Kiemelkedő évet zárt a K&H Biztosító
Kifejtette: a díjbevételek tekintetében valamennyi kategóriában, így a rendszeres díjas, az egyszeri díjas termékek, illetve az életbiztosítási tartalékok növekedésében is meghaladták a többi biztosításpiaci szereplő teljesítményét. Elmondta: a nem-élet üzletág a bevételeket tekintve a teljes piac növekedési rátája alatt teljesített, de a körültekintő kockázatvállalás következtében a nettó működési nyereség a 2008. évinél 41 százalékkal volt magasabb.
A K and H Biztosító nem-élet üzletága 15,9 milliárd forint díjbevétellel rendelkezett tavaly, ez azonban 12,8 százalékkal kisebb az előző évinél. Ennek az üzletágnak a piaci részesedése 3,8 százalék volt, mellyel a magyar biztosítási piacon a hetedik helyen állt. A szerződések száma 511.920-at ért el az elmúlt évben, ami 11,4 százalékos csökkenés. Az élet üzletág ezzel szemben jelentősen, több mint 24 százalékkal növelte díjbevételét, ami 20,8 milliárd forintot tett ki. A szerződések száma szerény mértékben, de nőtt, 1,7 százalékkal 110.343-ra emelkedett 2009-ben. Ezzel a piaci részesedés tekintetében az egyszeri díjas termékeknél a harmadik helyre került a K and H Biztosító 12,7 százalékos piaci aránnyal, a rendszeres díjak estében pedig 1,3 százalékos a piaci részesedése, ez a 16. helyre elegendő.
Gombás Attila, a K and H csoport pénzügyi és kockázatkezelési vezetője arról számolt be, hogy a K and H Alapkezelő a tavalyi nehéz gazdasági körülmények, a válság ellenére növelte a teljes kezelt vagyonát, ami 9,8 százalékkal 685 milliárd forintra emelkedett 2009-ben. Kifejtette: a befektetési alapok állománya ennél szerényebben 4 százalékkal bővült, a múlt év végére megközelítette az 529 milliárd forintot. Ezzel a teljes piaci részesedést tekintve a második helyre került a K and H Alapkezelő, tavaly a piaci hányad 20,3 százalék volt. A garantált alapok tekintetében az első helyre került az alapkezelő 38 százalékos hányaddal.
Tavaly a három évvel ezelőtt lejegyzett garantált alapok futamidejei lejártak, ezekben több 100 milliárd forintot kezelt a csoport 17 befektetési alapban, viszont az újrabefektetések átlagos aránya 67 százalékot ért el. A K and H Lízingcsoport szerényebben teljesített, mert a K and H csoportban megszűnt a lakossági autólízing-finanszírozás. Helyette a gépek és berendezések, valamint a flottafinanszírozásra helyezték át a lízingtevékenységet.
A flottalízinget tekintve az állomány 11,7 milliárd forint volt, az új kihelyezések esetében a piaci hányad 9,8 százalékot ért el. A csoportnál 4.346 flottalízing szerződést tartottak nyilván. A tehergépjármű-, a gép- és berendezéslízing esetében az állomány 23,4 milliárd forintot tett ki, a piaci hányad 5,1 százalék volt az új kihelyezéseket tekintve, a szerződések száma 2.644 darabot ért el.