Miért ilyen bika a forint?
EUR/HUF (266,00 – 267,50):
Na, nem mintha unnánk ugyanazokat a kifejezéseket ismételgetni hónapokon keresztül, sőt, hogy ezt bizonyítsuk, máris leírjuk azt is, hogy javul(gat) a kockázatvállalási hajlandóság, csökken(get) a régiós feszültség és óvatosság, optimistábbá válnak a befektetők. Megy ez. A 265-ös szint egyelőre kitartott, de lehet, hogy a lengyel muníciót, az újabb monetáris tanácstag által felvetett kamatemelés erejét felhasználva ma újra megpróbálhatja áttörni az árfolyam. Ha abból indulunk ki, hogy „NFP-péntek” van, akkor belenyugodhatunk, hogy bármi megtörténhet, ebédszünetben el is ballagunk majd lottót venni.
EUR/USD (1,3580 – 1,3670):
A görög állampapír aukció igen sikeresen lezajlott, vagyis úgy tűnik, a finanszírozással egyelőre nincsenek akkora gondok, mint egy hete gondolni lehetett, bár valószínűleg a minisztériumokat megszálló tüntetőket ez kevéssé érdekli. A jókedvet csak az árnyékolja be kissé, hogy Angela Merkel egészen világossá tette: a mai találkozója Papandreou-val nem a támogatás mibenlétéről fog szólni. Az ECB a várakozásoknak megfelelően nem nyúlt a kamatokhoz, de célzásokat tett az exit stratégia „beindítására”, amit nagyjából már várt is a piac, így igazán nagy hatása nem várható. Ezen felül üdvözölték a görög megszorító intézkedés tervezetét, abszurdnak tartva az újságírói felvetéseket, miszerint bármely tagállam kilépne az eurózónából. Az óceán másik partján a lakásértékesítési adatok szomorították a befektetőszíveket, ma pedig várhatóan a foglalkoztatottsági adatok teszik majd ugyanezt. Fenntartással kezelendő hírek ezek, hiszen a rendkívül havas tél nagyban felelőssé tehető ezért az „optimizmus-kiesésért”.
CHF/HUF (181,50 – 182,50):
Továbbra is 182 körül, újabb hírek és izgalmak nélkül. E bekezdés mától kezdve viselje a „Megfáradt szemek pihenője” címet, így rendelkezünk. Királyi többesben.