Megpihentek az amerikai piacok a szerdai szárnyalás után
A DJIA index 25,05 ponttal, azaz 0,21 százalékkal 12.020,63 pontra csökkent. Az S&P 500-as mutató 2,37 ponttal, 0,19 százalékkal 1244,59 pontra esett. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 5,86 ponttal, 0,22 százalékkal nőtt és 2 626,20 ponton zárt.
Csütörtököng elsősorban a banki és az energiaipari cégek árfolyama gyengült. Szerdán a DJIA indexe 490 ponttal emelkedett, 2009 márciusa óta ez volt a legnagyobb egynapi növekedés. Az általános piaci optimizmust az táplálta, hogy a likviditási problémák enyhítése érdekében a Fed, az Európai Központi Bank, a kanadai, a svájci, az angol és a japán jegybank ismét közös lépésre szánta el magát.
Csütörtökön a befektetői kedvet azonban lehűtötte egy napközben, még a kereskedés kezdete előtt ismertetett amerikai foglalkoztatási adat. A munkaügyi minisztérium arról számolt be, hogy a múlt héten először munkanélküli segélyért folyamodók száma 402 ezerre nőtt. Egy hónap után először haladta meg 400 ezres szintet. Az elemzői konszenzus szerint akkor várható munkaerőpiaci javulás, ha hosszabb ideig 400 ezer alá csökken a heti segélykérelmek száma.
A 306 millió lakosú országban a munkanélküliségi ráta októberben 9 százalék volt. A novemberi munkanélküliségi adatot pénteken ismertetik. A szakértők szerint a mutató 9 százalék maradt. Javított ugyanakkor a befektetői hangulaton, hogy az elemzői várakozásoknál nagyobb mértékben nőtt, június óta legmagasabb szintre emelkedett az amerikai beszerzési menedzser intézet (ISM) novemberi feldolgozóipari beszerzési indexe.