Sokat spórolhatunk pár perccel!
Egyedül a CLB Független Biztosítási Alkusz Kft. számolt emelkedő átlagdíjakkal, a biztositas.hu internetes alkusz gyors kalkulációja szerint ugyanakkor az új átlagdíjak a jelenlegi 30 ezer forintról 25-27 ezer forintra csökkentek, míg a netrisk.hu úgy látja mindenki találhat magának olcsóbb biztosítást a jelenleginél.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) pénteken megerősítette, hogy valamennyi biztosító az előírásoknak megfelelően tette közzé tarifáit. A hatóság az átszerződési időszakban fokozottan figyeli a biztosítókat - fűzik hozzá. A PSZÁF közleményében arra is kitért, hogy a nyáron elfogadott kgfb törvény 2010. január 1-jétől több lényeges ponton változik.
Ezek közül az egyik legfontosabb, hogy jövő év elejétől az ügyfél a szerződéskötéstől számított 1 év után válthat biztosítót, például a május 5-én vásárolt gépjárművel legközelebb a következő év május 5-től lehet új biztosítóhoz szerződni. Aki azonban az idén, vagy korábban vette az autóját, az mindaddig január 1-én válthat biztosítót, amíg el nem adja a kocsit. A bonus-malus, díjkedvezmény-díjtöbblet rendszer annyiban változik, hogy az üzemben tartó nyilatkozata alapján azonnal besorolható az ügyfél a bónuszfokozatba, nem kell kivárni a kártörténeti igazolást.
Jelenleg az igazolásig alap, A00-ás fokozatban kell tartani az ügyfelet. A bemondásra elfogadott bonus fokozatot ellenőrzi a biztosító. Az új szerződésre mindig az előző október 30-ig meghirdetett díjtarifa érvényes. Az Aegon idei 6-7 százalékos átlagos díjcsökkentéséből kiemelkedik a 30-45 éves korosztály esetében kínált 20-25 százalékos alapdíj-mérséklés.
Az elérhető maximális kedvezmény 40 százalék. Az Allianz a meglévő és kármentes ügyfeleinek jelentős kedvezményt ad, de a más biztosítóktól érkező bónuszos ügyfeleket és a legalább 3 éves jogosítvánnyal rendelkező vezetőket is kedvező díjjal honorálja.
Az AIM a TIR Biztosító Egyesület állományát évközben vette át. Az alapdíjak általában magasabbak lettek, de 35 százalékos online kedvezményt kapnak azok, akik így szerződnek. A díjak 10-35 százalékot csökkennek a vidéki 25-35 éves és az ennél idősebb korosztályoknál. A Generali átlagos 15 százalékos díjcsökkentést hajtott végre. Ez Budapesten mintegy 18, míg vidéken 8 százalékos csökkentést jelent. A Genertel az alapdíjak kis mértékű növelése mellett a kármentes ügyfelek kedvezményét a korábbi 35-ről 55 százalékra növelte. E mellett a 2 éve nem váltóknak 10 százalék kedvezményt ígér.
A KandH biztosító az alapdíjainak idei 14 százalékos emelését új kedvezmények bevezetésével kompenzálta. Így akár 15 százalékkal is a múlt évi díjai alatt lehetnek az ideiek. A díjait összességében 15 százalékkal csökkentő KÖBE 10 százalék kedvezményt ad azoknak, akik belépnek a tudatos vezetők klubjába. E mellett az egyesület kármentes és gyermekes ügyfeleinek 15 százalék kedvezményt ad, míg a maximális kedvezmény itt az idén a 60 százalékot is elérheti. Az MKB 5-7 százalékos alapdíj csökkentéséből kiemelkedik a fiatal vezetőknek adott 25-30 százalékos kedvezmény, illetve a kedvezmény 40 százalékra történő emelése. Az Union alapdíjai nem emelkedtek.
A társaság 5-20 százalékos díjcsökkentést hajtott végre a kistelepüléseken, valamint kedvezőbb díjat ad a nagyobb köbcenti kategóriába tartozó járművekre is. A piacon elsőként kínál önrészes kötelező biztosítást, ez átlagosan 6-8 ezer forintnyi díjkedvezményt jelent. Az Uniqa a tavalyihoz képest 15 százalékos átlagos díjcsökkentést hajtott végre, a kampánykedvezményét pedig 25 százalékra emelte. A maximálisan adható kedvezménye eléri az 50 százalékot. A Posta biztosító alapdíj tarifája nem változott, de számos új kedvezményt vezetett be.
A nyugdíjas, a közalkalmazott, a tömegközlekedési dolgozói és a 3 éve nem váltók kedvezményeinek köszönhetően a társaság díjai mintegy 5-10 százalékkal csökkentek átlagosan. A Signal alapdíjai Budapesten 20, a megyeszékhelyeken 9 százalékkal csökkentek, a társaság gyermekkedvezménye pedig 10-ről 20 százalékra emelkedett. Ezzel párhuzamosan a maximális elérhető kedvezmény 35 százalékra nőtt.
A felügyelet által felfüggesztett Wabard is meghirdette díjait. A társaság ugyan új ügyfelet nem szerezhet a kampányban, de bízik a magas ügyfélmegtartásban. A társaság 26 éves kor alatt 9, míg 36 év felett átlag 20 százalékos alapdíj-emelést hajtott végre. A 26-35 éves kor között viszont mintegy 15 százalékkal csökkentette díjait.