Peking csökkenti acélipari kapacitásait, Washington a piac további nyitását sürgeti

Kína kész az acélipari túltermelés kezelésére, ígéretet tett arra, hogy piaci pozícióit nem fogja valutája leértékelésével befolyásolni és törekszik a veszteséges, úgynevezett "zombi vállalatok" megszüntetésére - mindezek a Pekingben kedden véget ért kínai-amerikai Stratégiai és Gazdasági Párbeszéd tárgyalásain hangzottak el.

Peking csökkenti acélipari kapacitásait, Washington a piac további nyitását sürgeti

A tárgyalásokon kínai részről Vang Jang miniszterelnök-helyettes ugyanakkor azt hangoztatta, hogy a globális piacon így az Egyesült Államokban és Európában is aggodalmat keltő olcsó kínai acéltermékek okozta helyzetért nem lehet kizárólag Kínát okolni, ezért -  a kapacitás vállalt csökkentése mellett - közös megoldásokat sürgetett. Mint mondta a túlkínálat előidézője a világgazdaság lassú növekedése és a gyenge kereslet.
   
Sajtóértesülések szerint az alumíniumgyártás területén a feleknek nem sikerült közös nevezőre jutniuk, amerikai részről a termelés csökkentésére irányuló ígéretet kicsiholni.
   
A kínai média kiemeli, hogy megegyezés született viszont arról, hogy felgyorsítják a 2008 óta tartó, immár 24 tárgyalási fordulót megért kétoldalú befektetésvédelmi egyezmény (BIT) tető alá hozását. Június közepéig mindkét fél hajlandó azt az úgynevezett "negatív listát" átadni a másiknak, amelyen azok a szektorok szerepelnek, amelyeket nem nyitnak meg a másik számra. Ezeken kívül szabaddá teszik a piacot.
   
A gazdasági témájú tárgyalásokat amerikai részről vezető Jack Lew pénzügyminiszter elégedetten szólt arról, hogy a kínai gazdaság reformjával a pénzügyi szektorban lehetőségek nyílnak az amerikai vállalatok számára.
   
A tárgyalások alkalmával Kína most első ízben 250 milliárd jüan (38 milliárd dollár) RQFII (Renminbi Qualified Foreign Institutional Investor) kvótát ajánlott fel az Egyesült Államoknak, amely - közvetve - a kínai szárazföld értékpapírpiacain jüan-alapokba történő befektetéseket tesz lehetővé. A program a kínai valuta nemzetköziesítését is szolgálja.
   
Az Egyesült Államok tárgyalói az egészséges versenyt, a kiszámíthatóságot, a szabályozás átláthatóságát hangsúlyozták, valamint a szellemi tulajdonjogok védelmét és a külföldi vállalatok előtti befektetési akadályok megszüntetését, a biztonságos piaci környezet megteremtését sürgették.
   
Jang Csie-cse államtanácsos, a külpolitika legmagasabb szintű kormányzati irányítója arról igyekezett meggyőzni partnereit, hogy Kína piacának további megnyitása folyamatban van, az elhatározott átfogó reformoktól nem tágítanak, és arra lehet számítani, hogy a kínai gazdaság hosszú távon "közepesen magas" mértékben fog növekedni.

Vegyes hangulat az amerikai tőzsdéken

Csekély elmozdulással, bizonytalan irányban nyitottak szerdán az amerikai tőzsdeindexek az előző napi rekordok után.
2021. 08. 25. 17:00
Megosztás:

Vegyes mozgás az ázsiai tőzsdéken

Vegyesen zártak a vezető ázsiai börzék szerdán, és a térségben 8 órakor még nyitva tartó részvénypiacokon sem alakult ki biztos trend.
2021. 08. 25. 08:30
Megosztás:

Nem úgy nőtt mint várták az új családi házak értékesítése Amerikában

Az elemzők által vártnál kevésbé nőtt az új családi házak értékesítése az Egyesült Államokban júliusban, miután az előző három hónapban csökkent.
2021. 08. 25. 04:00
Megosztás:

Pluszban nyitottak az amerikai tőzsdék

Indexemelkedéssel indult a kereskedés kedden az amerikai értékpapírpiacokon.
2021. 08. 24. 16:00
Megosztás:

Az olaj ára nagyot emelkedett, Kínában (állítólag) nincs új Covid fertőzés

A WTI a soron következő, októberi határidőre 66 dollárig emelkedett. A hírek szerint Kínában nem találtak új Covid fertőzést az elmúlt napokban, ami jót tett a piacnak, ráadásul az ázsiai országban kezd az élet teljesen visszatérni a korábbi kerékvágásba.
2021. 08. 24. 13:00
Megosztás:

Teljes jóváhagyást kapott a Pfizer az Egyesült Államokban

Teljes jóváhagyást kapott az Egyesült Államok szövetségi élelmiszer- és gyógyszerfelügyeleti hatóságától (FDA) az amerikai Pfizer és a német BioNTech gyógyszeripari vállalatok közösen kifejlesztett koronavírus elleni vakcinája - jelentette be hétfőn az FDA.
2021. 08. 24. 07:30
Megosztás:

Indexemelkedéssel tértek magukhoz az amerikai tőzsdék

Indexemelkedéssel tértek magukhoz a hétfői nyitásban az amerikai tőzsdeindexek a gazdasági növekedés ütemével szemben kialakult kételyek miatt az elmúlt héten elszenvedett veszteségekből.
2021. 08. 23. 17:00
Megosztás:

Újra itt van, a nagy csapat… helyett a hurrikánszezon

Idén is megérkezett a hurrikán szezon. Szerencsére most még nem tűnik olyan vészesnek a dolog. A Henri nevű hurrikánt nemrég visszaminősítették trópusi viharrá, és mostanában érkezik meg New Yorkba illetve New England-be, ahol felkészülten várják.
2021. 08. 23. 16:00
Megosztás:

Nőtt a kínai távközlési szektor bevétele

Jelentősen nőtt a kínai távközlési szektor bevétele az idei első hét hónapban - közölte a kínai ipari és informatikai minisztérium.
2021. 08. 23. 12:00
Megosztás:

Trump és Biden is hibázott?

Milos Zeman cseh államfő úgy véli, hogy Afganisztán esetében Donald Trump és Joe Biden amerikai elnök is hibát követett el és felelős a kialakult kedvezőtlen afganisztáni helyzetért. Szerinte az ottani események megmutatták, hogy szükség van a NATO reformjára is.
2021. 08. 22. 14:00
Megosztás:

Nagy mértékben csökkent a munkanélküli segélyt kérő amerikaiak száma

Az elemzők által vártnál nagyobb mértékben csökkent a munkanélküli segélyt kérő amerikaiak száma a múlt héten.
2021. 08. 20. 08:00
Megosztás:

Veszített lendületéből a feldolgozóipar a philadelphiai körzetben

Az elemzők által várt gyorsulás helyett lassult a feldolgozóipar bővülése az Egyesült Államok harmadik legnagyobb, közép-atlanti térségében augusztusban.
2021. 08. 20. 07:00
Megosztás:

Semmi meglepetés, mégis nagyot esett az amerikai tőzsde

A Federal Reserve tegnap közzétett jegyzőkönyve nem szolgált új információval az amerikai jegybank monetáris politikáját illetően.
2021. 08. 19. 15:00
Megosztás:

Vegyes indexekkel kezdik a napot az amerikai tőzsdék

Vegyesen indult a kereskedés szerdán az amerikai értékpapírpiacokon.
2021. 08. 18. 17:00
Megosztás:

Nőtt az USA ipari termelése

A vártnál nagyobb mértékben nőtt az Egyesült Államok ipari termelése júliusban a Federal Reserve keddi jelentése alapján.
2021. 08. 18. 00:05
Megosztás:

Megszűnt a legnagyobb hongkongi tüntetéseket szervező szövetség

Bejelentette feloszlását vasárnap a legnagyobb hongkongi tüntetéseket megszervező jogvédő ernyőszervezet, a Civil Human Rights Front (CHRF) - jelentette internetes kiadásában a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap.
2021. 08. 16. 08:00
Megosztás:

Az Egyesült Államok evakuálja a nagykövetség személyzetét

Az Egyesült Államok evakuálja a kabuli amerikai nagykövetség - még az afgán fővárosban tartózkodó - személyzetét, miután a tálibok betörtek a városba - jelentette be vasárnap Anthony Blinken amerikai külügyminiszter az ABC amerikai televíziónak adott interjújában.
2021. 08. 15. 18:00
Megosztás:

Izrael visszahívta Varsóból nagykövetségének vezetőjét

Izrael visszahívta Varsóból nagykövetségének (ügyvivő) vezetőjét az elkobzott lengyelországi ingatlanok visszaszolgáltatását akadályozó törvény miatt - jelentette a The Times of Israel című angol nyelvű izraeli hírportál.
2021. 08. 15. 16:00
Megosztás:

Megemelkedett a koronavírusos esetek száma Obama születésnapi összejövetele után

A Barack Obama korábbi amerikai elnök hatvanadik születésnapja alkalmából tartott, több száz fős összejövetel után megemelkedett a koronavírusos esetek száma azon a Massachusetts állam partjainál fekvő szigeten, ahol a rendezvényt tartották - jelentette a Breitbart News című amerikai lap brit forrásra hivatkozva.
2021. 08. 15. 03:00
Megosztás:

A kínai kikötő lezárás újabb gondokat okozhat

A világ harmadik legforgalmasabb kikötőjében, a Ningbo-Zhoushan-ban határozatlan időre lezárták egy egyik terminált.
2021. 08. 14. 00:05
Megosztás: