A GVH engedélyezte az MONICOMP irányításszerzését a JET-SOL felett
A Jet-Sol informatikai szolgáltatások nyújtásával foglalkozó vállalkozás tevékenysége alapvetően a központi banki rendszerek testreszabása, fejlesztése és az üzemeltetés támogatása. A Monicomp banktechnikai és IT eszközök telepítésével és üzemeltetésével foglalkozik, valamint nyomdai és logisztikai szolgáltatásokat nyújt.
A két vállalkozás egy területen végez azonos szolgáltatást: az IT-szolgáltatáson belüli hardver- és szoftvertámogatás, és -bevezetés területén, azonban a cégek alacsony piaci részesedésére tekintettel a GVH káros versenyhatásokat nem azonosított a tranzakcióval kapcsolatosan. Mindezek figyelembevételével a GVH engedélyezte a tranzakciót.
A Monicomp az összefonódás engedélyezésével egyidejűleg kérelmezte a GVH-nál, hogy megszerzendő irányítási jogait a GVH döntésének meghozatala előtt is gyakorolhassa az üzletrész-átruházási szerződésben meghatározottak szerint. A GVH e végrehajtási tilalom alóli mentesülési kérelemről azonban nem hozott külön döntést, hiszen az összefonódás engedélyezéséről 15 napon belül döntött, így e kérelem elbírálására nem volt szükség.
A GVH egyúttal a döntésében olyan általános szempontokat fejtett ki a végrehajtási tilalom megítélésével kapcsolatos jogalkalmazás elősegítése céljából, amelyeket a jövőben vizsgálni kíván az ilyen mentesülés iránti kérelmek értékelésekor.