77 uszoda marad nyitva a téli hónapokban

Hetvenhét uszoda marad nyitva a téli hónapokban a Magyar Úszó Szövetség (MÚSZ) tájékoztatása alapján.

77  uszoda marad nyitva a téli hónapokban

A MÚSZ pénteken közölte, hogy a kormányzati segítségnek köszönhetően 77 létesítmény garantálja azt a következő hónapokban, hogy nem csupán a felnőtt és utánpótláskorú versenyzők készülhetnek tovább zavartalanul, hanem a 20 ezer gyerek úszásoktatásának keretet adó Úszó Nemzet Program is folytatódhat.

A közlemény kitér arra, hogy a MÚSZ az energiakrízis első jeleit tapasztalva már július végén elkezdte felmérni az uszodák helyzetét, így októberre az ország összes uszodájáról naprakész információk birtokában volt.

"Ez rengeteget segített abban, hogy gyorsan és pontosan informálhassuk a kormányzat képviselőit arról, milyen mértékű segítségre van szükség" - közölte Wladár Sándor, a MÚSZ elnöke. - "A sportszakmai és a helyszínen felmérő sporttechnológiai és üzemeltetési munkacsoport révén elkészült az a koncepció, amelynek köszönhetően a kényszerűen bezárásra ítélt uszodákban edző versenyzőknek, illetve ott oktatásban részesülő gyerekeknek maximum 30 kilométert kell utazniuk a MÚSZ által biztosított buszokon, hogy továbbra is medencében készülhessenek."

Összesen 30, a Nemzeti Sportközpontok által fenntartott nagyobb komplexum és tanuszoda, valamint 47 önkormányzatok vagy egyesületek által üzemeltetett létesítmény várja továbbra is a medencés sportágak képviselőit. A MÚSZ égisze alá tartozó 137 egyesület, valamint az Úszó Nemzet Program 141 uszodában tartotta különböző foglalkozásait, utóbbi keretében 19 600 fiatal ismerkedik a sportág alapjaival. A bezárások miatt 1100 kisgyermek már megkezdett oktatása került volna veszélybe.

Wladár Sándor hangsúlyozta, a távhőszolgáltatás drasztikus drágulása az addig sziklaszilárdan kitartó üzemeltetőkből is vészreakciót váltott ki, azaz egyértelmű volt, hogy kormányzati segítség nélkül katasztrofális helyzetbe kerül a sportág.

"Ha most bezárt volna az uszodák 80-90 százaléka, akkor félő lenne, hogy semmibe veszik az elmúlt évtized invesztíciójának nagy része, holott azért épültek új létesítmények, rendeztünk egy sor világ- és Európa-bajnokságot, és indítottunk nagyszerű utánpótlás-nevelő programokat. Hiszek abban, hogy közös erőfeszítéssel átvészeljük ezt az újabb krízist is" - tette hozzá a MÚSZ vezetője.

Már több mint 60 ezren használják üzleti céllal a Microsec e-Szignó minősített elektronikus aláíró megoldásait

Ütemesen terjedt Magyarországon az üzleti célú elektronikus aláírás 2025-ben, már több mint 60 000 cégvezető, ügyvéd, könyvelő, mérnök használja, számítógépén vagy okostelefonján a Microsec e-Szignó minősített elektronikus aláíró megoldásait - közölte az elektronikus aláírás technológiával foglalkozó, magyar tulajdonú Microsec szerdán az MTI-vel.
2026. 01. 02. 07:00
Megosztás:

Ciprus átvette az Európai Unió Tanácsának soros elnökségét

Ciprus átvette csütörtökön a félévente váltakozó európai uniós tanácsi elnökséget; a mintegy egymillió lakosú szigetország június végéig vezeti a tagállami kormányok tanácskozásait, és közvetítő szerepet tölt be a tagországok közötti vitákban.
2026. 01. 02. 06:00
Megosztás:

A globális pénzügyi válság óta a legjobb évét zárta a londoni tőzsde

A 2008-2009-es globális pénzügyi válság óta a legjobb évét zárta londoni értéktőzsde (LSE), amelynek fő indexe több mint 20 százalékkal emelkedett az idén.
2026. 01. 02. 05:00
Megosztás:

NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.
2026. 01. 02. 04:00
Megosztás:

A Tether újabb 779 millió dolláros Bitcoin-vásárlása: diverzifikáció gyenge piaci környezetben is

Miközben a kriptopiac 2025 végén gyenge teljesítményt mutatott, a Tether tovább folytatja masszív Bitcoin-vásárlási stratégiáját. A világ legnagyobb stablecoin-kibocsátója újabb közel 800 millió dollárral növelte BTC-készletét – szembemenve a piaci trendekkel és a nagyvállalatok kiváró álláspontjával. Mi áll a döntés mögött? És hogyan illeszkedik ez Tether hosszú távú pénzügyi stratégiájába?
2026. 01. 02. 03:00
Megosztás:

AM: január 1-től csökkennek a gazdák adó- és adminisztrációs terhei

Év elejétől több olyan könnyítés is érvénybe lépett, amelyet a kormány a mezőgazdasági szereplők adó- és adminisztrációs terheinek csökkentése érdekében fogadott el. Ezeknek köszönhetően kiszámíthatóbbá válik a termelés, tovább erősödik a gazdák versenyképessége, ráadásul az intézkedések hozzájárulnak hazánk élelmiszer-biztonságának megőrzéséhez - közölte Nagy István agrárminiszter az Agrárminisztérium (AM) csütörtöki közleménye szerint.
2026. 01. 02. 02:00
Megosztás:

Ön is kaphat 8000 Ft nyugdíjemelést 2026-ban! Mutatjuk hogyan kell igényelni

Az igényelhető nyugdíj neve: méltányossági nyugdíj. Pontosan mit is jelent a méltányossági nyugdíj 2026-ban a jogszabály szerint? Érdemes ismerni a pontos szabályokat, mert akár havi max. 8.000 Ft-ot is kérelmezhetünk méltányossági emelésként. Hogyan lehet élni ezzel a lehetőséggel? Ki igényelheti és milyen összegű nyugdíj esetén tudunk élni a lehetőséggel? Cikkünkben az ado.hu szakmai portál útmutatásai alapján részletesen körüljárjuk a témát.
2026. 01. 02. 01:00
Megosztás:

Lemaradtál a 2021-es bikapiacról? A Digitap ($TAP) a legjobb kriptós előértékesítés

Sok befektető máig úgy tekint a 2021-es bikapiacra, mint egy elszalasztott lehetőségre, amikor a megfelelő projektekbe történő korai belépés életre szóló hozamokat eredményezett. Azóta a piacok érettebbé váltak, a hype-ciklusok kifulladtak, és a tőke sokkal szelektívebb lett.
2026. 01. 01. 22:00
Megosztás:

Miért esik ma a kripto-piac? 5 ok, amiért érdemesebb a Digitap ($TAP) tokent vásárolni

A kriptopiac újabb nyugtalanító epizódon van túl karácsony után, a legtöbb token árfolyama csökkenést mutatott. Az év végén jellemzően alacsony a likviditás, gyenge a kockázatvállalási hajlandóság, és a befektetői bizalom komoly próbát áll ki. A helyzetet tovább rontotta a Trust Wallet feltörése, amely 7 millió dolláros felhasználói veszteséget eredményezett.
2026. 01. 01. 20:00
Megosztás:

Tizenhat esetben tettek feljelentést a rendőrök Budapesten pirotechnikai termékek illegális árusítása miatt

Pirotechnikai termékek illegális árusítása miatt 16 esetben tettek szabálysértési feljelentést a rendőrök szilveszter éjszakáján a fővárosban, az intézkedések során 181 csomag pirotechnikai terméket vettek el - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) csütörtökön a police.hu oldalon.
2026. 01. 01. 18:00
Megosztás:

A mentők szilveszterkor 3823 esetnél nyújtottak segítséget

A mentők szilveszterkor 3823 esetnél nyújtottak segítséget, az orvosi ügyeleteken 1783 beteg kapott ellátást - közölte az Országos Mentőszolgálat szóvivője csütörtökön az MTI-vel.
2026. 01. 01. 16:00
Megosztás:

240 tűzoltói beavatkozás történt szilveszterkor

Az év utolsó napján országszerte 240 helyszínre riasztották a tűzoltókat, 123 esetben tűz miatt, 117 alkalommal pedig műszaki mentést igénylő helyzethez - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője csütörtökön az MTI-vel.
2026. 01. 01. 14:00
Megosztás:

Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban

Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
2026. 01. 01. 13:00
Megosztás:

Vigyázz a havas utak miatt, ha útnak indulsz az Újév napján!

Bár a meteorológiai prognózisokban van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint óév utolsó időszakában, illetve az újév első napjaiban többször várható kisebb havazás, 2026 első hétvégéjén pedig akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat a fővárosban.
2026. 01. 01. 12:00
Megosztás:

Már több mint 20 ezer fiatal jutott lakáshoz az Otthon Start Programnak köszönhetően

Az elmúlt négy hónapban 20 ezer fiatal tudta megvásárolni első otthonát az Otthon Start Programnak köszönhetően - mondta a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a Facebookra feltöltött videónyilatkozatában.
2026. 01. 01. 11:00
Megosztás:

Energiaügyi Minisztérium: az otthonteremtést segítő beruházásokkal is csökkenthetik adóterheiket az áramelosztók

A vállalkozási adócsökkentési megállapodás részeként 2026-tól az energiaellátók egyes hálózati fejlesztéseik után új kedvezményt vehetnek igénybe jövedelemadójukból. Az adóterhek csökkentéséért elvégzendő beruházásokkal teljesítendő szakmai elvárásokat miniszteri rendelet rögzíti. Az adókedvezményt az elosztói engedélyesek például az Otthon Start Program keretében megépülő lakások csatlakoztatását vagy a zárolt körzetek feloldását szolgáló fejlesztések megvalósításával érvényesíthetik - ismerteti az Energiaügyi Minisztérium az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében.
2026. 01. 01. 10:00
Megosztás:

Kié lett a 7 milliárdos lottó főnyeremény Szilveszterkor?

Sajnos nem született telitalálat az Ötöslottón január elsején, így a Szilveszteri Szuperlottó extra nyereménye nem talált gazdára. Az átlagosnál több volt viszont a négytalálatos szelvény, amelyek egyenként 2.347.060 millió forintot érnek.
2026. 01. 01. 09:00
Megosztás:

A Cardano Midnight új hardforkkal készül a mainnet indulására

Miközben egyre több figyelem irányul a blokkláncok adatvédelmi képességeire, a Cardano ökoszisztémájához tartozó Midnight hálózat újabb fontos mérföldkőhöz érkezett. A fejlesztők bejelentették a legújabb hardforkot, amely lehetővé teszi a jövőbeli frissítések zökkenőmentes kezelését – mindezt anélkül, hogy a hálózat működését meg kellene szakítani. A lépés nemcsak technikai előrelépés, hanem egyre erősebb üzenet is a blokkláncok adatvédelmi jövőjéről.
2026. 01. 01. 08:30
Megosztás:

A stabilcoin kamattilalom hátrányba hozhatja Amerikát a digitális versenyben Kínával szemben

Miközben Kína gőzerővel fejleszti digitális jegybankpénzét (e-CNY), az Egyesült Államokban komoly vita bontakozott ki a stabilcoinok kamatfizetésének tilalmáról. A Coinbase szabályozási igazgatója szerint a szigorú amerikai hozzáállás akár globális pénzügyi hátrányba is sodorhatja az USA-t, különösen, ha Kína megvalósítja terveit a digitális jüan kamatozóvá tételére 2026-tól. Vajon az amerikai dollár elsőbbsége veszélybe kerülhet a tokenizált jövő pénzügyi rendszerében?
2026. 01. 01. 03:00
Megosztás:

Újabb Revolut szigorítás Magyarországon - újabb funkciót vezet ki a szolgáltató

Lezárult a Revolut magyarországi készpénzbefizetési pilot programja, azonban a várt országos bevezetés helyett végül a szolgáltatás megszüntetése mellett döntött a fintech cég.
2026. 01. 01. 02:00
Megosztás: