A Goldman Sachs még pumpálná felfelé az olaj árát
2021. 02. 22. 13:00
A WTI 60 dollárig tudott visszaerősödni ma reggelre, miután a Goldman Sachs legfrissebb elemzésében 70 dolláros olajárról beszél, ami a mostani járványhelyzet javulása és a kieső amerikai termelés miatt egy-két hónapon belül bekövetkezhet.

A piaci kedélyeket borzolja, hogy Oroszország és Szaúd-Arábia között állítólag ismét vita van arról, hogy miként lépjen a következő hónapban a kartell. Az oroszok ugyanis egyértelműen emelni szeretnék a termelést, ezt azonban ellenzik a szaúdiak, aki a mostani szint tartása mellett törnek lándzsát. Szintén fontos fejlemény lesz a következő napokban, hogy miként tud helyreállni a texasi olajtermelés és finomítás.
Az olaj tőzsdei szárnyalása az elmúlt 6 hónapban
A keletkezett károk mértékéről megoszlanak a szakértői vélemények, főleg a finomítók újraindulása lehet nehéz az elfagyott vezetékek és a megrongálódott berendezések miatt.
Hozzászólások
Így nőtt a Magyar Telekom árbevétele és nyeresége
A Magyar Telekom adózott eredménye 22,9 százalékkal, 16,0 milliárd forintra nőtt 2020 negyedik negyedévében, a 2020-as éves nyereség 4,1 százalékkal, 46,3 milliárd forintra emelkedett, összes bevétele a negyedévben 3,6 százalékkal, 188,9 milliárd forintra, az év egészében egy százalékkal 673 milliárd forintra bővült.
Kora estére gyengült a forint
Gyengült a forint csütörtök kora este a főbb devizákkal szemben a bankközi piacon a reggeli szintekhez képest.
Gyengült a forint estére
Gyengült a forint a főbb devizákkal szemben szerda kora estére a reggeli szintekkel összevetve.
Erősödött a forint a svájci frankkal szemben
A forint árfolyama az euróval és a dollárral szemben alig változott szerda reggelre a nemzetközi devizakereskedelemben, a svájci frankkal szemben viszont erősödött.
4iG részvény elemzés - kivétel lehet?
Mai technikai elemzésünkben a mostanában kellően sok hírt, eseményt, akvizíciót szállító 4iG részvényét néztük meg elemzői szemmel.
OTP részvény elemzése - mi jön ma a tegnapi zakó után?
A keddi kereskedési forgatókönyv hasonlóan íródott, mint az egy nappal korábbi, az európai indexek nagy esésbe kezdte a délelőtt során, melyet aztán az ameirkai spekulánsok foltoztak be.
Megvannak 2020 tőzsdei LEG-LEG-LEG-jei!
A Budapesti Értéktőzsde idén is megrendezte a hazai tőkepiac legjobb teljesítményeit díjazó eseményét, az immár több mint két évtizedes múltra visszatekintő BÉT Legek 2020 díjátadó gálát. Az online formátumban zajló díjátadó keretében a BÉT többek között olyan, kiemelt presztízzsel bíró elismeréseket adott át, mint az év legnagyobb forgalmú részvénykereskedő cége, az év legnagyobb forgalmat elért részvénykibocsátója, vagy a befektetői tudatosság terjesztéséért odaítélt díj.