Világhódító útjára indul a prémium- és luxusdobozokat gyártó magyar cég

Sokan nem is sejtik, hogy a Debrecenből indult, de Budapesten is jelenlévő mesés dobozairól híres családi vállalkozás termékeivel találkozunk Herendtől Japánig, Dubaitól Amerikáig. A japán háziasszonyok is az Sz.Variáns csomagolásában kapják a Herendi porcelánt, és a legmenőbb amerikai szórakozóhelyekre szintén a cég kartonjaiban érkezik a habpatron. A szemet gyönyörködtető Sz.Variáns csomagokból bontjuk ki a Gerbeaud édességeket, és a Stühmer csokoládékat is. A St. Andrea Szőlőbirtok finomabbnál finomabb nedűit World Star Packaging díjas díszdoboz rejti. Hab a tortán, hogy a LISS Zrt. Amerikában forgalmazott habpatronjainak is a Debrecenben gyártott csomagolás ad külső megjelenést.

Egy jól megtervezett doboz új köntösbe öltözteti a benne található terméket

Egy olyan piacon, ahol minden a minőségről és az egyediségről szól, az ügyfelek inspirálásának elkerülhetetlen módja a digitális nyomtatási technológiába történő befektetés. Aki nem akar lemaradni, az megnyitja az ajtót a progresszív technológiák és a kreatív módszerek előtt.
Az intelligens rendszerek segítségével egyszerűbbé válik a megrendelői igények kielégítése, és csökkenthetők a költségeket.
(Fotó:VEOL)

A folyamatokat nem követni, hanem alakítani kell a jelen kihívásainak közepette is 

Az Sz.Variáns piaci aktivitásának fókuszában a magas hozzáadott értékű termékek előállítása áll.  A növekedéshez elengedhetetlen többek között a költséges beruházás, valamint a vevő és hatékonyság központú Lean szemlélet alkalmazása.

A családi vállalkozás két évvel ezelőtt szabadjára engedte kreativitását, mikor a digitális átállás útjára lépett. A beruházásoknak több célja volt. A jelenlegi tevékenységek megerősítése, piaci előny szerzése, valamint a presztízstermékek arányának növelése.  A high-tech gépekkel ugyanis, a cég a nemzetközi vevőkörük igényeit is maximális kielégíti, és a hatékonyság javulása mellett további forgalom növekedést is generál. Mára már több millió prémium kategóriás Sz.Variáns doboz jut el a világ minden táján a fogyasztók kezébe.

„Az Sz.Variáns a tartalommal harmonizáló formát szeretne megvalósítani. Teszi ezt a világszínvonalú termékek előállítását biztosító digitális gépparkjával. A 3D-s UV-lakkozást végző felületnemesítő eszközünk, az automata szeparáló gépünk, és a lézervágó is egyedülálló a térségben.” – hangsúlyozta Szakál János az Sz.Variáns ügyvezető tulajdonosa.

A cég termékportfoliója mára kikristályosodott: a termelés fókuszát a papíralapú marketingtermékek, a luxus csomagolóeszközök és a kézi készítésű papírtáskák adják, melyeket a Magyarországon egyedülálló csúcstechnológiát képviselő Rollenco géppel perszonalizálnak.

A közel három évtizedes tapasztalattal rendelkező vállalatnál a Highcon Beam2 lézerkivágó stancgép tágabb lehetőséget nyitott meg a részletgazdag, finom ívű metszések kivitelezésére. A stancolás során a hullámpapírlemez a vágási éleknél nem roppan meg, ezáltal a doboz tartása merevebb lesz. A családi vállalkozásnál az ezredmilliméter vágási pontossággal készített Sz.Variáns dobozokat, az amerikai exportra is dolgozó LISS habpatronok szállítására is használják. 

Végül az Sz.Variáns doboza lett a kávén a hab

Az 1960-as évek óta a világ élvonalába tartozó patrongyártók között tartják számon a LISS Zrt.-t.  Az eltelt több mint hat évtized alatt már számos céggel állt kapcsolatban a vállalat. Az utóbbi években többféle csomagolóanyagot kipróbáltak, de a legtöbb belföldi és külföldi szállító nem tudott az elvárásoknak megfelelő tulajdonságokkal rendelkező kasírozott dobozt biztosítani.

(Forrás: LISS.hu)

Pár bázisponttal emelkedtek az amerikai kötvényhozamok

A vártnál alacsonyabb kínai inflációs adatok miatt ismét hozameséssel indult a kereskedés a világ kötvénypiacain, de a vártnál minden fronton – munkahelyteremtés, munkanélküliség, munkabérek – erősebb januári amerikai munkapiaci adatok megfordították a hangulatot. Végül az amerikai kötvényhozamok pár bázisponttal emelkedtek, de a tízéves hozam így is 4,2% alatt zárt. Az európai kötvénypiacokon nem volt érdemi elmozdulás, a német tízéves hozam maradt 2,8% környékén. Az erős munkapiaci adatok után erőre kapott a dollár, az EUR/USD délutánra ismét 1,19 alá süllyedt.
2026. 02. 12. 12:00
Megosztás:

Közel nyolc éve nem látott mélységben az infláció

Ma reggel a januári inflációs adatok érkeztek. A KSH közleménye szerint a fogyasztói árak havi szinten 0,3 százalékkal nőttek, az éves infláció pedig 2,1 százalékra lassult a decemberi 3,3 százalékról. Az adat elmaradt a konszenzustól és minimálisan a mi várakozásunkat is alulmúlta. A maginfláció éves indexe is csökkent az előző havi 3,5 százalékról 2,7 százalékra.
2026. 02. 12. 11:30
Megosztás:

Jutalékmentes befektetés – valóság vagy csak marketing?

Az a gondolat, hogy Apple-részvényeket, S&P 500 ETF-eket vagy bitcoint vásárolhatunk egyetlen fillér jutalék nélkül, csábítóan hangzik. És pontosan ezzel az ígérettel operál ma a legtöbb, Magyarországon elérhető brókercég. Csakhogy minden vállalatnak valahogyan pénzt kell keresnie — és ha nem fizetünk jutalékot, máshol fizetünk. Ez az elemzés azt vizsgálja, hogyan működnek konkrétan a Magyarországon jelenlévő négy fő platform — XTB, eToro, Pepperstone és Plus500 — üzleti modelljei, hol rejtőznek a valós költségek, melyik áll a legjobban, és hogy a „díjmentes befektetés" strukturálisan fenntartható modell-e, vagy inkább korlátozott élettartamú marketingeszköz.
2026. 02. 12. 10:48
Megosztás:

A vártnál kedvezőbbek lettek a januári munkapiaci adatok az USA-ban

A Nasdaq és a Dow enyhén csökkent szerdán, míg az S&P 500 lényegében nem mozdult el egyik irányba sem.
2026. 02. 12. 10:30
Megosztás:

0,1%-os növekedéssel rekord szinten zárt a STOXX 600

0,1%-os növekedéssel rekord szinten zárt a páneurópai STOXX 600. A DAX 0,5%-kal, a CAC40 0,2%-kal mérséklődött, miközben az FTSE 100 1,1%-kal erősödött. Az emelkedő olajárak mellett az energiaipari részvények vezették az erősödést, a szektorindex 3,8%-ot ugrott. A technológiai és a médiaipari részvények viszont lemaradtak, 1,8%-kal, illetve 2,6%-kal estek.
2026. 02. 12. 10:00
Megosztás:

A Yettel és a 2Connect nagykereskedelmi megállapodást kötött vezetékes szélessávú szolgáltatásokra

A 2Connect gigabit-képes vezetékes infrastruktúráján nagykereskedelmi szélessávú hozzáférést biztosít a Yettel Magyarország számára a felek által kötött megállapodás értelmében. Ennek köszönhetően az év második felében a Yettel előfizetők számára is elérhetővé válik a vezetékes internetszolgáltatás.
2026. 02. 12. 09:30
Megosztás:

BÉT: Emelkedéssel kezdődhet a kereskedés

Emelkedéssel kezdődhet a kereskedés csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX 880,33 pontos, 0,68 százalékos csökkenéssel, 129 447,89 ponton zárt szerdán.
2026. 02. 12. 09:00
Megosztás:

Inflációs adatra várva: merre mozdulhat a Bitcoin és a kriptopiac?

A befektetők figyelme most egyértelműen a héten érkező, januári – korábban elhalasztott – amerikai inflációs adatra irányul. A friss fogyasztói árindex (CPI) közzététele azért kap kiemelt szerepet, mert a szerdán publikált, vártnál erősebb munkaerőpiaci jelentés ismét átírta a kamatcsökkentési várakozásokat. Az amerikai gazdaság januárban 130 ezer új munkahelyet teremtett, ami azt jelzi, hogy a gazdaság továbbra is ellenálló.
2026. 02. 12. 08:00
Megosztás:

Gyengült a forint csütörtök reggelre

Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben csütörtök reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 02. 12. 07:00
Megosztás:

Trump továbbra is a tárgyalásos rendezést szorgalmazza az Iránnal fennálló nézeteltérések rendezése érdekében

Donald Trump amerikai elnök továbbra is a tárgyalásos rendezést helyezi előtérbe az Egyesült Államok Iránnal fennálló nézeteltéréseinek rendezése érdekében.
2026. 02. 12. 06:00
Megosztás:

Letartóztatta a bíróság a Bászna Gabona Zrt. sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját

Letartóztatta a Nyíregyházi Járásbíróság a Bászna Gabona Zrt. csaknem tízmilliárd forintos sikkasztással gyanúsított vezérigazgatóját.
2026. 02. 12. 05:30
Megosztás:

Síszezon: százezrekbe kerülhet egy vészhelyzet, ha nem készülünk tudatosan

Javában tart a tél és a síszezon, sok magyar pedig a környező országok síterepeit veszi célba: a több mint félmillió aktív hazai síelő közel 90 százaléka külföldön hódol kedvenc téli sportjának. A havas pályák és hegyi utak azonban nemcsak élményeket, hanem komoly kockázatokat is rejtenek. Egy síbaleset vagy útközben az autó műszaki meghibásodása több százezer forintos, nem várt kiadással járhat. Az Europ Assistance tavalyi felmérése szerint a külföldi utazások során váratlan eseményt elszenvedő magyarok közel kétharmadának 100 és 500 ezer forint közötti összeget kellett kifizetnie egy ilyen jellegű vészhelyzet megoldására.
2026. 02. 12. 05:00
Megosztás:

Merékpáros szervezetek véleményezték az új KRESZ tervezetét

Az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) széleskörű szakmai egyeztetések keretében tekinti át az új KRESZ tervezetét, valamint az arra beérkező észrevételeket. Szerdán a kerékpáros szervezetek javaslatainak áttekintésével folytatódott a közlekedési szabályok finomhangolása - közölte a tárca az MTI-vel.
2026. 02. 12. 04:30
Megosztás:

Januárban új lendületet kapott a lakásárak és a kínálat növekedése

2026 elején új lendületet kaptak a lakásárak, és az eladási kedv is fokozódott. Miközben az áremelkedés a januári hónapokra jellemző dinamikus tempóra kapcsolt, az éves lakásdrágulás ezzel szemben lassuló tendenciát mutat. Mindezzel párhuzamosan a kínálat is jelentősen bővült, és már több mint 135 ezer eladó lakás és ház hirdetéséből válogathatnak a vevők - derül ki az ingatlan.com januári árindexéből.
2026. 02. 12. 04:00
Megosztás:

Bitcoin 67 ezer dollár alá csúszott, miközben az amerikai tőzsde emelkedett

A kriptopiac és a részvénypiac közötti korábbi együttmozgás ismét megbomlott: miközben az amerikai részvényindexek erősödtek a vártnál jobb munkaerőpiaci adatok hatására, a Bitcoin árfolyama 67 ezer dollár alá esett. A jelenség arra utal, hogy a digitális eszközökbe vetett befektetői bizalom még nem állt teljesen helyre az idei jelentős árfolyamesések után.
2026. 02. 12. 03:30
Megosztás:

Új vezérigazgatót nevezett ki a CETIN International, N.V.

A CETIN International, N.V. („CETIN International”) ma bejelentette, hogy 2026. május 1-jétől prágai székhellyel Jason King, a Yettel Bulgaria jelenlegi vezérigazgatója lesz a CETIN International vezérigazgatója.
2026. 02. 12. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! Így alakul a nyugdíjkorhatár Magyarországon

Mikor mehetsz nyugdíjba Magyarországon? A szabályok, amelyek mindent eldöntenek.
2026. 02. 12. 02:00
Megosztás:

Az új üzleti területek hajtják a növekedést a CECONOMY-nál – rekord ügyfél-elégedettség és online részesedés

A CECONOMY AG (CECONOMY) és a MediaMarkt erőteljes rajtot vett az új pénzügyi évben: a Black November és a karácsonyi időszak által meghatározott első negyedév (azaz 2025.október-december) kiemelt jelentőséggel bír az üzletfejlesztés szempontjából, és a Csoport ebben az időszakban is folytatta sikeres növekedési pályáját.
2026. 02. 12. 01:30
Megosztás:

Ezeket az autómárkákat ne vedd! Visszatekerték a kilométerórákat!

Megbízható használt autót vásárolni nem mindig olyan egyszerű, mint elsőre gondolnánk – a használtautó-piacon kínált egyes járművek futásteljesítménye nem feltétlenül tükrözi a valóságot. A tisztességtelen eladók olykor a kilométeróra visszatekerésével próbálják mesterségesen növelni az autó értékét. Ennek eredményeként az új tulajdonos nemcsak a jármű valós értékénél magasabb árat fizet, de később jelentős javítási költségekkel is szembesülhet.
2026. 02. 12. 01:00
Megosztás:

Az okoseszközök miatt romlik a gyerekek fizikai és mentális állapota

Katasztrofális fizikai és mentális állapotban vannak gyermekeink az okoseszközök és a közösségi média miatt - mondta az aktív Magyarországért felelős államtitkár szerdán Békéscsabán.
2026. 02. 12. 00:30
Megosztás: