Az ENSZ FAO otthonról dolgozik – Budapesten is

„Munkatársaink biztonsága és egészsége elsődleges; így ahogy a helyzet fokozódott, az informatikai és adminisztatív kollégák azonnal ott voltak, hogy március közepétől a otthoni munkavégzésre való átállást lehetővé tegyék,” – mondta Stefano Bonezzi, az iroda adminisztrációs egységének vezetője.
„A FAO központja Rómában van, ezért az ottaniak már előttünk járnak ezen rendkívüli intézkedések terén. Ők épp most kezdik meg a lassú és fokozatos visszatérést az irodába, miközben mi még szét vagyunk szóródva Budapesten – és azon túl!” – folytatta.
A FAO európai és közép-ázsiai irodája 2007 óta van Magyarországon. A multikulturális összetételű iroda szakmailag is sokszínű: tudásuk kiterjed az élelmiszerbiztonsággal, táplálkozással, klímaváltozással, mezőgazdasági statisztikákkal, állat- és növényegészségüggyel, vidékfejlesztéssel és számtalan más területtel kapcsolatos kérdésekre, amit a térség 53 országának szolgálatába állítanak.
Ezekben a napokban nem kizárt tehát, hogy valaki közülük a szomszédos lakásban egy örményországi jogszabálytervezetet véleményez a termőföldek elhagyásáról, beszállítói ajánlatokat néz át sürgősségi takarmánybeszerzés kapcsán Tádzsikisztánba, fenntartható erdőgazdálkodáshoz nyújt segítséget Szerbiának, vagy bármely országgal a koronavírus élelmezési és mezőgazdasági hatására adott lehetséges válaszról tárgyal.
Mennyi pénzt kellene keresnem, ha rendesen megfizetnének? ITT kiszámolhatod!
Már számtalan mód és eszköz áll rendelkezésre a kommunikáció megkönnyítésére. Így a távmunka, ami korábban inkább a kivétel volt, most normális működési móddá léphetett elő. Más változások is történtek a közelmúltban a FAO dolgozói számára. A korlátozó intézkedések bevezetése egybeesett az iroda új épületbe költözésével, hogy az Agrárminisztérium Kossuth Lajos téri épületének kiürülésével megnyíljon az út annak felújítása előtt, ezért az ENSZ szakértők nagy része még csak fényképről ismerkedik a Kálmán Imre utcai történelmi épületükkel.
„Megtanultunk rugalmasabbnak és innovatívabbnak lenni,” – mondta Bonezzi. „A munka, hogy az országoknak és közösségeknek segítsünk az éhezés felszámolásában és a táplálkozás javításában, nem állt meg. A koronavírus akadályozhatja az irodába járást, de azt nem, hogy tegyük a dolgunkat.”