Újabb vállalati óriással bővül a körforgásos műanyaggazdálkodás piaca
Az UpCycle létesítmény a tervek szerint évente 30 000 tonna vegyes műanyaghulladékot dolgoz fel és alakít át - ami egyébként hulladéklerakóba vagy égetőbe kerülne. Az UpCycle létesítmény tervezett üzembe helyezése 2023-ra várható. Az újrahasznosított alapanyagot – a TotalEnergies európai székhelyű termelési egységeiben – kiváló minőségű polimerek előállítására fogják felhasználni, melyek az érintetlen, szűz polimerekkel azonos tulajdonságokkal rendelkeznek. Ennek köszönhetően várhatóan az alkalmazások széles körét biztosítani tudják, beleértve az élelmiszeripari felhasználást. Így megfelelőek lesznek a rugalmas és merev élelmiszercsomagoló anyagok előállítására is.
Mindkét fél elkötelezett a műanyaghulladék problémájának kezelése és a körforgásos, fenntarthatóbb gazdaság kiépítésének elősegítése mellett Európában és a világ többi részén.
"Örülünk, hogy a Honeywell-lel együttműködve a műanyag-újrafeldolgozás fejlesztésével kezeljük a műanyaghulladékok által okozott problémát, és ezáltal elősegítjük a fenntartható fejlődés egyik pillérét jelentő körforgásos gazdaságot. Ez a projekt - melynek 2023 a tervezett indítása - hozzájárul ahhoz, hogy elérjük azt a célkitűzésünket, hogy 2030-ra 30%-ban újrahasznosított és megújuló polimereket állítsunk elő" - mondta Valérie Goff, a TotalEnergies polimerekért felelős vezető alelnöke.
"A műanyagok iránti kereslet továbbra is növekvő tendenciát fog mutatni, ezért rendkívül fontos a hulladékgazdálkodás és a műanyaggyártás közötti kapcsolat megteremtése, a műanyagok körforgásának erősítése érdekében" - mondta Ben Owens, a Honeywell Sustainable Technology Solutions alelnöke és vezérigazgatója, majd így folytatta: "A TotalEnergies vállalattal való kapcsolat stabil újrahasznosított alapanyag átvételi partnerséget biztosít számunkra, és a Sacyrral nemrég bejelentett újrahasznosító üzemünkkel együtt a Honeywell élen jár a körforgásos műanyaggazdaság felé vezető úton."