A szakképzés szintet lép: hiányszakmákat tölt fel a Máltai Szeretetszolgálat
A szakma megszerzése után azonnali munkakezdési lehetőségekkel, a leghasznosabb, legcsábítóbb gyakorlati helyekkel és piacképes tudást kínálva kezdi meg új, közös működését a két intézmény. A piacképes jelző ez esetben még fokozottabban érvényes: a felmérések alapján mindhárom szakma komoly emberhiánnyal küzd. A Magyar Közlöny 2018-as adatai jól mutatják, hogy az átlag 30 százalékos béremelés ellenére mennyi a betöltetlen állás, és mennyire várják továbbra is a hazai vállalatok és cégek például a gyakorló ápolók és a konyhai dolgozók jelentkezését. Ezen szakmákat próbálja szakemberekkel feltölteni a Máltai Szeretetszolgálat. Ennek egyik lépése a két szakképző hely az oktatás mindennapjainak megkönnyítését célzó egyesítése, melynek eredményeképp továbbra is két épületben, de centralizáltabb, átláthatóbb körülmények között folyhat a tanítás.
„Fontos megemlítenünk, hogy két kisebb, de ennek köszönhetően emberközpontú, párbeszédre és megértésre épülő tanintézményről van szó, mely az egyesítést követően is ezeket az erényeket tartja szem előtt.” – közölte az intézmény igazgatója, Csűri Zsuzsanna. –
„Sokat mond, hogy a végzett diákjaink nagy hányada választja végső hivatásául az itt tanult szakmát, illetve a tanulóinknak kiemelkedő számban kínálnak végleges pozíciót a frekventált gyakorlati helyeken, mint például a Ritz-Carlton, a Four Seasons Gresham Palace, a Gundel, vagy a Corinthia.”
Az iskola az Erasmus+ nyújtotta lehetőségek kihasználásban is élen jár – ebben az évben például Prágában szereztek tapasztalatokat és hasznosítható tudást a tanulók, és nem egyedülálló alkalom, hogy decemberben a Kanári-szigetekről tér vissza egy csoportnyi szakácstanonc.
Fontos kiemelni: a Máltai Szeretetszolgálat szellemiségében működő intézmény ezek után is szívesen látja a hátrányos helyzetű fiatalokat is.
Kalkulátor ajánlónk:
Fix számokkal lottózol? Akkor ez neked való kalkulátor