Dübörög a dr. Google ellen harcoló hazai egészségügyi startup, a MediCall

Alig két éve indult útjára a hazánkban úttörő egészségügyi mobilalkalmazás, a MediCall, de felhasználóik száma már több, mint 13.000, ráadásul 200 millió forintos tőkebefektetést kapott decemberben az alkalmazást fejlesztő cég. A telefonos alkalmazás a jövő egészségügyi szolgáltatását hozza el Magyarországra, forradalmasítva az orvos-beteg kapcsolattartást és a páciensek folyamatos, várakozási idő nélküli, szakszerű ellátását.

Dübörög a dr. Google ellen harcoló hazai egészségügyi startup, a MediCall

A MediCall mobilalkalmazás 2017-ben indult útjára, tervezői pedig a „dr. Google” orvoslás ellen küzdenek, vagyis alternatívát kínálnak azoknak, akik egy-egy egészségügyi probléma kapcsán gyors és szakszerű választ szeretnének valódi szakemberektől, de nem az internetről akarnak informálódni. Segítségével pedig nemcsak a betegek kapnak azonnali szakmai tanácsot, de versenyképes, hálapénz nélküli jövedelmet biztosítanak az orvosok részére az ingyenesen letölthető alkalmazáson keresztül. A teljes koncepciót és a mobilalkalmazást kifejlesztő magyar kézben lévő vállalkozás, a MediCorp Hungary Zrt. sikereire felfigyelt az egészségügyi szektor és a befektetői kör is. Ennek eredményeképpen a cég újabb szintre lépett: 2018 decemberében sikeresen zárt egy 200 millió forintos tőkebevonást a Solus Capital Kockázati Tőkealappal.

Ellenőrizd IDE kattintva, hogy jó-e a vérnyomásod!

Akár akut problémáról van szó, akár egy orvosi lelet értelmezéséről, hajlamosak vagyunk az interneten kutakodni és „dr. Google”-t segítségül hívni. Ez bizonyos esetekben megoldást jelenthet, de egyben veszélyeket is rejteget, mert könnyen félretájékozódhatunk. A MediCall sokkal célravezetőbb megoldást kínál: kapcsolatba léphetünk közvetlenül a problémánknak megfelelő szakorvossal telefonon vagy írásban, aki pontos információt tud adni nekünk - mondta Gáspár Péter, a MediCorp Hungary Zrt. vezérigazgatója, aki kiemelte: „Már az elejétől fejlődést prognosztizáltunk, tisztában vagyunk a magánegészségügy rohamos fejlődésével és a digitalizáció fontosságával. Úgy gondolom, hogy az elmúlt két is bizonyítja, hogy a szolgáltatásunk hiánycikk volt eddig Magyarországon.”

A rendszer egyszerűen és transzparensen működik. A beteg a MediCall alkalmazáson keresztül éri el a szakorvost, kapja meg a hiteles tájékoztatást és fizeti a meghatározott díjat, az orvos pedig a MediCorp-tól veheti kézhez az elvégzett munkája után járó összeget. A szolgáltatás gyors, a nap 24 órájában elérhető, és a páciensek számára lényegesen olcsóbb és időhatékonyabb, mint egy szakorvosi rendelőben tett látogatás. Az orvosok számára pedig könnyen tervezhető, ugyanakkor rugalmas is ez a fajta munkavégzés, hiszen egy okostelefon segítségével akkor és ott tud kapcsolódni a MediCall rendszeréhez, amikor és ahol számára az megfelelő. A betegek biztonságát pedig növeli, hogy a telefonos konzultáción kívül az applikáción keresztül házi vizitet is lehet kérni.

Befektetési döntésünket arra alapoztuk, hogy hiszünk benne, a MediCall minden szempontból a jövő vállalkozása. Képes új trendet meghonosítani az orvos-beteg kapcsolattartás területén, mellyel egy üzletileg is sikeres nemzetközi céggé fog fejlődni” – mondta Detrekői László, a Solus Capital szenior tanácsadója.

Ellenőrizd IDE kattintva, hogy megfelelő-e a testsúlyod

A beteg választja ki a vizitet végző orvost

A tőkebevonás által a MediCorp Hungary Zrt. szélesebb körben tudja kiterjeszteni a házi vizit szolgáltatását, mely eddig Budapesten és környékén volt elérhető. A lehetőségek kibővülnek, egyre több orvos szerződhet partnerként a MediCorphoz, így már vidéken is kérhetünk házi vizitet.

Jelenleg 50 szakterület 400 orvosa érhető el a MediCall alkalmazáson keresztül. A regisztrált felhasználók, azaz a páciensek száma már meghaladja a 13 000 főt. Egy házi vizitnél különösen fontos, hogy a beteg bizalommal forduljon az orvoshoz. A mobilapplikáción keresztül kiválasztható, hogy a páciens lakókörnyékén mely orvosok érhetőek el az adott pillanatban, és az adatlapjuk alapján számára ki a legszimpatikusabb.

Az alapítók kiemelték, hogy a tőkebefektetés abban is nagy segítséget jelent, hogy az eddigiekhez hasonlóan ezután is a piaci igényekhez tudják igazítani az alkalmazást a fejlesztői gárda segítségével és így a szolgáltatás mögött álló informatikai rendszert folyamatosan fejlesztik és bővítik a jövőben is.


Tavaly mintegy 30 százalékkal nőtt az új elektromos autók száma az EU-ban

Tavaly csaknem 1,89 millió kizárólag akkumulátorral működő új elektromos személygépkocsik értékesítettek az Európai Unióban, 29,7 százalékkal többet a 2024. évinél.
2026. 08. 18. 22:00
Megosztás:

Változás az MBH Bank felsővezetésében

Az MBH Bank Igazgatósága Gózon Gergelyt nevezte ki az MBH Bank stratégiáért és pénzügyekért felelős vezérigazgató-helyettesének. Az új vezető – a kinevezéshez szükséges engedélyek birtokában – október 1-jén váltja Krizsanovich Pétert, aki 2023. január 1. óta töltötte be ezt a pozíciót.
2026. 08. 18. 21:00
Megosztás:

Bicikliút melletti fasor lesz a 10 millió Fa fellépéséből az Ördögkatlan Fesztiválon

A 10 millió Fa idén is önálló udvarral volt jelen az Ördögkatlan Fesztiválon. A beremendi Oroszlános Házban működő 10 millió Fa Udvar – Zöld Katlan néhány napra a természetvédelem, a közösségi cselekvés, a vízmegtartás és az árnyékteremtés találkozóhelyévé vált.
2026. 08. 18. 20:30
Megosztás:

Több új lakás kell, de nem mindegy, hogy hol és mennyi

Országosan továbbra is kevés új lakás épül Magyarországon, a kínálat bővítésére ezért egyértelműen szükség van. Ez azonban nem jelenti azt, hogy bármely térségben képes felszívni a piac a kínálatot. A Duna House szerint az Otthon Start Programhoz kapcsolódó kiemelt lakásberuházások felülvizsgálatánál ezért a lakásszám és a megfizethetőség mellett a helyi keresletet, a projektek méretét, ütemezését és az infrastruktúra teherbírását is érdemes figyelembe venni.
2026. 08. 18. 20:00
Megosztás:

Kié lesz a magyar vízhálózat megújítása? Külföld már figyel

Magyar kézben maradó, korszerű és biztonságosan működő vízhálózat – ez Magyarország elemi érdeke. A probléma súlyossága azonban már külföldön is téma, miközben itthon még mindig a felelősség kérdése a hangsúlyosabb.
2026. 08. 18. 18:00
Megosztás:

4 nap korlátlan mobilnet a Telekomtól az augusztus 20-i hétvégére

4 napos díjmentes, korlátlan belföldi mobilnetet ad a Magyar Telekom közel 4 millió előfizetője számára az augusztus 20-i hosszú hétvégére. A Telekom ezzel kívánja még emlékezetesebbé tenni az ünnepi hétvégét, hogy mindenki arra koncentrálhasson, ami igazán fontos a számára.
2026. 08. 18. 17:00
Megosztás:

Az íróeszközök kiválasztása: kis kezek nagy lehetőségei

Gyakran nem is gondolunk bele, hogy az egyszerű írószerek milyen különleges szerepet játszhatnak gyermekeink fejlődésében. Ezek az eszközök nem csupán az írás- és rajzoláskészséget alapozzák meg, hanem jelentős hatással lehetnek a tanulási folyamataikra is. Mire érdemes figyelni, amikor gyerekek számára választunk írószert?
2026. 08. 18. 16:00
Megosztás:

Milyen hatással van a SpaceX szárnyalása a Nasdaq-ra?

Befektetői szemszögből a SpaceX teljesítménye túlmutat önmagán. Mivel a vállalat mind a műholdas távközlési szektorban (Starlink), mind a kereskedelmi űrrepülésben és felhőszolgáltatási infrastruktúrában meghatározó szereplő, az eredményei közvetlenül formálják a piaci hangulatot:
2026. 08. 18. 15:00
Megosztás:

Az ingatlaneladás folyamata

Ingatlant eladni nem egyszerű feladat, különösen akkor nem, ha az eladni kívánt helyiség egyben az otthonod is. Ez a folyamat nem csupán néhány fotó és egy árcédula felhelyezését jelenti. A siker érdekében alapos tervezésre, precíz árazásra, valamint helyes marketingstratégiára van szükség. A felkészültség és a megfelelő kivitelezés növeli annak valószínűségét, hogy a lehető legjobb árat kapd érte, miközben elkerülheted a fölösleges stresszt.
2026. 08. 18. 14:00
Megosztás:

Nőtt a Vajda-Papír árbevétele és működési eredménye 2025-ben

A higiéniai papírtermékeket gyártó Vajda-Papír Kft. árbevétele több mint 12 százalékkal, 50,91 milliárd forintra emelkedett tavaly az előző évhez képest, kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) pedig 7,2 százalékkal, 3,01 milliárd forintra nőtt - közölte a vállalat az MTI-vel.
2026. 08. 18. 13:00
Megosztás:

Kismértékben emelkedtek a fejlett piaci hozamok, a forint némileg gyengült az euróval szemben

Emelkedtek tegnap az amerikai államkötvény-hozamok, miközben az olajárak újra felfelé mozdultak az iráni-amerikai feszültségek erősödése miatt. A 30 éves amerikai kötvény hozama 5 bázisponttal, 5,31%-ra emelkedett, ami 19 éves csúcsot jelentett.
2026. 08. 18. 12:00
Megosztás:

AI, deepfake-ek és adatfüggőség: magyar fejlesztők is dolgoznak azon, hogy visszakapjuk az irányítást digitális életünk felett

Egy fénykép többé nem feltétlenül bizonyíték, egy hangfelvétel nem biztos, hogy valódi, személyes adataink jelentős része pedig olyan globális platformok kezében van, amelyek működésére alig van ráhatásunk.
2026. 08. 18. 11:40
Megosztás:

Enyhén gyengültek hétfőn a főbb amerikai indexek

Tegnap enyhe csökkenés bontakozott ki az amerikai részvénypiacokon, miközben a közel-keleti geopolitikai feszültségek erősödése miatt emelkedtek az olajárak.
2026. 08. 18. 11:00
Megosztás:

Könyvkötészeti alapanyagok és eszközök

A könyvkötészet olyan terület, ahol a kreativitás és a precizitás találkozik. Legyen szó hagyományos módszerekről vagy modern megoldásokról, a könyvkötés során használt alapanyagok és eszközök különleges figyelmet érdemelnek. Mi szükséges ahhoz, hogy a könyvek tartósak és esztétikusak legyenek?
2026. 08. 18. 10:30
Megosztás:

Csökkenéssel zártak kedden az európai indexek, miközben a továbbra is a geopolitikai feszültségek és a kamatemelési várakozások rontották a hangulatot

A nap eleji pluszokat követően végül mérsékelt csökkenéssel zártak tegnap az európai részvénypiacok, a STOXX 600 index 0,2%-kal került lejjebb. A befektetők figyelme a vállalati gyorsjelentési szezon lezárultával egyre inkább a makrogazdasági és geopolitikai fejleményekre, illetve a szeptemberi jegybanki döntésekre irányult.
2026. 08. 18. 10:00
Megosztás:

Gyengült a forint kedd reggelre

Gyengült a forint jegyzése kedd reggel a főbb devizákkal szemben hétfő estéhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2026. 08. 18. 09:00
Megosztás:

Bitcoin soha nem látott kamatkörnyezettel néz szembe – és egyelőre veszít az aranyhoz képest

A globális kötvényhozamok olyan magas szintre emelkedtek, amelyre 2008 óta nem volt példa. Bitcoin ekkor még nem is létezett, vagyis a kriptovaluta története során most először kell ilyen drága finanszírozási környezettel megküzdenie.
2026. 08. 18. 08:00
Megosztás:

Havi, teljesítésarányos elszámolásra térnek át a mohácsi Duna-híd projektnél

Havi, teljesítésarányos elszámolásra térnek át a Mohácsi Duna-híd projektnél a Közlekedési és Beruházási Minisztériummal (KBM) kötött megállapodásuk szerint, amely tartalmazza azt is, hogy visszafizetik a teljesítéssel még le nem fedett előleget, miközben a kivitelezés a felfüggesztéssel nem érintett területeken folyamatosan halad - közölte a kivitelező Duna Aszfalt Zrt. hétfőn az MTI-vel.
2026. 08. 18. 07:00
Megosztás:

Videóval is segíti a NAV a felkészülést a nyugtaadat-szolgáltatásra

Videóval is segíti a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a felkészülést a nyugtaadat-szolgáltatásra - közölte az adóhatóság az MTI-vel.
2026. 08. 18. 06:00
Megosztás:

Tovább bővül Finnországban a Futureal Energy Partners

A Futureal Energy Partners (FEP) stratégiai partnerségre lépett a finn megújulóenergia-fejlesztő Aurinkokarhu Oy-jal (Aurinkokarhu). Az együttműködés célja, hogy nagyszabású megújulóenergia-beruházásokat valósítsanak meg Finnországban. A portfólió mintegy 3 GW összteljesítményű, köztes fejlesztési szakaszban járó napelemes- (PV), akkumulátoros energiatároló- (BESS) és hibrid projekteket foglal magában tovább erősítve a FEP pozícióját az északi energiapiacon.
2026. 08. 18. 05:00
Megosztás: