Az ALDI megnyitotta 100. magyarországi üzletét

Újabb jelentős állomásához érkezett az ALDI magyarországi működése: az ALDI Magyarország Élelmiszer Bt. a mai napon megnyitotta legújabb üzletét, amellyel együtt országosan immár 100 áruházban várja a vásárlókat. Az új üzletet Budapest szívében, a Kossuth Lajos utca 13. szám alatti egykori Úttörő Áruház helyén alakították ki.

Az ALDI megnyitotta 100. magyarországi üzletét

„Az ALDI 2006-os magyarországi megjelenése óta hosszú távon tervezi üzleti működését az országban, azzal a célkitűzéssel, hogy minél több nagyvárosban elérhető legyen áruházláncunk jellemzően saját márkás, mindig friss, kiváló minőségű és állandóan alacsony árú termékkínálata. Ennek érdekében 140 milliárd forint értékű beruházást hajtottunk végre, több mint 1600 magyarországi munkavállalónak adunk biztos megélhetést, beszállítóink és hosszú távú megállapodásaink révén pedig több ezer munkavállaló és számos magyar kisvállalkozás megélhetéséhez járulunk hozzá, emellett folyamatos innovációkkal törekszünk vásárlóink legmagasabb szintű kiszolgálására” – mondta Székács Tibor, az ALDI Magyarország Élelmiszer Bt. ügyvezető igazgatója a 100. üzlet átadásának alkalmából.

 

Az ALDI az alapítók szellemében arra törekszik, hogy a lehető legtöbb előnyt a lehető legkedvezőbb áron biztosítsa vásárlói számára. A vállalat 2008 áprilisában nyitotta meg első 5 áruházát hazánkban, az év végén pedig már 42 ALDI áruház várta a vásárlókat. Jelenleg az ország 100 pontján találkozhatunk ALDI üzletekkel, amelyek több mint 100 000 négyzetméternyi eladótérrel állnak a vevők rendelkezésére. Az ALDI üzletek a vállalattól már megszokott előnyöket biztosítják a vásárlók számára: az áruházak mindig tiszta, rendezett környezettel, a helyi igényekre szabott nyitva tartással várják a vásárlókat, akik a kényelmes és bőséges parkolóhelyek, az áruházak logikus felépítése, a termékek állandó helye és a pénztárak gyors működése révén egy nagybevásárlást is akár 15 perc alatt elvégezhetnek. Mindez a még az élelmiszerekre is kiterjedő pénz-visszafizetési garanciával párosulva verhetetlen kombinációt kínál a vásárlóknak, hiszen az ALDI akkor is visszafizeti a vásárló pénzét, ha az egy megkóstolt élelmiszerrel nem elégedett. Minden más termék esetében 2 hónapon belül, a vásárlást igazoló blokk ellenében visszatéríti a teljes vételárat, ami különösen akkor segítség, ha a vásárolt ruha, cipő mérete nem megfelelő. A műszaki termékekre pedig jellemzően 3 év jótállást biztosít az ALDI.

 

Az áruházak zömét zöldmezős beruházásként építette az ALDI, ám néhány meglévő épületet is átalakított üzletté. Eddig összesen 16 olyan ALDI áruház várja a magyar vásárlókat, amelyek nem új, hanem meglévő ingatlan átalakításával, vagy felújításával jött létre. Ezen frekventált helyen található, illetve egykori patinás, ám leromlott állapotú, esetleg használaton kívüli ingatlanok felújítása révén az ALDI olyan élhető, a városképbe szervesen illeszkedő épületeket és épített környezetet hozott létre, amelyek nem kizárólag a vásárlók és a városlakók érdeklődését és szimpátiáját, hanem az építész-szakma elismerését is kivívták.

 

Ilyen ALDI üzlet az egykori lovardából átalakított Tűzoltó utcai épület, amely döntős volt a 2010-es Média Építészeti Díja versenyen és egy évvel később megkapta az Építőipari Nívódíjat is. Hasonlóan harmonikus átalakítást végzett az ALDI a Sopron úton, ahol az egykori HAFE gyárnak otthont adó daruzott csarnok felújításával kialakított üzlet mellett a környéket is értő kezekkel építette a vállalat és az építés során megháromszorozta a területen lévő zöldfelület méretét. Ezek az üzletek az adott városrészek színfoltjai is lehetnek, egyúttal előmozdíthatják a környék rehabilitációját.

 

Az idei év nem csupán a 100. üzlet megnyitásáról marad emlékezetes. A Magyarországon hatodik születésnapját ünneplő ALDI idén Superbrands díjas lett, ezt a rangos kitüntetést a márkaerő, az ismertség, a megbecsültség és a tradíció területén legerősebbnek bizonyuló fogyasztói brandek nyerhetik el, az odaítélés pedig kizárólag szakmai szempontok alapján történik, hiszen sem pályázni, sem jelentkezni nem lehet rá.

 

Ezzel párhuzamosan az ALDI jelentős mértékben bővítette kínálatát, az év első felében 250-nél is több új termékkel találkozhattak az áruházban a vásárlók, akiknek más újdonságokkal is kedveskedett a vállalat: a pénztárak mellett felállított újságosstandokból immár egyszerűen és gyorsan hozzáférhetnek kedvenc napilapjukhoz vagy magazinjukhoz, de egyre több, immár 76 ALDI üzletben csábít a frissen sütött pékáru illata is. Az „Azon melegében” elnevezésű látványpékségekben mindenki megtalálja az ízlése szerinti kenyeret, reggeli péksüteményt, vagy a „Coolboxokban” kedvére válogathat friss salátákból, üdítőitalokból és népszerű tejtermékekből. A kényelmes és igényre szabott bevásárlást csak segíti, hogy a bevásárlókocsik mellett mostanra minden ALDI üzletben bevásárlókosarak is elérhetők, így azok is gyorsan és praktikusan végezhetik bevásárlásukat, akik a friss péksüteményekből válogatva csak néhány terméket szeretnének beszerezni az ALDI-ból.

 

Az áruházlánc azokra is gondol, akiknek bármilyen okból megváltozott a táplálkozási igénye: ők többféle diabetikus, csökkentett kalória-, cukor- vagy zsírtartalmú és biotermékkel, laktózmentes tejtermékkel, valamint gluténmentes pékáruval és tésztafélékkel találkozhatnak az áruházak polcain.


„Aki ma csak a Google-re optimalizál, az a múltnak dolgozik”

Interjú Kovács Endre GEO-szakértővel, a Marketing Kalkulátor vezetőjével arról, hogyan kerülhet be egy magyar cég a ChatGPT és a Google AI válaszaiba
2026. 07. 30. 11:35
Megosztás:

Új vezérigazgató-helyettessel bővül az MBH Bank felsővezetése

Az MBH Bank Igazgatósága Dr. Ákos Tamást nevezte ki az MBH Bank standard kiszolgálásért felelős üzleti vezérigazgató-helyettesévé. Dr. Ákos Tamás az elmúlt 12 évben a CIB Bank Retail Divízióját vezette vezérigazgató-helyettesi pozícióban és tagja volt a CIB Bank Igazgatóságának.
2026. 07. 30. 11:00
Megosztás:

Erste Csoport: Erős működési teljesítmény, stratégiai előrelépés Lengyelországban

Az Erste Csoport 2026 első félévében tovább erősítette stratégiai pozícióját Közép-Európa vezető pénzügyi szolgáltatójaként, és javította valamennyi kulcsfontosságú teljesítménymutatóját. Az Erste Csoport nemrég megvásárolt lengyel leánybankjának konszolidációja jelentősen hozzájárult a bankcsoport első féléves eredményeinek növekedéséhez. A konszolidáció hatását kiszűrve is a számok azt mutatják, hogy a Csoport organikus növekedési lendülete továbbra is erős és töretlen.
2026. 07. 30. 10:00
Megosztás:

A belváros új luxuscikke nem a lakás, hanem a parkolóhely

Néhány éve még természetesnek tűnt, hogy esténként pár perc keresgélés után mindenki talál parkolóhelyet a lakása közelében. Mára ez Budapest számos kerületében inkább szerencse kérdése, és több vidéki nagyvárosban is egyre nehezebb az utcai parkolás. Miközben folyamatosan nő az autók száma Magyarországon, a közterületi parkolóhelyeké alig változik, így a saját garázs vagy autóbeálló már nemcsak kényelmi szolgáltatás, hanem komoly értéket képviselő ingatlanelemmé vált – derül ki a zenga.hu legfrissebb elemzéséből.
2026. 07. 30. 09:00
Megosztás:

Félidőhöz érkezett a jubileumi Művészetek Völgye – még öt napig tart a kulturális ünnep

Több ezer program, teltházas koncertek, inspiráló beszélgetések, színházi előadások, kiállítások és pezsgő utcák – félidőhöz érkezett a 35. Művészetek Völgye.
2026. 07. 30. 08:34
Megosztás:

A Fed változatlanul hagyta az irányadó dollárkamatot

Az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve (Fed) a piaci várakozásoknak megfelelően nem változtatott az irányadó dollárkamat 3,50-3,75 százalékos célsávján a szerdán végződött kétnapos monetáris politikai ülésén.
2026. 07. 30. 08:05
Megosztás:

77%-kal többen érdeklődtek idén kínai autók iránt, mint tavaly

Látványosan terjeszkednek a kínai autómárkák a hazai használtautó- és újautó-piacon a Használtautó.hu legfrissebb, 2026 első félévére vonatkozó statisztikái szerint. 2025 azonos időszakához képest több mint 77%-kal emelkedett a kínai modellek iránti érdeklődések száma*, miközben a kínálatuk csaknem megduplázódott. A márkák rangsorát továbbra is az MG vezeti, azonban a BYD, az OMODA és a JAECOO is látványos növekedést ért el a magyar vásárlók körében.
2026. 07. 30. 07:00
Megosztás:

A Bolt a világon elsőként teszi elérhetővé a ChatGPT-n keresztüli fuvarfoglalást – már Magyarországon is elérhető a funkció

A Bolt mostantól a ChatGPT-n keresztül is elérhető, így a világon elsőként teszi lehetővé, hogy az utasok mesterséges intelligencia segítségével rendeljenek fuvart. A szolgáltatás egy időben indul el az Európai Unióban, az Egyesült Királyságban, Svájcban, Norvégiában, Ukrajnában és Azerbajdzsánban, vagyis minden olyan piacon, ahol a Bolt jelen van. Az integráció révén a Bolt szolgáltatásai első alkalommal válnak elérhetővé a ChatGPT 900 millió felhasználója számára.
2026. 07. 30. 06:00
Megosztás:

Az LG Electronics 600 kW-os hűtőfolyadék-elosztó egysége megszerezte az NVIDIA tanúsítását

Az LG Electronics (LG) 600 kW-os hűtőfolyadék-elosztó egysége (Coolant Distribution Unit, CDU) hivatalos NVIDIA-tanúsítást szerzett. Ez a mérföldkő igazolja az LG folyadékhűtési megoldásainak és hőmenedzsment-technológiájának megbízhatóságát és hatékonyságát az NVIDIA AI- infrastruktúrákra vonatkozó szabványainak megfelelően, támogatva a vállalat további terjeszkedését az AI-adatközpontok hűtési piacán.
2026. 07. 30. 05:00
Megosztás:

Intrum: erősödött a magyarok fizetőképessége a második negyedévben

Erősödött a magyarok fizetőképessége idén a második negyedévben, a lakosság pénzügyi helyzetét jelző Intrum fizetőképességi index negyedéves összevetésben 55 százalékkal, az előző év azonos időszakához képest csaknem 85 százalékkal nőtt, átlagos értéke 25,4 pont volt - közölte az Intrum követeléskezelő a GKI Gazdaságkutató Zrt.-vel közös felmérése alapján szerdán az MTI-vel.
2026. 07. 30. 04:00
Megosztás:

Szépen nőtt az INA nyeresége az első fél évben

Az INA horvát olajipari vállalat 150,9 millió euró nyereséget ért el 2026 első fél évében, ami 95,5 millió euróval, 172,4 százalékkal több az egy évvel korábbinál.
2026. 07. 30. 03:00
Megosztás:

Elfogadták a rendeletet! A 13. havi nyugdíj így alakul 2027-ben

Fontos döntés született a nyugdíjasok jövőbeni ellátásáról: a hatályos jogszabályok alapján 2027-ben is megmarad a teljes összegű 13. havi nyugdíj.
2026. 07. 30. 02:00
Megosztás:

Ennyi lesz a cukor, az étolaj, a liszt és a tojás ára augusztustól

Négy alapvető élelmiszer, amely szinte minden magyar háztartás bevásárlólistáján szerepel – mégis egészen eltérő irányban változik az áruk.
2026. 07. 30. 01:00
Megosztás:

Bezárja romániai üzemét az amerikai Joyson Safety Systems autóipari cég

Bezárja a Zsibón (Jibou) működő üzemét az amerikai autóipari biztonsági rendszereket fejlesztő és gyártó Joyson Safety Systems - írja a profit.ro a Szilágy megyei munkaerő-elhelyező ügynökség (AJOFM) közleménye alapján.
2026. 07. 30. 00:05
Megosztás:

Közel 1 milliárd forintot fizetett aszály miatti kárigényekre a Groupama

Az idén már majdnem 1 milliárd forintot fizetett ki a gazdák aszály miatti kárigényeire a Groupama Biztosító, de más időjárási szélsőségek is okozhatnak jelentős veszteségeket a mezőgazdaságban - közölte a biztosítótársaság az MTI-vel szerdán.
2026. 07. 29. 23:00
Megosztás:

Ezüst: újabb buborék vagy történelmi lehetőség? Mit tanít az elmúlt 50 év?

Az ezüst ára jelenleg körülbelül 60 dollár unciánként, ami mintegy 50%-kal alacsonyabb az idei januári csúcsnál. A befektetők legnagyobb kérdése, hogy a mostani visszaesés egy újabb, hosszú medvepiac kezdete-e, mint 1980-ban vagy 2011-ben, vagy csupán egy átmeneti korrekció egy továbbra is erős emelkedő trendben.
2026. 07. 29. 22:00
Megosztás:

Nyomás alatt a Bitcoin: kamatdöntés és szabályozási bizonytalanság rázza a piacot

A Bitcoin árfolyama kedden 63 000 dollár közelébe esett, ami tíznapos mélypontot jelent. A piacot egyszerre több tényező is negatívan befolyásolta: a technológiai részvények gyengélkedése, a Federal Reserve közelgő kamatdöntése és az amerikai kriptoszabályozás körüli bizonytalanság.
2026. 07. 29. 21:00
Megosztás:

Gyengült szerdán a forint

Gyengült szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
2026. 07. 29. 20:00
Megosztás:

Történelmi csúcson zárt a Mol és a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 802,12 pontos, 0,56 százalékos emelkedéssel, 145 080,86 ponton, új történelmi csúcson zárt szerdán, a Mol ára is soha nem látott csúcsra jutott.
2026. 07. 29. 19:00
Megosztás:

Így strandolnak a magyarok: a tópart a kedvenc, a tisztaság és a vízminőség fontosabb az áraknál

A magyarok közel negyede heti rendszerességgel strandol belföldön, legszívesebben tóparton, ahol úszással, pihenéssel és napozással töltődik –– derül ki a Csodásmagyarország.hu legfrissebb kutatásából. Strandválasztáskor a hely tisztasága, a víz minősége, az árak és a büfékínálat a legmeghatározóbb szempontok, a strandételek közül pedig a lángos és a hekk a két legnagyobb kedvenc.
2026. 07. 29. 18:00
Megosztás: