Világsztárok lépnek fel III. Károly király koronázási koncertjén

Világsztárokat felvonultató hatalmas koncert követi a brit uralkodó, III. Károly király három hét múlva esedékes koronázását. A Buckingham-palota szombaton ismertette a fellépők valószínűleg még mindig nem teljes listáját, amelyen szerepel a Take That és Andrea Bocelli neve is.

III. Károly koronázása május 6-án lesz a londoni Westminster-apátságban. A London közepén, a parlamenttel szemközt emelkedő apátság több mint 900 éve az angol-brit uralkodók hagyományos koronázó temploma. Itt koronázták meg 1953. június 2-án, trónra lépése után csaknem másfél évvel az akkor 27 esztendős II. Erzsébet királynőt, III. Károly édesanyját is.

II. Erzsébetet életének 97., uralkodásának 71. évében, tavaly szeptember 8-án érte a halál nyári rezidenciáján, a skóciai Balmoral kastélyában.

Halálának pillanata óta elsőszülött fia, Károly volt trónörökös a brit uralkodó.

A koronázást háromnapos ünnepségsorozat kíséri, és ennek egyik fő rendezvénye lesz a ceremónia másnapján, május 7-én, vasárnap esedékes nagyszabású koncert, amelyet a legnagyobb és legősibb brit királyi rezidencia, a London nyugati határában emelkedő windsori kastély hatalmas parkjában tartanak.

A rendezvényen, amelyet a BBC brit közszolgálati médiatársaság rendez, állít színpadra és közvetít, a Buckingham-palota szombaton közölt első, egyelőre kivonatos listája szerint fellép a Take That, Lionel Richie, Katy Perry, Andrea Bocelli, Sir Bryn Terfel, Freya Ridings és Alexis Ffrench.

A BBC is egyenes utalást tett a névsort ismertető közleményében arra, hogy hamarosan további fellépő sztárok részvételének bejelentése várható.

A közönséget a BBC által szervezett országos sorshúzáson választják ki. A szerencsés nyertesek mindegyike két ingyenes jegyet kap a windsori koronázási megakoncertre, amelyet összesen 20 ezren tekinthetnek meg a helyszínen.

A világhírű szupersztárok mellett fellépnek a zenei rendezvényen különböző szakmai és társadalmi közösségek amatőr zenei együttesei és kórusai is. A szereplők között lesznek mások mellett olyan kórusok, amelyeket Nagy-Britannia által befogadott menekültek alapítottak, de fellépnek az állami egészségügyi szolgálat (NHS), valamint a LMBT-közösség tagjaiból verbuválódott énekegyüttesek is.

A nagyszabású rendezvények központi elemei közé tartozik majd a Nagy Koronázási Ebédek (Coronation Big Lunches) nevű hatalmas össznépi utcabálsorozat, amelyet országszerte a helyi lakóközösségek szerveznek szintén a koronázás másnapjára, várhatóan többmilliós részvétellel.

Május 8-ra, hétfőre a brit kormány soron kívüli munkaszünetet hirdetett, és ez a nap a Buckingham-palota ismertetése szerint a jótékonykodásé, a helyi közösségek érdekében vállalt önkéntes jószolgálati tevékenységeké lesz, The Big Help Out címmel.

III. Károly király életének 75. évében jár, és így az angol-brit monarchia évezredes történetében ő lesz a legidősebb uralkodó, akit megkoronáznak.

Édesanyja hatalmas pompával kísért koronázási szertartása három órát tartott, a ceremóniára csaknem 9 ezren voltak hivatalosak.

Az udvar már jelezte, hogy III. Károly májusi koronázási ceremóniája rövidebb, külsőségeiben szerényebb lesz és sokkal kevesebb, kétezer meghívott vendég jelenlétében tartják.

Elérte a 300 000 felhasználót a Wordy, a magyar fejlesztésű nyelvtanuló app

Wordy alkalmazás 300 000 felhasználót ért el világszerte – a magyar startup filmek és sorozatok klipjeivel tanít idegen szavakat, és 2026 végére egymillió felhasználót céloz meg.
2026. 03. 09. 08:30
Megosztás:

Beindult a fagylaltturizmus

Ahogy kisüt a nap, éled a természet és a Balaton, lassan ébrednek téli álmukból a fagylaltozók is. Sokakat várnak a március 15-i hétvégére a tó környékére, és hogy az első tavaszi napsugaraknak legyen mit felolvasztani, lássuk, milyen jeges édességekkel készülnek a cukrászmesterek!
2026. 03. 09. 08:00
Megosztás:

Gyengült a forint hétfő reggelre

Gyengült a forint hétfő reggelre a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 03. 09. 07:30
Megosztás:

Gyakorlatilag megállt a horvát orvosok külföldre vándorlása

Gyakorlatilag megállt a horvát orvosok külföldre vándorlása, miután az utóbbi években közel kiegyenlítődött a távozók és a hazatérők száma - írta vasárnap a Vecernji List című horvát napilap a Horvát Orvosi Kamara (HLK) adataira hivatkozva.
2026. 03. 09. 06:00
Megosztás:

Hol lehet a Bitcoin 2036-ban?

A Bitcoin árfolyama jelenleg nyomás alatt áll: a 2025 októberi csúcs óta közel 46%-ot esett. A rövid távú mozgások azonban nem feltétlenül tükrözik a hosszabb távú trendeket. Az elmúlt tíz évben a Bitcoin értéke több mint 16 000%-kal nőtt, ami jól mutatja, milyen erős növekedést produkált a digitális eszköz.
2026. 03. 09. 05:00
Megosztás:

Az orosz külügyminiszter szerint össze kell hívni az ENSZ BT állandó tagjainak csúcstalálkozóját

Legfőbb ideje összehívni az ENSZ Biztonsági Tanácsa öt tagjának csúcstalálkozóját - jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter a Rosszija 1 televízió Moszkva. Kreml. Putyin vasárnapi magazinműsorában.
2026. 03. 09. 04:00
Megosztás:

Telefonon egyeztetett a brit kormányfő és az amerikai elnök az elmúlt napok vitái után

Telefonon egyeztetett vasárnap Keir Starmer brit miniszterelnök és Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke az iráni hadműveletekről. Ez volt a két vezető közötti első közvetlen kapcsolatfelvétel az elmúlt napok ismétlődő, nem egyszer éles hangvételű személyes vitái után.
2026. 03. 09. 03:00
Megosztás:

8200 ajánlóívet nem vittek vissza a jelöltek, jelölőszervezetek

Országosan több mint 8200 ajánlóívet nem vittek vissza a jelöltek, jelölőszervezetek az áprilisi országgyűlési választásra szóló ajánlásgyűjtés után - derül ki a Nemzeti Választási Iroda (NVI) tájékoztatásából.
2026. 03. 09. 02:00
Megosztás:

Megérkezett Brüsszelbe a Közel-Keletről hazatérőket szállító első repülőjárat

Vasárnap reggel a Brüsszeli Zaventem nemzetközi repülőtéren landolt az első repülőjárat, amely belgákat és más uniós országok állampolgárait szállította a Közel-Keletről. Amszterdamban péntek éjjel érkezett a hazatérőket szállító első járat a régióból.
2026. 03. 09. 01:00
Megosztás:

Egy váratlan csomag érkezése is lehet internetes csalás

Az internetes bűnözők egyre többször csalnak váratlan csomagokkal, s bár először szerencsés véletlennek is tűnhet egy meg nem rendelt csomag érkezése, a háttérben gyakran kifinomult online csalás, az úgynevezett brushing scam állhat - figyelmeztetnek az ESET kiberbiztonsági szakértői.
2026. 03. 08. 23:00
Megosztás:

Olaszországban általános sztrájk lesz hétfőn

A közlekedés kivételével minden állami és magán ágazatot érint az olasz szakszervezetek által hétfőre meghirdetett általános sztrájk, amelyet a nemzetközi nőnap alkalmával a nemek közötti egyenlőségért tartanak.
2026. 03. 08. 22:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 10. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 03. 08. 21:00
Megosztás:

Új fejlesztésekkel bővült a Gondosóra applikáció

Új fejlesztésekkel bővült az ingyenes Gondosóra applikáció - közölte Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója vasárnap a Facebook-oldalán.
2026. 03. 08. 20:00
Megosztás:

Figyelmeztetnek a biztosítók: még mindig sok az alulbiztosított ingatlan

A márciusi lakásbiztosítási kampány nemcsak arra jó alkalom, hogy olcsóbb biztosítást találjunk, számos más szempont alapján is érdemes felülvizsgálni a meglévő szerződéseket. Az ingatlant érintő változások lekövetése és az alulbiztosítottság elkerülése legalább ugyanilyen fontosak - hívják fel a figyelmet a Bank360 szakértői, akik arról kérdezték a biztosítókat, hogy mire érdemes odafigyelni a kampány során.
2026. 03. 08. 19:00
Megosztás:

Szlovákia kész blokkolni az Ukrajnának szánt háborús kölcsönt, ha szükséges

Szlovákia kész blokkolni az Ukrajnának szánt háborús kölcsönt, és átvenni a stafétát Magyarországtól ebben, ha szükséges - jelentette ki Robert Fico szlovák miniszterelnök a közösségimédia-profilján vasárnap közzétett videóbejegyzésében, hozzátéve: ezt az álláspontot Ursula von der Leyennel is ismertetni fogja a kedden Párizsban sorra kerülő találkozóján.
2026. 03. 08. 18:00
Megosztás:

13 százalékra csökkent a férfiak és a nők közötti bérkülönbség

Tavaly tovább csökkent a férfiak és a nők közötti bérkülönbség aránya: a teljes munkaidőben foglalkoztatott nők átlagos bruttó bére 649 700 forint volt, ami 13,4 százalékkal marad el a férfiak 750 200 forintos értékétől. Ez az arány érezhető csökkenést jelent a 2024-ben tapasztalt 14,4 százalékos mértéktől – derül ki a Trenkwalder munkaerőpiaci szolgáltató társaságnak a nemzetközi nőnap alkalmából kiadott elemzéséből.
2026. 03. 08. 17:00
Megosztás:

Folytatódik a napos, tavaszias idő a jövő héten is

A fátyol- és gomolyfelhők mellett napos, tavaszias időre van kilátás a jövő héten. A hőmérséklet csúcsértéke általában 15 Celsius-fok felett alakul, de a hajnalok továbbra is csípősek lesznek, a szél olykor megélénkül, szerdától pedig elszórtan előfordulhat zápor, zivatar. A március 15-i nemzeti ünnepen, vasárnap gyengén vagy közepesen felhős lesz az ég, a hőmérséklet csúcsértéke 15 és 20 fok között alakul - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2026. 03. 08. 16:00
Megosztás:

Női dolgozóit köszöntötte nőnap alkalmából a BVOP

Női dolgozóit köszöntötte a nemzetközi nőnap alkalmából a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) - közölte a szervezet vasárnap az MTI-vel.
2026. 03. 08. 15:00
Megosztás:

Csendben keletkező adókötelezettség: így lesz egy külföldi projektből komoly adókockázat?

Magyar cég külföldön, külföldi cég Magyarországon – egy rosszul menedzselt üzleti jelenlét akár jelentős többletadó-fizetést és komoly kockázatokat is hozhat. A telephely fogalma gyakran bonyolultabb, mint elsőre látszik, ezért a Niveus szakértői szerint a tudatos tervezés kulcsfontosságú a nemzetközi működés során.
2026. 03. 08. 14:00
Megosztás:

Ilyen is rég volt: több mint százezren léptek be egészségpénztárba 2025-ben

Százezer fölé nőtt tavaly az egészségpénztárakba újonnan belépő tagok száma, ezzel a taglétszám már közelíti az 1,26 milliót – hívja fel a figyelmet Barát Mihály, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Közben – teszi hozzá – a tagdíjbevételek is nagyon szép ütemben emelkednek a kasszáknál, 2025-ben már közelítették a 100 milliárd forintot.
2026. 03. 08. 13:00
Megosztás: