10% feletti betéti kamatok vannak, hiába csökkenti a rátát az MNB

A jegybanki kamatvágások ellenére még kitartanak a 10 százalék feletti banki betéti kamat ajánlatok.

10% feletti betéti kamatok vannak, hiába csökkenti a rátát az MNB

Az MNB irányadó kamata ugyan már 3 százalékkal csökkent, de aki jó helyen keresi, továbbra is találhat 10 százalék feletti lekötött betéti kamatot a bankokban. Az elvárt feltételek azonban eltérőek, vannak olyan konstrukciók is, amelyeknél a hozam majd együtt mérséklődik a most még 13 százalékos alapkamattal. Néhány bank még a lekötés nélkül számlán lévő pénzre is ad 7-8 százalékot - derül ki a Bank360.hu összeállításából. 

Még mindig vannak bankok, amelyek 10 százalék feletti betéti kamatokkal csábítják az ügyfeleket. Teszik ezt annak ellenére, hogy a Magyar Nemzeti Bank az elmúlt hónapokhoz hasonlóan a héten ismét egy százalékkal csökkentette az irányadó kamatot, amely így most 15 százalék. Az alapkamat azonban továbbra is 13 százalék, így az ehhez kötött, változó kamatozású betéti konstrukciókat ez egyelőre nem érinti.  

A diszkonkincstárjegy átlaghozamának esése miatt a 10 százalék fölötti kamatok legfeljebb egyéves lekötésre már beleütköznek a betéti kamatstopba, ami érinti a 20 millió forint feletti lakossági betéteseket is. Ennél kisebb összegű megtakarítással vagy egyévesnél hosszabb idejű lekötési lehetőségnél azonban ezek az ajánlatok még maradéktalanul kihasználhatók - hívja fel a figyelmet a legmagasabb aktuális betéti kamatokat összegyűjtő Bank360.hu. 

A 10 százalékosok klubjába tartozik a Gránit Bank, amely a KamatMax Plusz betétre 13 hónapos lekötésnél 11 százalékos éves kamatot ad bankszámlanyitás esetén. A akamtozás változó, a jegybanki alapkamat mínusz 2 százalék,  így az év vége körül csökkenhet. A KamatMax betétnél 6 hónapos lekötéssel 9 százalékos kamatot kínál a Gránit, amely 3 hónapos konstrukciókra 8,5-8,2 százalékot nyújt különböző feltételekkel.

A Kamat Plusz bankszámlára viszont megadja a 8 százalékos kamatot lekötés nélkül is, és ez a diákszámlás ügyfelekre is igaz. A hagyományos megtakarítási számlán tartott, nem lekötött pénzre félmillió forint feletti egyenleg esetén 5 százalékos kamatot kínál, alatti 2 százalékkal számolhatunk. 

A Cetelem a legmagasabb, 9 százalékos éves kamatot a két évre lekötött betétekre kínálja. Az egy évre lekötött betétek után 8 százalékos kamattal számolhatunk, de akkor sem járunk sokkal rosszabbul, ha egyáltalán nem kötjük le a pénzünket a Cetelemnél, ahol a látra szóló kamat 7 százalék. 

A Magnet Bank Prizma Forint Betét lehetősége 500 ezer forinttól érhető el, így többet kell felmutatni, mint például a Gránitnál, ahol tizedennyi pénzzel is elkezdhetjük a megtakarítást. A lakossági befektetőknek 3 hónapra 11,12 százalékos az éves kamat, 6 hónapra 10,56, 12 hónapra pedig 10,88 százalék. A Magnetnél más betéti konstrukciókban is elérhető a 7-9 százalékos éves kamat.

Az Oberbank a vastagabb bukszájú ügyfeleknek kínál 10 százaléknál magasabb kamatot. Aki legalább 8 millió forintot köt le, annak 9 hónapra 10,45, 12 hónapra pedig 10,75 százalék a betéti kamat. Rövidebb futamidőkre 7,75-9,75, alacsonyabb összegekre pedig 4,79-7,25 százalékos kamatot kínál a bank a lekötés hosszától függően.

Új törvénnyel lépne fel Horvátország az illegális turisztikai szálláskiadás ellen

Az illegális és szürke gazdaság visszaszorítását célozza a horvát vendéglátási tevékenységről szóló új törvényjavaslat, amely kötelező regisztrációs számot ír elő minden rövid távra kiadott szállásegység számára - mondta pénteken Zágrábban Tonci Glavina turisztikai és sportminiszter.
2026. 04. 18. 04:00
Megosztás:

Változnak a nyugdíjak, de változik-e a teljes nyugdíj rendszer is Tisza Kormánnyal?

A nyugdíjrendszer kérdése a szűkös magyar költségvetés és a mind inkább indokolttá váló korhatáremelés árnyékában az egyik legérzékenyebb politikai területnek számít. Felmerül a kérdés: milyen kézzelfogható változásokat hozhat a Tisza-kormány programja a jelenlegi és a jövőbeni nyugdíjasok számára?
2026. 04. 18. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a törvényt! A nyugdíj korhatárról döntöttek

A nyugdíjkorhatár nem pusztán egy szám a törvényekben – sokkal inkább a társadalom, a gazdaság és a politika lenyomata. Magyarországon az elmúlt évtizedekben többször is átalakult, és minden változás mögött komoly gazdasági kényszerek, demográfiai folyamatok és politikai döntések álltak. Nézzük meg, honnan indultunk, hol tartunk ma, és mit mondanak a friss, hatályos szabályok.
2026. 04. 18. 02:00
Megosztás:

Használt autó adásvétel 2026 – már szinte semmi sem kell hozzá

Forradalom zajlik a használtautó-piacon! Ami korábban napokig tartó papírmunkát, sorban állást és idegeskedést jelentett, ma már akár a kanapéról, egyetlen mobiltelefon segítségével elintézhető. 2026-ra a magánszemélyek közötti autóadásvétel gyakorlatilag teljesen digitalizálódott – de mit jelent ez a gyakorlatban?
2026. 04. 18. 01:00
Megosztás:

Egy rosszindulatú daganatos elváltozás, amely sok férfit érint

A prosztatarák az egyik leggyakoribb daganatos megbetegedés a férfiak körében, különösen idősebb életkorban. Magyarországon is évente több ezer új esetet diagnosztizálnak, ami azt jelenti, hogy rengeteg férfi érintett a problémában.
2026. 04. 18. 00:01
Megosztás:

Megfordult az eredmény a nyírbátori választókerületben

Megfordult az országgyűlésiképviselő-választás eredménye Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegye 6. számú, nyírbátori székhelyű egyéni választókerületében is: a külképviseleteken és átjelentkezéssel szavazók szavazatainak összeszámlálása után Barna-Szabó Tímea, a Tisza Párt jelöltje szerzett mandátumot.
2026. 04. 17. 23:00
Megosztás:

Spanyolország egy nap alatt több mint tízezren kezdeményezték illegális státuszuk rendezését

Spanyolországban több mint tízezren kezdeményezték illegális helyzetük rendkívüli rendezését aznap, amikor az erről szóló rendelet hatályba lépett - közölte a befogadásért, szociális biztonságért és bevándorlásért felelős minisztérium pénteken.
2026. 04. 17. 23:00
Megosztás:

A hitelminősítők az ősszel vizsgálhatják felül Magyarország adósságbesorolását

A hitelminősítők várhatóan csak ősszel vizsgálják felül Magyarország adósságbesorolását, amelynek alakulásában az európai uniós pénzek felszabadítása döntő tényező lehet - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt. pénteken az MTI-vel.
2026. 04. 17. 22:00
Megosztás:

Kerékpáros felvonulás miatt forgalomkorlátozások lesznek szombaton

Kerékpáros felvonulás miatt forgalomkorlátozásokra kell számítani szombat délután a fővárosban - hívta fel a figyelmet a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) pénteken az MTI-hez eljuttatott közleményében.
2026. 04. 17. 21:00
Megosztás:

Új törvénnyel lépne fel Horvátország az illegális turisztikai szálláskiadás ellen

Az illegális és szürke gazdaság visszaszorítását célozza a horvát vendéglátási tevékenységről szóló új törvényjavaslat, amely kötelező regisztrációs számot ír elő minden rövid távra kiadott szállásegység számára - mondta pénteken Zágrábban Tonci Glavina turisztikai és sportminiszter.
2026. 04. 17. 20:05
Megosztás:

A KOPINT-TÁRKI 2 százalékos GDP-növekedést valószínűsít 2026-ra

A GDP 2 százalékkal nőhet, az infláció 3,5 százalékra gyorsulhat az idén a KOPINT-TÁRKI elemzői szerint - mondta Palócz Éva vezérigazgató pénteken Budapesten sajtótájékoztatón.
2026. 04. 17. 19:00
Megosztás:

EURASIAN BUSINESS EXCELLENCE AWARD 2026: MI A KÖZÖS A MAI ÜZLETI VEZETŐKBEN

Éveken át a növekedés határozta meg a sikert a globális üzleti világban. A vállalatok agresszíven terjeszkedtek, új piacokra léptek be, és a gyorsaság mentén versenyeztek. A méret volt a fő jelző.
2026. 04. 17. 18:30
Megosztás:

Döntött a kormány! A benzin és a dízel ára a jövőben...

A kormány döntött a védett üzemanyagár fenntartásáról szerdai ülésén, az erről szóló rendeletet a miniszterelnök aláírta - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter pénteki Facebook-bejegyzésében.
2026. 04. 17. 18:00
Megosztás:

Kétszámjegyű növekedés a hazai piacon, duplázódó kínai részesedéssel

Jelentős mértékben bővült a hazai autópiac 2026 január és március között. A kishaszonjárművek terén azonban éppen ezzel ellentétes folyamatok zajlottak le a Datahouse adatai szerint. „A magyarok figyelme egyre jobban a távol-keleti márkák felé fordul, ami megerősít bennünket abban, hogy érdemes volt belevágni április elején a Geely értékesítésébe” – emelte ki Schiller Márk, a Schiller Autó Család schtratégiai & marketing igazgatója.
2026. 04. 17. 17:00
Megosztás:

OTP-elnök: korrekt együttműködésre törekednek a Tisza-kormánnyal

Korrekt együttműködésre törekednek a Tisza-kormánnyal, ami a magyar gazdaságnak és a vállalkozásoknak is az érdeke, a bank aktivitása nem csökken Magyarországon - mondta Csányi Sándor az OTP Bank Nyrt. igazgatóságának elnöke a pénzintézet közgyűlésén, majd a sajtótájékoztatóján pénteken Budapesten kérdésre elmondta: hamarosan egyeztetni fognak az új kormánnyal a bankszektort érintő kérdésekről.
2026. 04. 17. 16:30
Megosztás:

Az Agrárminisztérium a tavaszi fagykárok bejelentésével kapcsolatos tájékoztatót tett közzé

Az április elején tapasztalt tavaszi fagy a már virágzó, vagy a terméskezdeményekkel rendelkező gyümölcsösökben károkat okozhatott, közölte az Agrárminisztérium pénteken, egyúttal felhívta a kárenyhítési rendszerben tag, vagy tagságot most kezdeményező termelők figyelmét a kárbejelentéssel kapcsolatos teendőkre.
2026. 04. 17. 16:00
Megosztás:

A Pirelli árat emel és csökkenti a költségeket

A Pirelli olasz gumiabroncsgyártó elindítja egy úgynevezett "kárenyhítő terv" végrehajtását a közel-keleti válság hatásainak mérséklésére - jelentette be a társaság csütörtökön a honlapján.
2026. 04. 17. 15:30
Megosztás:

Egyre többen hagyják ott biztos állásukat - de mit csinálnak akkor?

A hazai munkaerőpiacon egyre többen döntenek úgy, hogy feladják a korábban stabilnak hitt állásukat, és új szakmába kezdenek. A jelenség mögött a kiégés, a megváltozott gazdasági környezet és a rugalmasabb karrierutak térnyerése áll. A szakértők szerint a karrierváltás ma már nem kockázatos kitérő, hanem tudatos alkalmazkodás egy gyorsan változó világhoz.
2026. 04. 17. 15:00
Megosztás:

Ilyen még nem volt: több mint 50 ezer személyi kölcsönt szórtak ki két hónap alatt a bankok

Két hónap leforgása alatt több mint 51 ezer új személyihitel-szerződést kötöttek a bankok, amire korábban még nem volt példa – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Ez az év egészére is rendkívül erős keresletet vetít előre, miközben folytatódhat az átlagos hitelösszeg emelkedése is.
2026. 04. 17. 14:00
Megosztás:

Júniusban tisztújítást tart a Demokratikus Koalíció

Júniusban tisztújítást tart a Demokratikus Koalíció - közölte a párt közleményben az MTI-vel pénteken.
2026. 04. 17. 13:30
Megosztás: