K&H - kismértékben javult a kkv-k pályázati hajlandósága

Az Új Széchenyi Terv keretében márciustól megújított pályázati struktúra eredményeként az idén kis mértékben javulni tudott a hazai kis- és középvállalkozások (kkv) pályázati hajlandósága - közölte a K&H Bank Zrt. kedden.

A pénzintézet tájékoztatása szerint a pozitív tendencia egyrészt annak köszönhető, hogy egyre több cégvezető véli kevésbé nehéznek a pályázati források elérhetőségét, másrészt ismét növekedni tudott az egy vállalkozásra jutó benyújtott pályázatok aránya.

 

Bár az új pályázati struktúra főként a mikro- és kisvállalkozások pályázati terheinek csökkentését szolgálná, a bank felmérése szerint leginkább a középvállalatok látják úgy, hogy a pályázati adminisztráció egyszerűsítése könnyebbé tette az uniós források elérhetőségét. A 300 millió forint éves árbevételt meghaladó középvállalatok esetében 41 százalékról 20 százakra csökkent azoknak az aránya, akik nehéznek ítélik az uniós források elérhetőségét.

 

A kisvállalkozások esetében ez az arány 43 százalékról 35 százalékra, a mikrocégek esetében pedig 43 százalékról csupán 40 százalékra mérséklődött az elmúlt egy évben - hívja fel a közleményben a figyelmet Németh László, a K and H kkv marketing főosztály vezetője. A K&H Bank felmérése szerint az újraindult pályázatoknak köszönhetően a kkv-k által benyújtott pályázatok átlagos száma kis mértékben növekedni tudott, jelenleg ez az arány 0,77 pályázat vállalkozásonként. Legmagasabb arányban az agrárcégek nyújtottak be uniós pályázatot, míg a kkv-kon belül a kereskedelmi szektorban a legkisebb az egy vállalkozásra eső pályázatok aránya.

 

A kkv-k számára a pályázatokról való informálódás legfontosabb forrását továbbra is a pályázati tanácsadó cégek jelentik, mivel a cégek mintegy fele elsősorban hozzájuk fordul tájékoztatásért. Szerepük különösen a kisvállalatok esetében kiemelkedő. Az uniós pályázati lehetőségekről a vállalkozások 65 százaléka az interneten keresztül értesül, míg személyesen 36 százalékuk, szaklapokból pedig 29 százalékuk tájékozódik. (MTI)

Miért vonzóak a BYDFi örökös határidős kereskedési funkciói Magyarország új kriptokereskedői számára?

A kriptodeviza-piac fejlődése Magyarországon is töretlen, és egyre több új belépő keres könnyen kezelhető, mégis professzionális kereskedési platformot. A BYDFi — a Forbes által is a világ tíz legjobb kriptotőzsdéje közé sorolt platform — különösen vonzó megoldást nyújt a magyar felhasználóknak. Kiemelkedő újításaik közé tartoznak az örökös határidős (perpetual futures) kereskedési lehetőségek, amelyek az új kereskedők számára egyaránt izgalmas és könnyen hozzáférhető belépési pontot jelentenek a derivatívák világába.
2025. 12. 30. 12:00
Megosztás:

A tűzijátékok biztonságos használatára figyelmeztet a katasztrófavédelem

A szilveszteri tűzijátékok biztonságos felhasználására figyelmeztet a katasztrófavédelem.
2025. 12. 30. 11:00
Megosztás:

A NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével visszaélve támadnak az adathalászatra specializálódott csalók, akik adó-visszatérítés lehetőségével kecsegtetik áldozataikat - közölte az adhatóság kedden az MTI-vel.
2025. 12. 30. 10:00
Megosztás:

Alig változott kedd reggelre a forint árfolyama

Alig változott, vegyesen alakult kedd reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2025. 12. 30. 09:00
Megosztás:

A helyi kollégák látják legpontosabban, hol van szükség valódi segítségre

Mi történik azokkal az ügyekkel, amelyek nem férnek bele egy országos kampány kereteibe, mégis emberek és intézmények mindennapjait határozzák meg? Ki figyel a kisebb, kevésbé szem előtt lévő problémákra, amelyek megoldásához sokszor egyetlen apró segítség is elegendő lenne? A TARR Kft. évtizedek óta ezekre a sokszor háttérben maradó helyi kezdeményezésekre fordít figyelmet, és nem látványos gesztusokkal, hanem emberközeli, folyamatos jelenléttel igyekszik ott segíteni, ahol a támogatás kézzelfogható változást jelent.
2025. 12. 30. 08:00
Megosztás:

Ez vár jövőre a halasztott fizetésre: a BNPL-t is utoléri az EU-s szigor

Jövő novembertől a halasztott fizetési (BNPL) megoldások egy részére a fogyasztói hitelnekre vonatkozó szabályok lépnek életbe, így szigorúbb tájékoztatási és hitelképesség-vizsgálati előírások vonatkoznak majd rájuk – áll a Fogyasztóknak nyújtott hitelről szóló törvény friss módosításában. Az -instacash és a milpay - a magyar BNPL-piac meghatározó szereplői - szerint a módosítás nem veszélyezteti a konstrukció jövőjét. A két vállalat már a kezdetektől fogva úgy fejlesztették ki a rendszerüket, hogy az lehetővé tegye az Fhtv. előírásainak való megfelelést – közölte Bruzsa Géza vezérigazgató.
2025. 12. 30. 07:00
Megosztás:

Rekordévet zár a magyar alapítású digitális fizetési szolgáltató Festipay az idén

Rekordévet zárt az idén a magyar alapítású digitális fizetési szolgáltató Festipay: a vállalat közel 39 milliárd forint értékben bonyolított tranzakciót, ami 15 százalékos növekedés 2024-hez képest, a tranzakciók száma pedig 7 százalékkal nőtt - tájékoztatta a társaság hétfőn az MTI-t.
2025. 12. 30. 06:00
Megosztás:

A WLFI stratégiai lépése: az USD1 stabilcoin növekedését támogatná a kincstári forrásból

A World Liberty Financial (WLFI) új javaslata új irányt jelölhet ki a DeFi ökoszisztémák kincstári vagyonának felhasználásában. A projekt kevesebb mint 5%-át tervezné allokálni az USD1 stabilcoin támogatására – célzott ösztönző programokon keresztül, amelyek a felhasználás növelésére irányulnak a DeFi, kereskedelmi fizetések és gaming szektorokban. Miközben a közösségi szavazás már zajlik, az USD1 piaci kapitalizációja elérte a 3 milliárd dollárt, ami még nagyobb figyelmet irányít a javaslatra és annak potenciális hatásaira.
2025. 12. 30. 05:00
Megosztás:

Cég a fa alatt? Miért év végén döntenek sokan az eladásról vagy átadásról

Az év vége sok vállalkozó számára nemcsak az üzleti zárásról, hanem komoly stratégiai döntésekről is szól. A tapasztalatok szerint ilyenkor érezhetően megnő az érdeklődés a cégeladások és a generációváltási folyamatok felgyorsítása iránt – az időnyomás azonban könnyen adózási és jogi hibákhoz vezethet, amelyek jelentősen rontják az ügylet értékét-Niveus összefoglaló.
2025. 12. 30. 04:00
Megosztás:

Sky Protocol 96 millió dolláros tokenvisszavásárlása új szintre emeli a SKY ökoszisztémát

A decentralizált pénzügyek világában ritkán látni ekkora horderejű, stratégiai pénzügyi manővert. A Sky Protocol – korábban MakerDAO néven ismert – összesen 96 millió dollárt költött el saját natív tokenje, a SKY visszavásárlására, mindössze egy év alatt. A legutóbbi akció keretében 29,3 millió token került vissza a protokollhoz, csupán hét nap leforgása alatt. A lépés nem csupán árfolyamhatás szempontjából jelentős, hanem azt is bizonyítja, hogy a protokoll komolyan gondolja a tokenomics következő szintre emelését.
2025. 12. 30. 03:00
Megosztás:

2026-tól mintegy 60 alkalmazottal kevesebbet foglalkoztat a Salrom Parajdon

2026-tól mintegy 60 alkalmazottal kevesebbet foglalkoztat Parajdon a román Országos Sóipari Társaság (Salrom), az állami vállalat tavaszig fizet csökkentett bért az elárasztott sóbánya kényszerszabadságra küldött bányászainak - közölte Constantin Dan Dobrea, az állami vállalt igazgatója a Hargita Népe napilappal.
2025. 12. 30. 02:00
Megosztás:

Pénzügyi változások jönnek januártól – sok millió háztartást érintenek

Az új évvel egyszerre több olyan jogszabályi és pénzügyi változás lép életbe, amelyek érdemben befolyásolhatják a lakásvásárlást, a hitelfelvételt, a családi adózást, a jövedelmek alakulását és a mindennapi bankolás költségeit. A money.hu szakértői szerint 2026 eleje több, egymással is összefüggő módosítást hoz, amelyek együttes hatása akár százezres vagy milliós különbségeket is eredményezhet egy-egy háztartás pénzügyeiben. Éppen ezért nemcsak az egyes intézkedések ismerete, hanem azok időzítése és kombinálása is kulcsfontosságúvá válik.
2025. 12. 30. 01:00
Megosztás:

Érdemes magyar virslit vásárolni szilveszterkor is

Érdemes magyar virslit vásárolni szilveszterkor is, mert a belföldi gyártók termékei ellenőrizhetők - közölte az MTI-vel hétfőn a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).
2025. 12. 30. 00:05
Megosztás:

Kína új korszakot nyit a digitális jüannal: kamatot fizetnek rá 2026-tól

Lu Lei, a Kínai Népi Bank (PBOC) alelnöke december végén jelentette be: 2026. január 1-től a digitális jüan (e-CNY) után a kereskedelmi bankok kamatot fizetnek. A döntés értelmében az e-CNY többé nem csupán „digitális készpénznek” számít, hanem egyfajta digitális betéti valutává alakul.
2025. 12. 29. 23:00
Megosztás:

2021 a DeFi éve volt, 2026 a bankolásé lesz – ezért a Digitap ($TAP) a legjobb kriptó, amit 2026-ra érdemes megvenni

2021 a decentralizált pénzügyeké (DeFi) volt. A hozamfarmok, irányítási tokenek és összetett protokollok egy új pénzügyi rendszert ígértek. Ám a legtöbbjük sosem lépett ki a kriptóbuborékból. Négy év elteltével a piac levonta a tanulságokat. 2026-ban azok a kriptoprojektek kerülnek előtérbe, amelyek a bankolásra fókuszálnak.
2025. 12. 29. 22:00
Megosztás:

TRON ($0,27) vs. Digitap ($TAP): Miért a KYC-mentes bankolás a nyertes narratíva

A kriptopiac ritkán mozdul meg pusztán az árfolyamok miatt. A változást minden alkalommal az érzelmek és a narratívák átrendeződése idézi elő. Az elmúlt hónapokban a fókusz eltolódott a puszta tranzakciós sebességtől és az alacsony díjaktól a pénzügyi hozzáférés felé.
2025. 12. 29. 20:00
Megosztás:

Fordulóponthoz érkezett a digitális átállás - 2025-ben rekordot döntött az elektronikus aláírásra áttérő cégek száma

Soha nem látott ütemben terjedt Magyarországon az üzleti célú elektronikus aláírás 2025-ben. Ma már több mint 60 000 cégvezető, ügyvéd, könyvelő, mérnök használja, számítógépén vagy okostelefonján a Microsec e-Szignó minősített elektronikus aláíró megoldásait.
2025. 12. 29. 19:00
Megosztás:

A valaha bejelentett legtöbb viharkár – és 2025 további biztosítási rekordjai

A Groupama Biztosító idén is összegyűjtötte az év meglepő és megdöbbentő biztosítási számait. A 2025-ös rekordok között kiemelkednek az elmúlt 25 év legnagyobb viharához kapcsolódó adatok – a Lászlók és a Máriák, a Kossuth utcaiak és a fehér gépjárművel autózók pedig stabilan tartják dobogós helyüket.
2025. 12. 29. 18:00
Megosztás:

Segít a két Kisfaludy – milliós támogatás a turisztikai hitel mellé

A kormány vissza nem térítendő támogatással is ösztönzi a Kisfaludy Turisztikai Hitelközpontnál (KTH) 2,5%-os kamattal elérhető KTH Start kölcsönök felvételét. A 2=3 elnevezésű akcióban az 1-2 millió Ft közötti KTH-hitelhez akár 1 millió Ft vissza nem térítendő állami támogatás is igényelhető a Kisfaludy2030 Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt.-től. A lehetőséget szakmai szervezetek kezdeményezésére dolgozta ki a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ), az akcióval a legkisebb turisztikai szolgáltatóknak kívánnak kedvezni. A részletekről Egresitsné Firtl Katalint, az MTÜ és Láving Gusztávot, a KTH vezérigazgatóját kérdeztük.
2025. 12. 29. 17:00
Megosztás:

Tűzijáték szilveszterkor: a szakértők szerint a szigorítások a feketekereskedelmet erősíthetik

Szilveszterkor nem tiltják be a tűzijátékokat, de az idei évben sokkal szigorúbb feltételek mellett lehet majd használni őket. A bírságok elkerülése, valamint a biztonságos ünneplés érdekében a Magyar Pirotechnikai Társaság (MAPIT), a Pirotechnikusok Érdekvédelmi Szövetsége (PÉSZ), továbbá az augusztus 20-i tűzijáték kivitelezéséért felelős Nuvu Kft. közös sajtótájékoztatón számolt be az új budapesti szabályozásról, annak várható hatásairól, továbbá a biztonságos pirotechnikai eszközhasználatról.
2025. 12. 29. 16:00
Megosztás: