586%-kal nőtt a vendégéjszakák száma Magyarországon

A tavalyelőtt szeptember 1-től bevezetett határzár miatt meredeken visszaeső bázis hatására 586%-kal, közel hétszeresére nőtt a vendégéjszakák száma áprilisban, ezen belül a belföldiek vendégéjszakái 441%-kal, a külföldieké 848%-kal emelkedett, ami a külföldi vendégek egyre gyorsuló visszatérését mutatja. A szálláshelyekárbevétele így áprilisban 584%-kal a nőtt az egy évvel ezelőttihez képest. Noha érdemi javulást mutatnak az adatok, a helyreállás továbbra is csak részleges a járvány előtti szintekhez képest, ugyanakkor a belföldi turizmus a tavalyi nyári hónapokban teljesen helyreállt. 2019. áprilisához képest a vendégéjszakák száma 28,3%-kal esett vissza, ezen belül a belföldiek vendégéjszakái 20,2%-os, a külföldieké 35%-os elmaradásban van, azonban a fokozatos helyreállást tükrözi, hogy az elmaradás mértéke egyre kisebb. Tavaly összesen a vendégéjszakák száma 11%-kal nőtt, míg a szálláshelyek árbevétele 24%-kal emelkedett, mivel 2020 első két hónapot még nem érintette a járvány, ami magasabb bázist eredményezett.

586%-kal nőtt a vendégéjszakák száma Magyarországon

Az első négy hónapban összesen 368%-kal nőtt a vendégéjszakák száma.

A tavaly májusi fokozatos nyitással érdemben élénkült a szálláshelyek forgalma, addig éves bázison továbbra is kimagasló növekedést mutatnak a szálláshely adatok. A járvány enyhülése és a magas átoltottság hatására számos országban szinte minden korlátozást feloldottak, ami miatt kedvező kilátásokkal indult az idei év, egyre több tengerentúli járat is kezd visszatérni. A szálláshelyek forgalmát a felhalmozódott óriási kielégítetlen igény is élénkítheti, világszerte megfigyelhető az utazási kedv markáns élénkülése, egyes turisztikai célpontokban történelmi csúcsra számítanak. Az orosz és ukrán vendégek részesedése közel 6%-os a külföldiek vendégéjszakáinak számában, ami nem túl jelentős, azonban az innen érkező vendégkör az átlagosnál többet költ. Ugyanakkor a tehetősebb ukrajnai menekültek igénybe veszik a hazai szálláshelyeket. A hosszú hétvégéken kimagasló a belföldi turizmus, a vidéki szálláshelyek általában telt házzal üzemelnek.

Továbbra is kérdés, hogy a korlátozások megszűnése után milyen gyorsan indulhat újra a turizmus az esetleges óvatosabb magatartás miatt, azonban feltehetően gyorsan élénkülhet, mivel óriási kielégítetlen igény halmozódott fel az elmúlt két év során, így rengetegen pótolhatják elmaradt utazásaikat, nyaralásukat, amit alátámasztanak az előfoglalások és a légitársaságok beszámolói a repülőjegy foglalásokról. Kérdés az is, hogy az üzleti turizmus milyen gyorsan áll talpra, megtartják-e az elmaradt konferenciákat, kiállításokart, vásárokat, de erre is kifejezett igény várható. Nemzetközi sportrendezvények és a nagyobb nyári fesztiválok megtartása szintén élénkítheti a turizmust a nyári hónapokban. A távol-keleti járványhelyzet miatt ugyanakkor a távol-keleti vendégkör visszatérése csak később lehetséges. Kockázatot jelent, hogy számos európai országban az infláció érdemben meghaladja a bérnövekedést, így a megélhetési költségek növekedése fékezheti a kilábalóban levő nemzetközi turizmust.   

A nemzetközi turizmus fokozatos javulását tükrözik a Liszt Ferenc repülőtér forgalmi adatai is, amelyek meredek felpattanást mutatnak a járvány elleni korlátozások feloldását követően. Áprilisban a légi utasforgalom 1434,5%-kal nőtt az egy évvel ezelőttihez képest, azonban még mintegy 25,5%-kal marad el a három évvel ezelőtti, járvány előtti 2019 áprilisi szinthez képest.

A B+N Csoport bekerült a világ legnagyobb takarítórobot-flottákat üzemeltető vállalatai közé

A magyar tulajdonú B+N Csoport a 8. helyen végzett a világ legnagyobb takarítórobot-flottákat üzemeltető vállalatai között a FieldBots Radar 2025 független, nemzetközi felmérése alapján - közölte a létesítményüzemeltetési szolgáltatásokat nyújtó vállalat az MTI-vel.
2026. 01. 11. 11:00
Megosztás:

Indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje

Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át - közölte a Mávinform szombaton az MTI-vel.
2026. 01. 11. 10:00
Megosztás:

Az új évben is ingyenesen segíti a nyelvtanulást a KRÉTA Idegennyelvi Felkészítő Modul

A KRÉTA Idegennyelvi Felkészítő Modul térítésmentesen elérhető platform nemcsak a diákoknak és a tanároknak, hanem a Kréta-azonosítóval rendelkező szülőknek is lehetőséget ad a fejlődésre, a tanulásra, a nyelvtudásuk felfrissítésére.
2026. 01. 11. 09:00
Megosztás:

Tetőzhetett a budapesti lakásár-növekedés

Miközben több vármegyében fokozódott a lakások és házak áremelkedése tavaly év végén, Budapesten, ha csak kicsit is, de mérséklődött a drágulás üteme - derül ki a zenga.hu ingatlankereső portál adataiból. Ennek ellenére a főváros legolcsóbb kerületei is vetekszenek a legdrágább vármegyeszékhelyek hirdetési négyzetméteráraival.
2026. 01. 11. 08:00
Megosztás:

Tovább zuhant decemberben a FAO élelmiszerár-indexe, hiába drágult a gabona

Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) pénteken kiadta legfrissebb jelentését az élelmiszer-alapanyagok világpiaci mutatójáról, amely szerint decemberben tovább csökkentek az élelmiszerárak az előző hónaphoz képest, mivel a tejtermékek, a hús és a növényi olajok jegyzéseinek visszaesése ellensúlyozta a gabonafélék és a cukor árának emelkedését.
2026. 01. 11. 07:00
Megosztás:

Otthon Start: mit okozna, ha eltörölnék a támogatott lakáshitelt?

Az MNB lakáshitel statisztikái alapján 273,99 milliárd forint összegben kötöttek szerződést a magyarok novemberben. Ezen összegből 222,64 milliárd forint kapcsolódott valamilyen támogatott kölcsönhöz. Ez a teljes havi összeg 81,26 százaléka, mondhatni csak minden ötödik forintot helyeztek ki a bankok piaci alapon. De ez egy jó hír, vagy inkább probléma?
2026. 01. 11. 06:00
Megosztás:

Ukrán elnök: Kijev vizsgálja a Donyec-medencei gazdasági övezet létrehozására vonatkozó amerikai javaslatot

Ukrajna vizsgálja az Egyesült Államoknak azt a javaslatát, hogy szabad gazdasági övezet hozzanak létre a Donyec-medencében a háború lezárása után - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Bloomberg hírügynökségnek adott nyilatkozatában, amelyet az UNIAN ukrán hírügynökség szemlézett szombaton.
2026. 01. 11. 05:00
Megosztás:

Melyik a legnépszerűbb használt autómárka most Magyarországon?

2025-ben a DataHouse adatai szerint 128 155 import használt személyautó került hazai forgalomba Magyarországon, ami 15,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi, 110 961-es értéket. Noha ezzel öt éve nem látott szintre emelkedett a használtautó-import, ez a volumen továbbra is jelentősen elmarad a Covid-járványt megelőző időszak évi 155-160 ezres szintjétől.
2026. 01. 11. 04:00
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél az ötös lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 01. 11. 03:00
Megosztás:

A rendeletet aláírták! 65-94 éves nyugdíjasok készüljetek!

2024-től a nyugdíjelőleget már nem határozatban, hanem végzésben állapítják meg. Felmerül a kérdés, hogy ez a formai változás milyen hatással lehet a nyugdíjasokra és magukra a nyugdíjakra. Érdemes részletesebben utánanézni a témának, mert sokak számára fontos következményekkel járhat ez a módosítás. Mit jelent ez pontosan egy nyugdíjas szemszögéből? Elmagyarázzuk cikkünkben.
2026. 01. 11. 02:00
Megosztás:

Földgázzal fűt? Így nem vész el a kedvezményes földgázmennyiség

Az éves szinten járó kedvezményes földgázmennyiség nem vész el, azt legkésőbb az éves elszámolószámlában minden ügyfél esetében elszámolja az MVM - közölte a társaság szombaton Facebook-bejegyzésében.
2026. 01. 11. 01:00
Megosztás:

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet egyes északkeleti járásokra

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye egyes járásaira a HungaroMet Nonprofit Zrt. szombat este.
2026. 01. 11. 00:05
Megosztás:

Digitap: Biztonságosabb választás, mint az ETH és a SOL? Banki szintű védelem 20-szoros növekedési potenciállal

Nemrég az Ethereum és a Solana árfolyama is ismét zöldbe fordult a 2025 negyedik negyedévi összeomlás után. Ennek ellenére sok kereskedő figyelme most inkább a Digitap ($TAP) felé fordul. Ez az előértékesítési fázisban lévő kripto-projekt jelenleg a harmadik körben jár, több mint 3,5 millió dollárt gyűjtött össze, miközben a korai befektetők már 228%-os hozamot könyvelhetnek el.
2026. 01. 10. 23:00
Megosztás:

Rekordévet zárt a Binance: 34 billió dollárnyi kriptokereskedés, 300 millió felhasználó

A Binance 2025-ben minden eddiginél erősebb évet zárt – nemcsak kereskedési volumenben, hanem szabályozói együttműködésben, Web3-fejlesztésekben és intézményi növekedésben is. A „State of the Blockchain 2025” jelentésükben publikált számok új korszakot jeleznek a világ legnagyobb kriptotőzsdéjénél.
2026. 01. 10. 22:01
Megosztás:

Cardano árfolyam előrejelzés: Lehetséges egy ugrás 2 dollárig? A Shiba Inu szárnyal, de a Digitap még nagyobb figyelmet kap

A 2025-ös év gyenge zárása után a Cardano és a SHIB árfolyama is emelkedni kezdett. Mivel heti szinten két számjegyű növekedést mutatnak, számos ismert kriptoinfluenszer is felfigyelt rájuk. Például a More Crypto Online úgy véli, hogy az ADA árfolyama hamarosan elérheti a 2 dollárt.
2026. 01. 10. 21:00
Megosztás:

A Bitcoin lehet a jövő strukturális eszköze a globális pénzpiacokon

A világ vezető intézményi befektetői közül egyre többen tekintenek úgy a Bitcoinra, mint a globális pénzügyi rendszer lehetséges jövőbeli alappillérére – nem csupán egy spekulatív eszközre. A VanEck legfrissebb elemzése szerint a Bitcoin strukturális szerepet kaphat a nemzetközi piacokon a következő évtizedekben.
2026. 01. 10. 20:00
Megosztás:

Már 22 ezer édesanya kérte az szja-mentességet

Az adóhivatal online rendszerében már 33 ezren kérték a családi kedvezményt, és több mint 22 ezer édesanya is itt jelezte az anyakedvezmények igénybevételét - ismertette szombati közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), egyben felhívta a figyelmet arra, hogy nem érdemes halogatni az adóelőleg-nyilatkozatot, hiszen az űrlapok pár perc alatt kitölthetők.
2026. 01. 10. 19:00
Megosztás:

Az Egyesült Államok mindenképpen lépni fog Grönland ügyében

Az Egyesült Államok mindenképpen lépni fog Grönland ügyében – hangoztatta Donald Trump elnök pénteken.
2026. 01. 10. 18:00
Megosztás:

Napi rekordot döntött meg a hóesés Moszkvában

Félévszázados napi rekordot döntött meg a Moszkvában pénteken lehullott csapadékmennyiség - közölte az Oroszországi Föderáció Hidrometeorológiai Központja szombaton a TASZSZ hírügynökséggel.
2026. 01. 10. 17:00
Megosztás:

2026-os Bitcoin felhőbányászati útmutató kezdőknek: Regisztrálj és kapj 100 dollárt; csatlakozz a Fleet Mininghez egy alacsony belépési küszöbű passzív jövedelmi lehetőségért

A Bitcoin ára 2026-ban továbbra is ingadozó, azonban a hálózat stabilitását és az eszköz hosszú távú értékét egyre szélesebb körben ismerik el a nagyközönség körében. A hagyományos Bitcoin-bányászat bonyolult és költséges művelet, ezért sok új érdeklődőt elriaszt.
2026. 01. 10. 15:57
Megosztás: