pezsgő kulturális és gasztronómiai központtá válik: tavasztól a nyár végéig egymást követik a város meghatározó fesztiváljai és nagyrendezvényei, amelyek sokszínű programokkal, nemzetközi fellépőkkel és különleges élményekkel várják a látogatókat - közölték a szervezők a programokat beharangozó keddi sajtótájékoztatón a debreceni Kölcsey Központban.
2026. 03. 24. 23:30
Megosztás:

Az Egyesült Államok betiltja a külföldi routerek importját

Az Egyesült Államok - meghatározott kivételekkel - betiltja a külföldi routerek importját nemzetbiztonsági okokból – közölte a Szövetségi Kommunikációs Bizottság egy kedden megjelent, de még előző napi keltezésű közleményében.
2026. 03. 24. 23:00
Megosztás:

Vezetőt vált a CIB Bank

Simák Pált Luigi Fuzio váltja a CIB Bank elnök-vezérigazgatói posztján, a szükséges felügyeleti engedélyek megszerzését követően - közölte a pénzintézet kedden az MTI-vel.
2026. 03. 24. 22:00
Megosztás:

Aláírták az üzbég atomerőmű projekt megvalósításának ütemtervét és egyidejűleg elkezdték az alapozás előkészítését a területen

2026. március 24-én Taskentben aláírták a Roszatom állami vállalat és az üzbég kormány alá tartozó Atomenergia Ügynökség, az Uzatom nukleáris és kapcsolódó területeken folytatott együttműködésének ütemtervét, valamint az atomerőmű építési szerződéséhez fűzött kiegészítő megállapodást.
2026. 03. 24. 21:30
Megosztás:

Óvatos üzenetek az MNB-től

Kamattartásról döntött a jegybank. A várakozásoknak megfelelően nem változtatott az alapkamaton és a kamatfolyosón a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa. A közel-keleti helyzet miatt rendkívül óvatos üzeneteket küldtek a piacnak a döntéshozók.
2026. 03. 24. 21:00
Megosztás:

Új hajóval bővült a BRFK járműparkja

Új hajóval bővült a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság járműparkja.
2026. 03. 24. 20:30
Megosztás:

Idén az építőiparban ismét nőtt a szakemberhiány

Idén ismét nőtt a szakemberhiány az építőiparban: Magyarországon egy kivitelezőre átlagosan 56 napot kell várni, ami három nappal több mint egy évvel korábban - közölte országos kutatása alapján a Mapei Kft. kedden az MTI-vel.
2026. 03. 24. 20:00
Megosztás:

Élmények és méltóság a rászoruló gyerekeknek – a Budapest Bike Maffiát támogatja a Morgan Stanley

A Morgan Stanley elindítja az Impact Through Innovation díjat az EMEA régióban, a Budapest Bike Maffia lett az első magyarországi győztes.
2026. 03. 24. 19:30
Megosztás: