Márciusban is jár a munkáltatói adómentesség egyes ágazatokban
A Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára kijelentette: az adóügyi könnyítés a gazdaság újraindításának egyik legsikeresebb módozata lehet - hangsúlyozta.
Az intézkedés eredményességét már most igazolja, hogy egy hónap alatt több mint ötezerrel, 17 700-ra nőtt a munkáltatói adómentességet igénybe vevő vállalkozások száma. Novemberhez képest decemberben a megvédett álláshelyek száma is nőtt, hiszen 13 ezerrel több munkavállaló után érvényesítették a munkáltatók az adómentességet - ismertette az államtitkár.
Öt havi munkáltatói adómentességet kaptak a vendéglátásban és a szabadidős ágazatban tevékenykedők, a szálláshely-szolgáltatók, az utazásszervezők, és a magántulajdonú buszos vállalkozók - mondta az államtitkár.
A vállalkozásoknak nem kell megfizetniük 2020. novemberétől 2021. március végéig a munkavállalók utáni szociális hozzájárulási adót, szakképzési hozzájárulást, a rehabilitációs hozzájárulás arányos összegét, valamint a személyi jellegű kifizetések után a kivát.
Az adóügyi könnyítés elsődleges célja az volt, hogy a kijárási korlátozásokkal leginkább érintett cégek minden egyes álláshelyének megvédéséhez segítséget nyújtson. Mindemellett makrogazdasági szempontból sem elhanyagolható az intézkedés hatása. Fontos szerepük lesz ezen ágazatoknak a gazdaság újraindulásában, ezért versenyképességi szempontból is fontos és szükséges a támogatás - hangsúlyozta Izer Norbert.
Az államtitkár emlékeztetett, hogy a kedvezmény igénybevétele a lehető legegyszerűbb módon történik, csak be kell jelölni a havi adó- és járulékbevallásban az erre a célra kialakított mezőket. Legközelebb, március 12-ig, a februári időszakra vonatkozó bevallást kell elküldeni az adóhivatalnak - jegyezte meg.
Izer Norbert kitért arra is, hogy az ágazati adókedvezmény nem veszhet el. Ha a vállalkozó a bevallásában elfelejtette érvényesíteni a mentességet, de az igénybevétel feltételei fennálltak, akkor önellenőrzéssel módosíthatja bevallását.