Újabb óriásberuházás indul a Nestlé büki állateledelgyárában

Az egy éve bejelentett 50 milliárdos fejlesztés után ismét nagyszabású beruházásba kezd büki gyártóbázisán a Nestlé Hungária: 35 milliárd forintból a legmodernebb technológiákkal bővítik az üzemet, 120 új munkahelyet hozva létre és 50 ezer tonnával megtoldva az éves termelési kapacitást. A mostani beruházás tovább erősíti a Vas megyei település, valamint a térség magyar nemzetgazdaságban betöltött pozícióját.

Újabb óriásberuházás indul a Nestlé büki állateledelgyárában

Négy évvel ezelőtt 20 milliárd forintos beruházással teremtett világviszonylatban is egyedülálló, innovatív robottechnológiával felszerelt, teljesen automatizált termelőkapacitást Bükön a Nestlé Hungária. A cég 2020 őszén jelentett be egy újabb, 50 milliárdos beruházást, amellyel megszilárdítja vezető szerepét a magyarországi élelmiszeripari befektetők között. A Nestlé történetében kiemelt jelentőséggel bíró kezdeményezés egyben az elmúlt évtized egyik legnagyobb élelmiszeripari és feldolgozóipari beruházásának számít.

Miközben a tavalyi projekt kivitelezése változatlanul, az eredeti terveknek megfelelően zajlik, a vállalat újabb fejlesztésbe kezd: a most induló, 35 milliárd forintos bővítési szakasszal újabb 50 robot áll csatasorba, így a prémium macskaeledel termelési üzem kapacitása éves szinten további 50 000 tonna előállítására lesz képes, várhatóan 2022 negyedik negyedévétől.

„A 120 új munkahelyet teremtő bővítés hatására a mostani 70 helyett naponta több mint 90 kamionnyi állateledelt tudunk majd útnak indítani 2022 őszétől a világ 50 országába. A beszállított alapanyagoknak több mint 50 százalékát már most a magyar beszállítóktól érkezett alapanyag teszi ki, és az új beruházásnak köszönhetően ez a volumen még tovább nőhet.” – közölte Noszek Péter, a Nestlé Hungária ügyvezető igazgatója.

Akárcsak a tavaly elkezdett fejlesztési ütemben, a mostaniban is az innováción, valamint a környezetbarát megoldások alkalmazásán van a hangsúly. A Nestlé globális célkitűzéseivel összhangban a gyárban 2017 óta megújuló források biztosítják a villamos energiát, az ipari hulladékot pedig anyagában történő újrahasznosítással vagy hőenergia termeléssel ártalmatlanítják. Különböző hulladék-hő újrafelhasználási projekteknek köszönhetően az év folyamán összesen kb. 120 családi ház éves gázfelhasználásának megfelelő gázmennyiséget takarítanak meg és így csökken az üzem széndioxid-kibocsátása is.

Noszek Péter szerint a mostani fejlesztési ütemmel tovább erősödik a büki gyáregység pozíciója a Nestlé Purina regionális állateledel-gyártásában, miközben a környező beszállítók és a térség egésze is profitál belőle.

Szintén a hazai élelmiszertermelők piaci biztonságát, az élelmiszeripar tavalyi és idei jó teljesítményét, valamint a térségben megtermelt alapanyagok feldolgozásának jelentőségét emelte ki az új beruházás bejelentésén Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is.

A tárcavezető hangsúlyozta, hogy Nyugat-Magyarország egyik meghatározó exportőrének új fejlesztése – a kormány gazdaságpolitikai törekvéseivel és iparfejlesztési stratégiai céljaival összhangban – tovább javítja a magyar gazdaság regionális versenyképességét.

A most bejelentett fejlesztéssel a Nestlé összes magyarországi beruházása közel 185 milliárd forint lesz, miközben a cégnek jelentős a hozzájárulása Magyarország külkereskedelmi mérlegéhez: a termelésének 85 százalékával külpiacokat megcélzó Nestlé Purina több mint 450 milliárd forint értékben exportált állateledelt Bükről az elmúlt tíz évben. A Nestlé Hungária három magyarországi regionális termelési központja (Bük mellett Diósgyőr és Szerencs) révén ötször akkora mennyiséget exportál, mint amekkorát behoz az országba.

A miniszter hozzátette, a Nestlé 725 millió forint értékében szakképzési programot indít, amelyhez a kormány 360 milliós képzési támogatást biztosít.

Ha Ön is 1950–1975 között született, akkor van oka a félelemre

Ez a korosztály ma 50–75 év közötti. Egy olyan generációról van szó, amely példátlan egészségügyi, gazdasági és társadalmi kockázati metszéspontba került. A problémák többsége nem egyik napról a másikra jelentkezik, hanem észrevétlenül, évek alatt alakul ki – gyakran akkor, amikor már nehéz visszafordítani a folyamatokat.
2026. 01. 22. 02:01
Megosztás:

Számos új pályázat megjelentetését tervezi az agrártárca idén

A mezőgazdaságban 2026 az építkezés éve lesz, az agrártárca számos új pályázat megjelentetését tervezi, szükség esetén rendkívüli intézkedésekkel is segít a termelőknek - mondta Viski József a 44. Agromashexpo nemzetközi mezőgazdasági és mezőgép-kiállítás szerdai megnyitóján a Hungexpo Budapest Kongresszusi és Kiállítási Központban.
2026. 01. 22. 01:30
Megosztás:

Eldőlt ki kaphat végül 14. havi nyugdíjat - mutatjuk mit kell teljesíteni hozzá!

Kinek jár a tizenharmadik és a tizennegyedik havi nyugdíj 2026-ban? A témát az ado.hu szakmai blogbejegyzése alapján dolgoztuk fel és mutatjuk be érthetően.
2026. 01. 22. 01:00
Megosztás:

A Vatikán is meghívást kapott a Béketanácsba

A Vatikán is meghívást kapott, hogy részt vegyen a Donald Trump amerikai elnök által létrehozott Béketanácsban - közölte Pietro Parolin bíboros, szentszéki államtitkár szerdán, hozzátéve, hogy a pápai állam nem tud gazdasági hozzájárulást biztosítani.
2026. 01. 22. 00:30
Megosztás:

A Chainlink új szintre emeli a DeFi-t – már szinte 24/5-ben követhetők az amerikai részvények és nyersanyagárak

Miközben a kriptopiac mostanában csendesebb üzemmódban mozog, a hagyományos piacokon – például a részvények és nyersanyagok világában – egymást érik a történelmi csúcsok. A Chainlink most ezt az ellentétet igyekszik áthidalni: a decentralizált pénzügyek (DeFi) számára elérhetővé tette a valós idejű részvény- és nyersanyagadatokat, gyakorlatilag a hét öt napján, szinte folyamatosan. Ez nem csupán új fejlesztési lehetőségeket nyit meg, hanem a DeFi és a hagyományos pénzügyi világ között húzódó határvonalakat is jelentősen elmoshatja.
2026. 01. 22. 00:01
Megosztás:

Putyin csütörtökön fogadja az amerikai elnök különmegbízottját

A tervek szerint csütörtökön fogadja Moszkvában Steven Witkoffot, az amerikai elnök különmegbízottját Vlagyimir Putyin orosz államfő - erősítette meg Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője szerdán a TASZSZ hírügynökségnek.
2026. 01. 21. 23:30
Megosztás:

Mintegy 200 millió forintos fejlesztéssel javul a Natura 2000 területek állapota az Őrségben

Jelentős, 190 millió forintnyi európai uniós fejlesztés indul az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság területén, amely a Natura 2000 hálózat priorizált élőhelyeinek védelmét szolgálja - emelte ki Rácz András, az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős államtitkára a szerdán, Őriszentpéteren megrendezett projektnyitó eseményen az Agrárminisztérium (AM) közleménye szerint.
2026. 01. 21. 23:00
Megosztás:

Az alacsony önkontroll állhat a problémás okostelefon

Nem a személyiségjegyek, hanem a gyenge önkontroll és a közösségi élményekből való kimaradástól való félelem (FOMO) állhat a problémás okostelefon-használat hátterében - állapította meg a Semmelweis Egyetem kutatása.
2026. 01. 21. 22:30
Megosztás:

Franciaország NATO-hadgyakorlatot javasol a Dániához tartozó szigeten

Grönlandi NATO-hadgyakorlat megtartását indítványozta szerdán Franciaország. Ezt a francia elnöki hivatal jelentette be.
2026. 01. 21. 22:00
Megosztás:

A geopolitikai átrendeződés, a klímaváltozás és az MI formálják a felelős befektetéseket 2026-ban

A geopolitikai átrendeződés, valamint a gyorsuló éghajlati és technológiai trendek alapvetően formálják át a befektetési prioritásokat és az eszközallokációt idén - derül ki az Amundi MTI-nek küldött közleményéből.
2026. 01. 21. 21:30
Megosztás:

Varsóban megkezdődött az előző kormány idején működő Igazságosság Alap pere

Megkezdődött szerdán a varsói kerületi bíróságon az előző kormány idején működő Igazságosság Alap első vádlottjainak pere, a bíró elutasította a kérelmet a tárgyalás elnapolásáról, amelyet a hat vádlottat képviselő ügyvédek nyújtottak be.
2026. 01. 21. 21:00
Megosztás:

Vitalik Buterin hátat fordít a központosított közösségi médiának – a decentralizált jövő felé tart

Vitalik Buterin, az Ethereum társalapítója újabb határozott lépést tesz a decentralizáció felé – ezúttal a közösségi média világában. Egy friss bejelentés szerint 2026-tól teljesen elhagyja a központosított platformokat, hogy kizárólag decentralizált közösségi felületeken legyen aktív.
2026. 01. 21. 20:30
Megosztás:

Bálnák hagyják el a Polkadot hálózatát 2,21 dolláros árfolyamon, hogy csatlakozzanak a Digitap ($TAP) típusú kriptopresale-ekhez 2026-ban

A 2,21 dolláros árfolyamra történő emelkedés fellélegzést jelentett a Polkadot (DOT) birtokosainak a hónapokig tartó csökkenő trend után. Azonban ez csupán rövid napfénynek bizonyult, mielőtt ismét sötét felhők gyülekeztek volna.
2026. 01. 21. 20:00
Megosztás:

Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek

Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek - közölte a kormány a Facebook-oldalán szerdán.
2026. 01. 21. 19:30
Megosztás:

Közvetlen tárgyalásokat akar Grönlandról Donald Trump

Közvetlen tárgyalásokat akar kezdeményezni Grönland megszerzéséről Donald Trump amerikai elnök, aki szerdán a davosi Világgazdasági Fórumon a Dániához tartozó területtel kapcsolatos vitáról is beszélt felszólalásában.
2026. 01. 21. 19:00
Megosztás:

A kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. 01. 21. 18:30
Megosztás:

Kampány indul a belföldi forgalom élénkítésére

A belföldi utazási kedv élénkítését célzó kampányt indít a Visit Hungary, amelyhez szálláshelyszolgáltatók és fürdők jelentkezését várják - ismertette Csendes Olivér, a Visit Hungary vezérigazgatója a TV2 Mokka műsorában szerdán reggel.
2026. 01. 21. 18:00
Megosztás:

Bhután és a Sei összefog: blokkláncvalidátor node indul 2026-ban

Bhután, a Himalája egyik leginnovatívabb királysága, újabb mérföldkőhöz érkezett digitális stratégiájában: partnerségre lépett a Sei Development Foundationnel egy blokkláncvalidátor node telepítése érdekében. A projekt célja nem csupán a technológiai fejlődés, hanem a nemzeti szintű adómonetizáció, fintech-innováció és digitális önrendelkezés megerősítése is. A kezdeményezés azt jelzi, hogy a blokklánc technológia immár nem csupán kísérleti eszköz, hanem állami stratégiák része lehet Délkelet-Ázsiában.
2026. 01. 21. 17:30
Megosztás:

Az online piacterek kockázataira figyelmeztet az NMHH

Egyre nagyobb arányban jelennek meg hamisított vagy rossz minőségű termékek az online piactereken – mutat rá egy, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) megbízásából készült friss kutatás. A szakértők átfogó nemzetközi másodelemzéssel és 200 próbavásárlással vizsgálták az online piacterek megbízhatóságát, és az esetek mintegy ötödénél, összesen 37 esetben találtak valamilyen visszásságot. A tanulmány azt is megállapította, hogy hosszú távon elsősorban a gyors, átlátható és korrekt panaszkezelés alapozza meg az online piacterekbe vetett vásárlói bizalmat.
2026. 01. 21. 17:00
Megosztás:

A kínai UBTECH megállapodást kötött az Airbusszal

A kínai UBTECH humanoid robotokat fejlesztő vállalat megállapodást kötött az Airbus európai repülőgépgyártóval ipari robotok szállításáról - közölte szerdán a dél-kínai Sencsen városában működő technológiai cég.
2026. 01. 21. 16:30
Megosztás: