Az SSC-k szívják fel a nyelveket beszélő frissdiplomásokat

Míg a 25 év alattiak közül minden harmadik munkanélküli, egyre több fiatal dolgozik szolgáltató központokban. Az SSC-k az átlagnál jobb juttatásokat biztosítanak a pénzügyi vagy informatikai ismerettel rendelkező, nyelveket beszélő pályakezdőknek, ráadásul folyamatosan bővülnek, ami az uniós elvárások teljesítését segítheti.

Magyarországon jelenleg több mint 40 ezer fiatal, jellemzően 30 év alatti munkavállaló dolgozik szolgáltató központokban, de a létszámuk folyamatosan bővül. A Randstad magyarországi felmérése szerint minden harmadik SSC több mint 500 főt foglalkoztat, és több mint 150 új alkalmazottat vett fel csak az idei évben. „Ez különösen annak fényében fontos adat, hogy a fiatalok között az átlagosnál magasabb a munkanélküliségi ráta: a 25-29 éveseknél 13,7 százalék, a 20-24 éveseknél pedig 27,3 százalék a KSH november végi adatai szerint, míg az országos átlag 10,4 százalék volt” – mondta Baja Sándor, a Randstad Hungary ügyvezető igazgatója.

 

„Sajtóinformációk szerint az Európai Bizottság garanciát kér majd a tagállamoktól a fiatalok foglalkoztatására – hívta fel a figyelmet Baja Sándor. – Az egyik irány akár a szolgáltató központok megtelepedésének segítése lehetne, ahol jellemzően most is fiatalok dolgoznak. Ezekért a beruházásokért főleg Lengyelországgal versengünk, ott már 70 ezer munkavállalónak adnak munkát az SSC-k.”

 

Ritka nyelvért plusz pénz jár

 

A felmérésből kiderült, hogy a fluktuáció ugyan viszonylag magas az ilyen vállalatoknál (többségüknél legalább 10 százalékos volt a lemorzsolódás 2012. első félévében), de aki vállalja az esetenként viszonylag monoton munkát, az átlagosnál jobb munkakörülményekre és juttatásokra számíthat. Egy csak angolul tudó ügyfélszolgálatos kezdő fizetése átlagosan bruttó 257 500 forint, de ha valamilyen ritkább nyelven (például svédül, oroszul vagy egy ázsiai nyelven) is folyékonyan beszél az illető, már bruttó 320 000 forintra számíthat. Az SSC-knél ráadásul gyors az előrejutási lehetőség, 5 év alatt a junior szintről csoportvezetővé lehet előlépni, dupla fizetéssel.

 

A szolgáltató központokban a közhiedelemmel ellentétben nem csak telefonos ügyfélszolgálat zajlik, az alkalmazottak többsége pénzügyi folyamatokkal foglalkozik, őket a létszámot tekintve az informatikai terméktámogatást nyújtók csoportja követi. „Ebből adódóan az SSC-k leginkább a pénzügyi vagy informatikai háttértudással rendelkező, nyelveket beszélő fiatalokat keresik, de egy speciális nyelvismerettel rendelkező, frissen végzett bölcsész is találhat náluk állást” – magyarázta Baja Sándor.

 

„Korábbi kutatások szerint az Y generáció, vagyis a 30 év alattiak számára a fizetés mellett kiemelten vonzó a multinacionális környezet, az, hogy aktívan használhatják az elsajátított idegen nyelveket, emellett külföldi tréningeken vagy projektmunkákban vehetnek részt” – tette hozzá a Randstad szakmai rendezvényén Slomska Mónika, a KCI Hungary Kft. pénzügyi folyamatvezetője. A fiatal munkavállalók szívesen dolgoznak rugalmas munkaidőben, délutáni-esti műszakban is, így akár a tanulmányaikat is folytathatják.

Jelentősen emelkedett a brit államadósság hozama a politikai bizonytalanságok miatt

Csaknem három évtizedes csúcsra emelkedett kedden a brit államadósság hozama, elsősorban a nemzetközi politikai bizonytalanságok, köztük az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve és a Fehér Ház közötti viták újbóli fellángolásának hatására.
2025. 08. 27. 07:00
Megosztás:

Hatéves rekordot döntött a lakóingatlanok iránti kereslet - a vevők közel 3/4-e hitelt is felvenne

Az ingatlan.com kutatása szerint a lakáskeresők 71 százaléka részben hitelből finanszírozná a lakásvásárlást, szemben a márciusi 52 százalékkal. Az eladó lakóingatlant keresők több mint fele fél éven belül tervezi a vásárlást. Az augusztus 20. előtti héten a kereslet 90 százalékkal haladta meg az Otthon Start bejelentése előtti hét szintjét, éves összevetésben pedig 60 százalékos növekedés következett be. Budapesten és a megyei jogú városokban a kereslet 94–110 százalékkal nőtt az Otthon Start Program bejelentése előtti héthez képest, de a városokban és községekben is 64–85 százalékos keresletnövekedés látható. Az elmúlt 10 évben csak 2017-ben és 2018-ban volt nagyobb az augusztus közepén mért lakásvásárlói kereslet az idei értéknél, ami 6 éves csúcsot jelent.
2025. 08. 27. 06:30
Megosztás:

Az indulás előtt egy héttel még csavart egy nagyot a kormány az Otthon Start Program feltételein

Megjelent hétfőn este a különböző lakás-, illetve családtámogatások összehangolásáról szóló rendelet a Magyar Közlönyben. Érintett a szeptemberben induló Otthon Start Program, a CSOK Plusz, a falusi CSOK, illetve a babaváró hitel is. A Bank360 szakértői összefoglalták a legfontosabb változásokat.
2025. 08. 27. 06:00
Megosztás:

Havi 10 ezer forintból 40 millió? Lehetséges!

Az öngondoskodás egyik legfontosabb eleme a pénzügyi biztonság megteremtése, az egészség megóvása, a betegségek megelőzése, valamint az időskorra való felkészülés. Az OTP Bank 2024-es Öngondoskodás kutatása1 szerint a magyarok tisztában vannak az öngondoskodás céljával, mégis sokan az államtól várják a megoldást. Az egészségügy, az oktatás és a nyugdíj hármasából a legtöbben a tisztességes nyugdíj biztosításában számítanak az államra: ötből négy válaszadó (80%) szerint ez az állam felelőssége. A boomer generáció körében ez az arány 86%, míg a legfiatalabbak, a Z generáció tagjai között is 75%.
2025. 08. 27. 05:00
Megosztás:

A Nemzetgazdasági Minisztérium az iskolakezdés során is fokozott figyelmet fordít a magyar családok védelmére – hasznos tanácsok a tudatos tanszervásárlás érdekében

A nyári szünet végével az iskolára és a tanórákra történő hangolódás mellett elérkezik a tanszerek beszerzésének ideje is. A tanévkezdéssel együtt járó bevásárlás – kezdve a megfelelő tanszerek kiválasztásától azok megvásárlásáig – azonban számos kihívással jár a szülők számára. A Nemzetgazdasági Minisztérium és a szakmai irányítása alatt álló Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság az iskolakezdés során is kiemelt figyelmet fordít a családok védelmére, a gyermekek anyagi és fizikai biztonságának garantálására. Ezért a tanévkezdéssel együtt járó vállalkozói kötelezettségek betartását a fogyasztóvédelem is kiemelten ellenőrzi, a vásárlók számára hasznos tanácsokat biztosít, indokolt esetben pedig hatósági eljárásokkal is védi a magyar családokat.
2025. 08. 27. 04:30
Megosztás:

Otthon Start: csak egy gyereküket támogathatják a szülők adóstársként

A többgyermekes házaspárok kizárólag az egyik gyerekük Otthon Start hitelében lehetnek adótársak. Vagyis dönteniük kell, hogy melyik gyereküket támogatják.
2025. 08. 27. 04:00
Megosztás:

Jelentősen emelkedett a brit államadósság hozama a politikai bizonytalanságok miatt

Csaknem három évtizedes csúcsra emelkedett kedden a brit államadósság hozama, elsősorban a nemzetközi politikai bizonytalanságok, köztük az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve és a Fehér Ház közötti viták újbóli fellángolásának hatására.
2025. 08. 27. 03:30
Megosztás:

Fejlődik a Körös-Maros Nemzeti Park kezelési infrastruktúrája

Kiemelten fontos a biológiai sokféleség megőrzése a Körös-Maros Nemzeti Park területén, amelyhez a most induló Környezet- és Energetikai Hatékonysági Operatív Program (KEHOP) Plusz egyik projektje is hozzájárul. Az uniós forrás által 875 millió forint fordítható a legeltetéses állattartás infrastrukturális feltételeinek javítása mellett a talajkímélő művelés feltételrendszerének megteremtésére és a legeltetés téli takarmányszükségletének előállítását szolgáló munkagéppark korszerűsítésére - tájékoztatott Rácz András, az Agrárminisztérium természetvédelemért felelős államtitkára a keddi projektnyitó eseményen, Szarvason a tárca közleménye szerint.
2025. 08. 27. 03:00
Megosztás:

70 éves nyugdíjkorhatár Magyarországon? Igen, erre számítunk!

A K&H Biztos Jövő kutatása szerint romlottak a nyugdíjjal kapcsolatos várakozások. A 30–59 évesek körében végzett felmérés alapján az emberek úgy gondolják, hogy átlagosan 69 éves korban mehetnek majd nyugdíjba, és a kilátások szerint a 70 év lehet az a határ, amely reálisan elvárható. Felmerül a kérdés: mennyire állja meg a helyét ez a feltételezés? Lássuk a számokat!
2025. 08. 27. 02:00
Megosztás:

A világ 10 legjobb filmje ami valaha készült – Hányat láttál belőle?

Ha a mozirajongók körében felmerül a kérdés, melyek a világ legjobb filmjei, azonnal végtelen viták indulnak. A film ugyanis szubjektív élmény: amit valaki a csúcsra emel, másnak lehet, hogy unalmasnak tűnik. Mégis vannak alkotások, amelyek világszerte meghatározóak lettek, korszakokat, műfajokat vagy egész generációkat határoztak meg. Ezekből válogattuk össze most a „listák listáját”, vagyis azt a tíz filmet, amelyek a legtöbb rangsorban újra és újra előkerülnek. Íme, 10-től 1-ig!
2025. 08. 27. 01:00
Megosztás:

Törvényi változás! Alkalmi munkát csak így lehet vállalni 2025-ben

Előfordul, hogy egy munkafeladat csupán néhány napig tart, és rövid időre szükséges munkavállalókat foglalkoztatni. Ilyen esetekben több lehetőség közül is választhat a munkáltató. Lehetőség van határozott idejű munkaszerződés megkötésére, de sokszor célszerűbb az egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmazni a dolgozókat. Ez ugyanis jelentősen mérsékli az adminisztrációs kötelezettségeket, ráadásul költségmegtakarítással is jár.
2025. 08. 27. 00:01
Megosztás:

Trump Media és Crypto.com 6,4 milliárd dolláros CRO stratégiát indít – kilőtt a token árfolyama

A kriptovilág újabb mérföldkőhöz érkezett: a Trump Media és a Crypto.com stratégiai együttműködésének köszönhetően a Cronos (CRO) token új szintre lépett, a hírek hatására 30%-kal emelkedett az árfolyama. A megállapodás nemcsak a politikai és technológiai világ határán egyensúlyozik, hanem újfajta vállalati kriptós kincstármodellt is bevezet, miközben a Truth Social platform CRO-t teszi meg a központi jutalmazási tokenné. Nézzük, mit jelent mindez a piac számára!
2025. 08. 26. 22:00
Megosztás:

1 millió dolláros Bitcoin árfolyam? A Chainlink alapítója szerint ez csak idő kérdése

Miközben a Bitcoin árfolyama újra visszahúzódik, egyre merészebb jóslatok látnak napvilágot. A Chainlink társalapítója, Sergey Nazarov szerint nemcsak hogy vége sincs a bikafutamnak – a Bitcoin előtt még egy 1 millió dolláros csúcs is nyitva állhat. Nézzük meg, mire alapozza ezt az ambiciózus előrejelzést, és mit mondanak a technikai elemzések!
2025. 08. 26. 21:30
Megosztás:

Az erdőtüzek károsultjainak nyújtott segélyek felgyorsítását célzó intézkedéseket hagyott jóvá a spanyol kormány

Az erdőtüzek károsultjainak nyújtott segélyek felgyorsítását célzó intézkedéseket hagyott jóvá a spanyol kormány keddi ülésén Madridban.
2025. 08. 26. 21:00
Megosztás:

Nem változott a hazai kamatszint

Ezúttal sem okozott meglepetést az MNB. A várakozásoknak megfelelően nem változtatott a kamatszinteken a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa, az alapkamat 6,50 százalékon, az overnight jegybanki betét 5,50 százalékon, az overnight fedezett hitel kamata 7,50 százalékon maradt.
2025. 08. 26. 20:30
Megosztás:

Felülteljesítő volt a Budapesti Értéktőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 324,2 pontos, 0,31 százalékos emelkedéssel, 105 155,63 ponton zárt kedden.
2025. 08. 26. 20:00
Megosztás:

Az online kaszinók hatása Magyarország szerencsejáték piacára

Az online kaszinók térnyerése jelentős változásokat hozott a magyar szerencsejáték piacon. A digitális platformok elterjedése nemcsak a szórakoztatás, hanem a gazdasági folyamatok szempontjából is fontos szerepet játszik.
2025. 08. 26. 19:30
Megosztás:

Lassan egy éve nem változott itthon az alapkamat

Továbbra is kitart az MNB az óvatos megközelítés mellett, 6,50%-on tartotta az irányadó kamatot a Monetáris Tanács, a döntés megfelelt a mi várakozásunknak és az elemzői konszenzusnak is. A jegybank előretekintő iránymutatása sem változott.
2025. 08. 26. 19:00
Megosztás:

Romlottak a német ipar exportvárakozásai a vámmegállapodás után

A német feldolgozóipari vállalatok az előző havinál kedvezőtlenebbül ítélték meg exportkilátásaikat augusztusban a müncheni egyetem ifo gazdaságkutató intézetének havi rendszerességgel végzett felmérésének kedden közzétett adatai alapján.
2025. 08. 26. 18:30
Megosztás:

Balatoni Katalin: biztosított a pedagógusutánpótlás

Van megfelelő számú pedagógus Magyarországon és az utánpótlásuk is biztosított - jelentette ki Balatoni Katalin miniszterelnöki biztos kedden Nyíregyházán, a Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei Szakmai Tanévnyitó Konferencián tartott előadásában.
2025. 08. 26. 17:30
Megosztás: