Európa enyhe mínuszban, a BUX tartja magát
A nyugat-európai trenddel szemben ugyanakkkor a magyar piac emelkedéssel nyitott, a BUX index 52,59 pontos, 0,3 százalékos emelkedéssel, 17.644,73 ponton kezdte a keddi kereskedési napot. Mind a külföldi piacokon, mind pedig a hazai parketten az útkeresés lesz a jellemző délelőtt, majd a délután érkező makroadatok adhatnak irányt az árfolyamoknak. Az Európai Központi Bank (EKB) csütörtöki ülését megelőzően a befektetők kivárnak, a bejelentett euróövezeti államkötvény-vásárlási programról remélnek részleteket.
Az európai kereskedésre negatív hatást gyakorolt, hogy éeminősítés lehetőségére utaló negatívra rontotta az eddigi stabilról az Európai Unió lehetséges legjobb, "Aaa" hosszú távú osztályzatának kilátását kedden a Moody's Investors Service.
A vezető magyar részvények közül az OTP árfolyama lényegében stagnál, a tegnapi záró, 3630 forint közelében tartózkodik. A MOL árfolyama 30 forinttal, 0,18 százalékkal 16.590 forintra emelkedett. A Magyar Telekom 2 forinttal, 0,47 százalékkal 424 forintra emelkedett. A Richter árfolyama alig változott, 65 forinttal 39.150 forintra emelkedett.