Konténerrendelés Zuglóban
Mi kell ahhoz, hogy konténert tudj rendelni Zuglóba?
Az elszállíttatni kívánt mennyiséget meg kell tudnod saccolni köbméterben. Erre azért van szükséged, mert különböző méretű fémedények közül választhatsz 4-től egészen 8 köbméteres méretig. Amennyiben ennél is több hulladékot kívánsz elszállíttatni (pl. 20-30 köbmétert), akkor érdemes a legnagyobbat választani, és folyamatosan üríttetni. Ez lesz a leghatékonyabb megoldás.
Ezenkívül meg kell határoznod a hulladék fajtáját, amit el kívánsz szállíttatni. Ha a klasszikus konténeres sittszállításról van szó, akkor könnyű dolgod lesz, de azért vannak más esetek is. Ezeket lejjebb részletesebben is megnézzük.
Ezeken kívül már csak arra van szükséged, hogy megmondd, pontosan hova kéred a konténert és mikorra. Persze még nem árt azt sem megbeszélned, hogy ha nagyobb mennyiségről van szó, akkor mikor legyen ürítve. Ezzel tudod ugyanis biztosítani pl. egy építkezésnél, hogy folyamatos legyen a munka, ne legyen emiatt fennakadás.
Konténeres rendelés, oké. De mit is teszel bele?
A klasszikus eset az, ha sittet szállíttatsz. Ekkor mindenféle építési törmelék mehet a konténerbe. Gyakorlatilag bármi, ami egy építkezéskor, bontáskor vagy felújításkor hulladék, törmelék, felesleg keletkezik. Faldarab, vakolat, kő, tégla, cserép, gipszkarton, csövek, csempe, szigetelés, burkolat, beton, fa, fém, mind belefér.
Egyre többen rendelnek konténert akkor is, ha lomtalanítanak. Akár azért is szükséged lehet erre, mert örököltél egy házat, amiben sok, számodra értéktelen lom van. Vagy házat vásároltál, és az előző tulaj minden értéktelen, régi lomot ott hagyott. De az is lehet, hogy épp most volt időd lomtalanítani a padlást, és sok mindentől szeretnél megszabadulni.
Érdekesség, hogy pl. a Budapest Konténernél láttam olyat is, hogy “szóródó anyag szállítás”. Ez egy kiváló ötlet szerintem, mert ezzel egyúttal el lehet vinni az alapanyagot (pl.: homokot) és a sittnek szánt konténert is az építkezés helyszínére, így nincs üresjárat.
Fontos: hova kerüljön a konténer?
Ez egy nagyon fontos kérdés, mert alapvetően két opció van. Egyrészt lehet, hogy saját telken belül sikerül elhelyezni, de akkor is érdemes megtervezni, hogy hová legyen lerakva pontosan. Egy könnyen hozzáférhető helyet kell neki találni, ami felpakolás szempontjából jó, és a szállító jármű is be tudjon menni addig.
Viszont ha nem tudod a saját portádon belül elhelyeztetni, akkor jön a B terv: közterületen kell letenni. Ez viszont macerásabb megoldás, ekkor ugyanis külön engedélyt kell kérni a helyi önkormányzattól. Ez viszont ráadásul még pénzbe is fog neked kerülni, ezért ha teheted, akkor oldd meg a telkeden belül.