A feljelentések miatt tesz feljelentéseket az MDF
Pusztai Erzsébet sajtótájékoztatóján azt mondta: országszerte összesen nyolc képviselőjelöltjük ellen tettek állampolgárok feljelentést, többségében azzal az indokkal, hogy szabálytalanul gyűjtötték a kopogtatócédulákat. Ezt összehangolt támadássorozatnak, megfélemlítésnek tekinti a párt, miután a bíróságok is "megvédték" az MDF jelöltjeit. A vádaskodások miatt ezért eljárásokat kezdeményeznek. A politikus szerint soha nem volt korábban még hasonló jelenség sem, hogy adminisztratív eszközökkel próbálják ellehetetleníteni a jelölteket, és hogy "a különböző választási bizottságokban pártérdekekből szavaznak".
Ez utóbbi kapcsán hangsúlyozta: a pártdelegáltaknak hivatalos személyként kellene eljárniuk, miután erre esküt is tettek. Király Zoltán fővárosi jelöltségét példaként említve hozzátette: a Fidesz és a Jobbik delegáltja a bíróság megerősítő döntése ellenére úgy szavazott, hogy ne vegyék fel a szavazólapra az MDF támogatottját. Az elmúlt két hétben tapasztalt "elképesztő támadások", és a választási rendszer "szokatlan rendje" kapcsán Pusztai Erzsébet azt mondta: ilyesmire utoljára az ötvenes években volt példa.
"Ez csak a múlt szele, vagy a jövő már elkezdődött?" - kérdezte Pusztai Erzsébet. Kifejtette azt is, hogy a szocializmus idején azért küzdöttünk, hogy ne a pártfunkció, hanem a szakmai alkalmasság alapján kerüljenek emberek a megfelelő pozíciókba, de "mostanában megint az tapasztalható, hogy első a pártkapcsolat és utána következik minden más". Példaként említette zalaegerszegi jelöltjük, az MDF megyei elnökeként is tevékenykedő Baján Antal esetét, akit tavaly "minden szakmai testület támogatása ellenére" sem választott meg a város önkormányzata újból a Ganz szakközépiskola igazgatójának.