117 millió euró volt a termék-külkereskedelmi hiány februárban

Februárban az export euróban kifejezett értéke 18,7, az importé 30,5 százalékkal nőtt. Januárhoz képest az export kiigazított volumene 2,0, az importé 2,7 százalékkal nőtt - ismertette hétfőn második becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

117 millió euró volt a termék-külkereskedelmi hiány februárban

A külkereskedelmi egyenleg tavaly februárhoz mérve 902 millió euróval romlott, 117 millió euró deficitet mutatott, 26 millió euróval nagyobbat, mint az első becslésben.

A kivitel volumene 3,7, a behozatalé 5,8 százalékkal nagyobb volt az egy évvel korábbinál. A külkereskedelmi termékforgalom forintban mért árszínvonala a kivitelben 14,3, a behozatalban 23,1 százalékkal emelkedett az előző év azonos hónapjához viszonyítva. A cserearány 7,1 százalékkal romlott. A forint árfolyama az euróhoz mérten 0,3 százalékkal erősödött, a dollárral szemben 6,3 százalékkal gyengült.

Az első két hónapban az export euróban 17,7, az import 31,9 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva, az egyenleg 361 millió euró hiányt mutatott, 2,092 romlott az egy évvel korábbi 1,731 milliárd euró exporttöbblettel szemben.

A gépek és szállítóeszközök exportja 7,5 százalékkal, importja 9,6 százalékkal nőtt és két hónap alatt 2,445 milliárd euró aktívummal zárt, amiből 1,222 milliárd euró a közúti járművek forgalmából eredt. A feldolgozott termékek exportja 23,1, importja 33,3 százalékkal múlta felül a tavaly január-februárit és 1,258 milliárd deficittel zárt. Az élelmiszerek exportja 10,9, importja 20,8 százalékkal nőtt és 413 millió euró exporttöbbletet mutatott, amiből 258 millió euró a gabonakereskedelemből származott. Az energiahordozók importja euróban számolva 194,9 százalékkal nőtt amiből 182,7 százalékos volt az árszint emelkedése. Az export 245,2 százalékos euróban számolt növekedése ellenére az energiaforgalomból 2,030 milliárd euró deficit keletkezett az év első két hónapjában.

Az európai országokkal lebonyolított kereskedelemben 1,583 milliárd euró aktivum keletkezett két hónap alatt az export 18,0 százalékos és az import 33,5 százalékos növekedésének eredőjeként. Ebből 1,070 milliárd eurót a Németországgal szemben keletkezett aktívum tett ki, míg Oroszországgal 725 millió euró volt az importtöbblet. Az Ázsiába szállított export 11,4, az import 28,0 százalékkal nőtt euróban és 2,633 milliárd euró deficittel zárt, amiből Kínával szemben 1,255 milliárd eurót tett ki, az export 1,5 százalékos és az import 36,5 százalékos emelkedése következtében.

A közel-keleti konfliktus rendezésén dolgozik Kína

Kína továbbra is aktív és konstruktív szerepet kíván betölteni a közel-keleti konfliktus lezárásának előmozdításában - közölte a kínai külügyminisztérium szóvivője szerdán.
2026. 03. 26. 04:00
Megosztás:

Először áll női vallási vezető az anglikán egyház élén

Először áll női vallási vezető az anglikán egyház élén Sarah Mullally, London korábbi anglikán püspöke személyében, akit szerdán Canterbury székesegyházban hagyományos szertartással avattak Canterbury érsekévé és így a világszerte 77 millió hívőt számláló anglikán unió vallási főméltóságává.
2026. 03. 26. 03:30
Megosztás:

Digitális fedélzeti szolgáltatásokat vezet be a Wizz Air

A Wizz Air, Európa egyik legmegbízhatóbb légitársasága* az Immfly és a gateretail együttműködésében új digitális fedélzeti szolgáltatást vezet be, hogy még kényelmesebb utazást biztosítson ügyfeleinek, miközben optimalizálja az üzemeltetést.
2026. 03. 26. 03:00
Megosztás:

Indul az idei útfelújítás az MKIF Zrt. hálózatán

Megkezdődnek március 26-án, csütörtökön az idei útfelújítások az MKIF Zrt. által kezelt utakon - közölte az MKIF Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. szerdán az MTI-vel.
2026. 03. 26. 02:30
Megosztás:

3 durva hiba, ami miatt vissza kell fizetni a családi pótlékot

A családi pótlék alapvetően alanyi jogon jár, azonban csak addig az időszakig, amit a jogszabályok meghatároznak.
2026. 03. 26. 02:00
Megosztás:

Magyar kisvállalkozásoknak kínál kiugrási lehetőséget az Auchan és a Magyar Termék

Tovább erősíti együttműködését az Auchan Magyarország és a Magyar Termék Nonprofit Kft. a hazai beszállítók piacra jutásának támogatásában; "A környék legjava" országos beszállítói program célja, hogy a magyar mikro-, kis- és középvállalkozásoknak valós lehetőséget teremtsen a modern kiskereskedelembe való belépésre - tájékoztatta az áruházlánc és a Magyar Termék védjegyrendszert 2006 óta működtető nonprofit társaság szerdán az MTI-t.
2026. 03. 26. 01:30
Megosztás:

Mennyi lesz a nyugdíjad 40 ledolgozott év után? És 30 év esetén?

A magyar nyugdíjrendszerben az öregségi nyugdíj mértékét több tényező együttesen határozza meg. Nemcsak az számít, hány évet dolgozott valaki, hanem az is, hogy milyen jövedelmet szerzett az aktív évei alatt, illetve mennyi szolgálati időt tudnak hivatalosan elismerni.
2026. 03. 26. 01:00
Megosztás:

Logisztikai és kamion terminál alapkövét helyezték el Debrecenben

Kétszázhatvan kamion parkolására alkalmas logisztikai és kamion terminál épül Debrecen észak-nyugati gazdasági övezetében; a beruházás 4,7 milliárd forintos költségéből 2,3 milliárdot európai uniós és hazai költségvetési forrásból biztosítanak - hangzott el szerdán a helyszínen, a terminál alapkövének elhelyezésekor.
2026. 03. 26. 00:30
Megosztás:

Digitális pedagógiai rendszert fejlesztett ki az Oktatási Hivatal

Mesterséges intelligencián (MI) alapuló pedagógiai rendszert fejlesztett ki az Oktatási Hivatal (OH) - jelentette be a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára szerdán sajtótájékoztatón, Budapesten.
2026. 03. 26. 00:05
Megosztás:

Új stratégia az erdőtüzek megelőzésénel érdekében

Az Európai Bizottság új, integrált stratégiát mutatott be az egyre gyakoribb és pusztítóbb erdőtüzek kockázatának kezelésére - közölte a brüsszeli testület szerdán.
2026. 03. 25. 23:30
Megosztás:

Az ANY Biztonsági Nyomda 503 forint osztalékot fizethet részvényenként

Az ANY Biztonsági Nyomda Nyrt. igazgatósága részvényenként 503 forint osztalék fizetését javasolja a 2025. évi tevékenység után – derül ki a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján szerdán közzétett közgyűlési előterjesztésből.
2026. 03. 25. 23:00
Megosztás:

Rekord árbevételt és nyereséget ért el a Xiaomi 2025-ben

Nyilvánosságra hozta auditált, konszolidált pénzügyi jelentését a Xiaomi a december 31-ével végződött 2025-ös pénzügyi évre. Az adatok azt mutatják, hogy az árbevétel 25 százalékkal rekord nagyságúra, 457,2 milliárd jüanra nőtt, ebből 76,8 százalékot az okostelefon és AIoT üzletág tett ki, a Smart EV, AI és egyéb termékekből származó bevétel pedig 23,2 százalék volt.
2026. 03. 25. 22:30
Megosztás:

Visszaesett az EU-ban igényelt menedékkérelmek száma 2025-ben

Az előző év adataihoz képest 2025-ben 27 százalékkal kevesebb, mintegy 669 400 ember nyújtott be első alkalommal nemzetközi védelem iránti kérelmet az Európai Unió valamely tagállamában - közölte az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán.
2026. 03. 25. 22:00
Megosztás:

A Google volt európai elnöke lett a BBC új vezérigazgatója

Matt Brittin, a Google globális technológiai vállalatcsoport volt európai elnöke lett a BBC új vezérigazgatója.
2026. 03. 25. 21:30
Megosztás:

Az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig

Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.
2026. 03. 25. 21:00
Megosztás:

Varga Mihály: az élelmiszeripar fejlesztése erősíti az ország stabilitását

Az élelmiszergyártás terén végrehajtott minden beruházás Magyarország egészének szuverenitását és stabilitását erősíti - jelentette ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke szerdán Karcagon, a Kun-Malom Grain Kft. hántoló-és őrlőüzemének átadó ünnepségén.
2026. 03. 25. 20:30
Megosztás:

Új vezérigazgató-helyettes az ALTEO-nál

Az ALTEO Energiaszolgáltató Nyilvánosan Működő Részvénytársaság (székhely: 1117 Budapest, Dombóvári út 25.; cégjegyzékszám: Cg.01-10-045985; a továbbiakban: „ALTEO” vagy „Társaság”), a tőkepiacról szóló 2001. évi CXX. törvény, valamint a 24/2008. (VIII. 15.) PM rendelet alapján fennálló rendkívüli tájékoztatási kötelezettségének az alábbiakban tesz eleget:
2026. 03. 25. 20:00
Megosztás:

Új szabályok vonatkoznak a GloBe június 30-i kötelezettségeire – ne várjon tovább a felkészüléssel!

A globális minimumadó azokat a multinacionális cégcsoportokat terheli, ahol a végső anyavállalat konszolidált éves bevétele az adóévet közvetlenül megelőző négy adóév közül legalább kettőben eléri vagy meghaladja a 750 millió eurót. A szabályokat 2024-től kell alkalmazni, egy még mindig formálódó jogszabályi környezetben. 2025 végén és 2026 elején több új végrehajtási rendelet is született, amelyeket 2026. június 30-áig már élesben kell alkalmazni.
2026. 03. 25. 19:30
Megosztás:

Változik a BKK-járatok menetrendje az óraátállítás miatt

Változik a BKK-járatok menetrendje az óraátállítás miatt – közölte a Budapesti Közlekedési Központ szerdán az MTI-vel.
2026. 03. 25. 19:00
Megosztás:

Technológiai innovációiért kapott rangos elismerést a Knorr-Bremse Budapest

A tehervonati közlekedés jövőjét formáló mérnöki megoldások hozták el a sikert a Knorr-Bremse Budapest számára a Joint Venture Szövetség idei Companies for the Future Award versenyén. A zsűri a Best Technology Investment kategóriában díjazta a vállalatot két olyan fejlesztésért, amelyek a digitalizáció és az automatizáció mentén gondolják újra az európai vasúti áruszállítás működését.
2026. 03. 25. 18:30
Megosztás: