12.000 pont alá csúszott a Dow Jones
A DJIA index 66,45 ponttal, azaz 0,55 százalékkal 11.954,94 pontra csökkent. Az S&P 500-as mutató 10,74 ponttal, azaz 0,87 százalékkal 1.225,73 pontra gyengült. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 32,99 ponttal, vagyis 1,26 százalékkal csökkent és 2.579,27 ponton zárt.
A kereskedők azt mondták, hogy az átlagosnál szerényebb forgalom mellett a trendet az európai hírek és a nyersolaj ára alakította estig. Kedvező hír volt, hogy a Spanyolország által kedden közel 5 milliárd euró értékben értékesített állampapírok hozama jelentősen csökkent az előző kibocsátáshoz képest. A tőzsdemutatók estére azonban már a napközben elért csúcs alatt mozogtak, miután források azt mondták, hogy a német kancellár elutasítja az euróövezet állandó mentőmechanizmusának 500 milliárd eurós felső limitjének az emelését. A hírre jelentősen gyengült az euró, év eleji szintre került a dollárral szemben.
A befektetői hangulatot rontotta az is, hogy a kamatdöntésről szóló közleményben nem tett említést a Fed arról, hogy fontolgat-e bármilyen lépést a gazdaság élénkítése céljából. A Fed csak annyit közölt, hogy az amerikai gazdaság mérsékelten erősödik, a lakossági kiadások nőttek. A közleményből kitűnik, hogy a kamatalakítókat aggasztja a továbbra is magas munkanélküliség. Jelentősebb nyereségen álltak az energiaipari részvények, miután a nyersolaj ára napközben több mint 2 százalékos emelkedéssel 100 dollár felé szökött. Ezt a szakértőknek az a véleménye okozta, hogy tovább nőhet a feszültség a Nyugat és Irán között. A januári szállítású WTI olajfajta árfolyama 2,37 dollárra. 100,14 dollárra emelkedett hordónként, míg a februári szállítású arany jegyzése 5,10 dollárral 1.663,10 dollárra csökkent unciánként.
A kereskedés megindulása előtt került nyilvánosságra a novemberi kiskereskedelmi értékesítési adat, amely a vártnál mérsékeltebb, 0,2 százalékos bővülésről árulkodott. Elemzők 0,6 százalékos bővülésre számítottak. A makroadatnak ugyanakkor mérsékelt hatása volt a kereskedésre.