Kippukkan a lufi 2018-ban a kriptodevizák piacán?
Jacob Pouncey, kriptodeviza-piaci elemző szerint: „A kriptotechnológiai eszközök pont ugyanúgy viselkednek, mint a kilencvenes évek végén a dotcom részvények. Várakozásaink szerint egyre több társaság jelenti be a blockchain alapú tranzakciókra történő átállást, még mielőtt a spekulatív fázis véget ér. Várható, hogy 2018 első negyedévében egy sor új projekt jön ki majd a piacra, és mindegyik azt fogja hirdetni, hogy ő hozza meg a kriptotechnológia áttörését az adott szektorban. Ez viszont tovább fokozza majd az egyébként is átláthatatlan piacon a spekulációs nyomást.”
„Ha új üdvöskét kellene választani a kriptoszférából, akkor az Ethereumra tenném le a szavazatomat, mivel ez a platform a szokásos kriptotechmológiai jellegzetességeken túl a valós életben is használható alkalmazásokkal rendelkezik. Az Ethereum mára napi 1,25 millió tranzakciót is meghaladó mennyiséget dolgoz fel, ami több tízmilliárd dolláros forgalomnak felel meg.”
Itt követheted élőben az összes kriptopénz árfolyamát.
A piaci buborékok technikai megközelítése
Azon túl, hogy a buborék egy szemléletes hasonlat, maga a piaci áralakzat egy jól felismerhető matematikai képlet, amely leírja, hogy szuper-exponenciális növekedés hatására a piaci árak elválnak a fundamentális tényezőktől, és a történet éles korrekcióval végződik. 2018-ban minden tényező közül talán ez az egyik legfontosabb, amit szem előtt kell tartani.
Anders Nysteen, pénzügyi elemző elmondta: „Amikor egy olyan gyors ütemben növekedő részvény árait vizsgáljuk, mint például az Amazon, elmondható, hogy az árak alakulása, ha az árak tekintetében logaritmikus értéktengelyt alkalmazunk, egyenes vonalat követ. Ez olyan exponenciális áremelkedést jelez, amely ugyan gyors ütemű, de nem különösebben szokatlan. Ezzel szemben a Bitcoin ára 2015 óta még gyorsabb ütemben emelkedett, az árak dinamikája így elérte a szuper-exponenciális szintet. Egy lufi esetében jelentősen megnő az összeomlás, illetve a jelentősebb árkorrekció kockázata. Számos elmélet látott már napvilágot a lufik kialakulásáról és kidurranásáról, de igazán biztosat csak az összeomlást követően tudhatunk.”
(forrás: SAXO Bank)