10. alkalommal rendezik meg a PÉNZ7 rendezvény sorozatot

A pénzügyi és vállalkozói tudatosságot interaktív eszközökkel fejlesztő PÉNZ7 rendezvénysorozatot 2024. március 4-8. között rendezik meg, immár a tizedik alkalommal. Az eseménysorozat megvalósításáról szóló együttműködési megállapodást a Belügyminisztérium projektgazdaként, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM), a Pénzügyminisztérium, a Magyar Bankszövetség, a Pénziránytű Alapítvány, valamint a Junior Achievement Magyarország Alapítvány írta alá - ismerteti a GFM közleményében, amelyet a szerdai aláírás alkalmából adott ki.

10. alkalommal rendezik meg a PÉNZ7 rendezvény sorozatot

Túri Anikó, a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) közigazgatási államtitkára a megállapodás létrejötte alkalmából Budapesten tarott sajtótájékoztatón méltatta, hogy mérföldkőhöz érkezett a PÉNZ7 rendezvénysorozat. Kiemelte, az aláíró hat partner közös, együttes és fontos feladata a PÉNZ7, amelynek programjaival a diákok a pénzügyi, vállalkozási ismeretek alapjait élményszerűen sajátíthatják el.

A pénzügyi tudatosság és a vállalkozói alapismeretek a társadalom és a gazdaság alapkövei, amiket frissen kell tartani, mert a gazdaság működését, fejlődését támogatják - jelentette ki az államtitkár.

Maruzsa Zoltán, a BM köznevelésért felelős államtitkára elmondta, azon dolgoznak, hogy a fiatalok profibbak legyenek a pénzügyi tudatosság terén, ezt segíti a PÉNZ7, valamint a Pénziránytű Alapítvány közreműködésével megszületett tankönyvek.

Pozitívumként értékelte, hogy ebben a tanévben a módosított Nemzeti Alaptantervnek köszönhetően a 8. és a 12. évfolyamon az állampolgári ismeretek tantárgy olyan témákkal is foglalkozik, mint a pénzügyi tudatosság, a bank- és az adórendszer, valamint az állampolgárok jogai és kötelességei.

Gondos Judit, a PM közigazgatási államtitkára felidézte, hogy tavaly a PÉNZ7-en 145 ezer diák és 1700 pedagógus vett részt.

Hergár Eszter, a Pénziránytű Alapítvány kuratóriumi elnöke arról beszélt, hogy 2015-től  minden évben ők végzik el a tananyag-fejlesztést és az ehhez kapcsolódó tanártovábbképzést. A PÉNZ7 rendezvénysorozaton és tananyagaikban is arra törekedtek, hogy gyakorlatias példákon keresztül mutassák be a mindennapi pénzügyi feladatokat a gyerekeknek.

Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára úgy vélte, míg 10 évvel ezelőtt a "devizahitelezés árnyékában" a felelős hitelfelvételről beszéltek, később a kriptovaluták miatt a megfelelő betétkezelés, most pedig a kiberbiztonság kerül majd előtérbe.

Gergely Orsolya, a Junior Achievement Magyarország Alapítvány ügyvezető igazgatója elmondta, hogy pénzügyi és vállalkozási ismereteket oktatnak. Az alapítvány tíz évvel ezelőtt csatlakozott a PÉNZ7-hez, ahol a vállalkozói témarész tudástartalmát, tanagyagait fejlesztik.

A program folyamatosan bővülő aktuális információi a PÉNZ7 weboldalán érhetők el.

A kiskereskedelmi forgalom novemberi adatait közli a KSH

A kiskereskedelmi forgalom novemberi adatait közli ma a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. 01. 09. 10:30
Megosztás:

Alig indult el az Otthon Start Program, máris a használt lakásoké a hitelpiac

Októberre és novemberre rekordszintre, kilencven százalék közelébe emelkedett a használt lakások vásárlására felvett lakáshitelek összeg szerinti részesedése az új szerződéseknél, ami egyértelműen az Otthon Start hitelek dominanciájával magyarázható – hívja fel a figyelmet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakújságírója. Közben látványosan megugrott az egy szerződésre jutó, átlagos összeg is.
2026. 01. 09. 10:00
Megosztás:

Erősödött a forint reggel

Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben péntek reggel az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 01. 09. 09:30
Megosztás:

Folytatódhat még az áremelkedés? Mire számíthatunk a lakáspiacon 2026-ban?

A 2026-os év is komoly változásokkal indul a lakáspiacon, melyek célja egyszerre a kereslet élénkítése és a kínálat bővítése. A legnagyobb támogatás talán a közszolgálati dolgozókat érinti, akik idén januártól évi nettó egymillió forintos vissza nem térítendő otthontámogatásra jogosultak. Ezt az összeget önerőként használhatják fel lakásvásárláshoz, illetve meglévő lakáshitelük törlesztésére is fordíthatják, ugyanakkor nem használható fel előtörlesztésre vagy végtörlesztésre, csak a rendszeres törlesztőrészletekre. Az intézkedés minden közszolgálatban dolgozót érint, így az orvosok, tanárok, rendvédelmi dolgozók és köztisztviselők is igénybe vehetik. Becslések szerint az intézkedés 100 ezer embert érinthet, vagyis éves szinten 100 milliárd forintos kiadást jelenthet a költségvetés számára.
2026. 01. 09. 09:00
Megosztás:

Az ENSZ főtitkára szerint az Egyesült Államokat jogi kötelezettség terheli, hogy folytassa a befizetéseket

Az ENSZ főtitkára szerint az Egyesült Államokat jogi kötelezettség terheli, hogy folytassa a világszervezet működéséhez való anyagi hozzájárulások folyósítását.
2026. 01. 09. 08:30
Megosztás:

Lassuló lakásdrágulás: Budapesten már 0,7 százalékos árcsökkenést hozott a december

A keresleti adatok alapján megfogalmazott várakozásokat a lakásárak is visszaigazolták, ugyanis 2025 decemberében tovább lassult lakásáremelkedés Magyarországon. Az országos átlagban az év utolsó hónapjában mindössze 0,4 százalékkal nőttek az árak. Budapesten pedig még a novemberinél is erősebb, havi 0,7 százalékos lakásárcsökkenést hozott a december – derül ki az ingatlan.com legfrissebb lakásárindexéből, amely a decemberre és a múlt év egészére vonatkozó lakásár változásokat mutatja be.
2026. 01. 09. 08:00
Megosztás:

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni. Pénteken a délnyugati országrészben nagyobb területen lehet intenzív ónos eső, majd szombatra megszűnik a csapadék. A szél szombaton és vasárnap is erős, néhol viharos lesz, ami a Dunántúlon és a Bodrogközben hófúvásokat okozhat - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
2026. 01. 09. 07:30
Megosztás:

Sertésállományban igazolta az Aujeszky-betegség vírusát a Nébih

Aujeszky-betegség vírusának jelenlétét igazolta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) laboratóriuma egy somogyszobi tenyészsertés-állomány állatainál. A fertőzés jelenlétét a sertéstartó vállalkozás további kettő, szintén Somogy vármegyében működő telepén is azonosította a hatóság. Az érintett állományok esetében a hatósági intézkedések folyamatban vannak, a telepeken járványügyi zárlat került elrendelésre.
2026. 01. 09. 07:00
Megosztás:

Nőtt a francia múzeumok és turistalátványosságok látogatottsága

Nőtt tavaly a jelentősebb francia múzeumok, műemlékek és turistalátványosságok látogatottsága, köztük a párizsi Louvre-é is, amely októberben egy látványos műkincsrablás áldozata volt.
2026. 01. 09. 06:00
Megosztás:

Január 14-én folytatódnak a tárgyalások az ÉKM és a fuvarozók között

A NiT Hungary (Magánvállalkozók Nemzeti Fuvarozó Ipartestülete) folytatja az Építési és Közlekedési Minisztériummal (ÉKM) 2025. decemberben megkezdett stratégiai tárgyalássorozatát. Szervezetünk 35 éves tapasztalata és 4800 aktív tagvállalkozása a garancia arra, hogy a magyar fuvarozók érdekeit szolgáló javaslatok szakmailag megalapozottan, valódi adatokkal alátámasztva jelenjenek meg a döntéshozók asztalán.
2026. 01. 09. 05:30
Megosztás:

Extrém időjárás Zalában, bezárnak az iskolák

Felhívást adott ki a Zala Vármegyei Területi Védelmi Bizottság a péntek délelőtt várható jelentős mennyiségű ónos eső miatt; a zalai bíróságok korlátozzák a működésüket, Nagykanizsán a szakképző iskolák online oktatásra állnak át.
2026. 01. 09. 05:00
Megosztás:

Így egyensúlyoznak a 15–24 évesek a munkaerőpiacon Magyarországon és Európában

A magyar foglalkoztatási adatok 2010 után európai és világviszonylatban is nagyon jelentős javulást mutatnak. A foglalkoztatási rátánk az unióban a tagállamok között a második legnagyobb mértékben javult, összességében már Németországgal versenyzünk a 6–7. helyen, de a munkaerőpiacunk struktúrája több ponton eltér a némettől, osztráktól is. A magyar mutató minden szegmensben az unió és az OECD országok átlaga feletti, egyetlen csoportot lehet azonosítani, ahol jelentős növekedés volt ugyan, de még nem értük el az átlagot, ők a fiatalok. Ezt a témát vizsgáltuk meg szerzőtársammal, Varga Mátyás Zsolttal a legutóbbi Polgári Szemlében megjelent cikkünkben.
2026. 01. 09. 04:00
Megosztás:

Mezőgazdasági szempontból kedvező a hó és a hideg

Az elmúlt napokban megérkezett a hó és a hideg, ami kedvező mezőgazdasági szempontból; a legtöbb csapadék is az Alföldön, a jelenleg leginkább csapadékhiányos területeken hullott - írta a HungaroMet csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. 01. 09. 03:30
Megosztás:

A turizmus novemberben is dinamikusan bővült

Tavaly novemberben a szálláshelyeken közel 1,4 millió vendég 3 millió vendégéjszakát töltött el. A vendégek száma 7,9, a vendégéjszakáké 5,8%-kal nagyobb volt az egy évvel korábbinál. 2025. január és november között a turisztikai szálláshelyekre érkezett belföldi vendégek száma 2,8, a külföldieké 11%-kal meghaladta az előző év azonos időszakit. Ez a dinamika a költésekben is megmutatkozik: a Magyarországra érkező külföldi turisták az első 3 negyedévben 11%-kal többet költöttek nálunk, mint 2024 azonos időszakában. Az ágazat bruttó hozzáadott értéke folyamatosan erősödik, ami a szektor gazdasági teljesítményének dinamikus javulását jelzi.
2026. 01. 09. 03:00
Megosztás:

Tanúsítványt hoz létre fogyasztóbarát webáruházaknak a FEOSZ

Tanúsítványt hoz létre fogyasztóbarát webáruházaknak a Fogyasztóvédelmi Egyesületek Országos Szövetsége (FEOSZ) a fogyasztók segítségére - közölte a szövetség csütörtökön az MTI-vel.
2026. 01. 09. 02:30
Megosztás:

Rekordszámú turista kereste fel tavaly a Prágai Várat

Rekordszámú, több mint 2,7 millió turista kereste fel tavaly a Prágai Várat, a Hradzsint, Csehország leglátogatottabb turisztikai célpontját - közölte Natálie Máchová, várat kezelő központ képviselője.
2026. 01. 09. 02:00
Megosztás:

Az Otthon Starttal új, megfizethető lakások tízezrei érkeznek, ez pedig megtörte a lakásárakat is

Az Otthon Starttal új, megfizethető lakások tízezrei érkeznek, ez pedig megtörte a lakásárakat is; Budapesten megindult a lakásárak csökkenése - közölte Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára csütörtöki Facebook-bejegyzésében.
2026. 01. 09. 01:30
Megosztás:

Kínai horoszkóp 2026: mit üzen a Ló éve a pénzügyek terén

A kínai horoszkóp 2026 pénzügyi nézőpontból egyértelműen aktív, kockázatokkal és lehetőségekkel teli időszakot vetít előre. A keleti asztrológia szerint a Ló éve következik, amely hagyományosan a gyors döntések, a mozgásban lévő tőke és az önálló pénzügyi stratégiák éveként ismert.
2026. 01. 09. 01:00
Megosztás:

NAK: nehéz feltételekkel kezdődik az év az agráriumban

Az előző év nehéz feltételeket hagyott az agráriumra, a gazdálkodóknak, a mezőgazdasági érdekképviseleteknek és a jogalkotóknak alkalmazkodniuk kell a gyorsan változó kihívásokhoz - mondta a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) csütörtöki sajtóeseményén Papp Zsolt elnök.
2026. 01. 09. 00:30
Megosztás:

A Binance bevezette az arany- és ezüstperpetual szerződéseket – új hidat épít a kripto és a hagyományos pénzügyek között

Új korszak kezdődhet a kriptokereskedésben: jönnek az örökös arany- és ezüstszerződések a Binance-től.
2026. 01. 08. 23:30
Megosztás: