Rendkívüli közgyűlésen korrigálja IFRS beszámolóit az Appeninn

Az Appeninn Holding Nyrt. igazgatótanácsa rendkívüli közgyűlést hív össze, ezen a 2010. évi IFRS szerint elkészített, konszolidált és a 2011. évi IFRS szerinti konszolidált, módosított beszámolójuk elfogadása lesz a fő napirendi pont. A társaság ezzel a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete közzétételi kötelezettségek teljesítésének vizsgálatára vonatkozó észrevételeinek tesz eleget, és befektetői megnyugtatása végett minél hamarabb közzé kívánja tenni a friss IFRS beszámolóit. Az eddigi, magyar elvek szerinti beszámolók pontosságát a PSZÁF nem vitatta.

2012. szeptember 28-án, 13 órakor a Hattyúházban fog sor kerülni arra a közgyűlésre, melyen  elfogadásra kerül az Appeninn Holding Nyrt. 2010. évi IFRS szerint elkészített konszolidált és a 2011. évi IFRS szerint összeállított, módosított beszámolója. A társaság hosszas mérlegelés után döntött így, azzal az indokkal, hogy a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete által kezdeményezett vizsgálat hírének kiszivárgása ne befolyásolja a befektetői közönséget.

 

A PSZÁF 2011 novemberében vizsgálta először a társaság 2010-es beszámolóját, azt sérelmezve, hogy nem készült konszolidált mérleg és eredménykimutatás a több leányvállalatot is magában foglaló holdingcégnél. Az azóta lefolytatott vizsgálat alatt az Appeninn konzekvensen tartotta magát ahhoz, hogy a magyar számviteli törvény 117. § (6) bekezdése és 119. § (1) bekezdése mentesíti a frissen alapított társaság  leányvállalatait és ennélfogva a holding anyavállalatát is a konszolidálástól. Ezen törvényi bekezdések értelmében ugyanis a konszolidáció első évében, ha mentesülnek a leány cégek, az anyavállalatnak sem kell sem magyar, sem nemzetközi pénzügyi beszámolási elvek szerinti (IFRS) konszolidált beszámolót készítenie.

 

Ezzel szemben a PSZÁF uniós direktívákra hivatkozva, akként értelmezi a vonatkozó jogszabályokat, hogy a tőzsdei társaság IFRS konszolidált beszámolót kell készítsen. Arról, hogy ez a szabályozás felülírná a magyar számviteli törvényt, továbbra is eltérő álláspontot képvisel a PSZÁF és az Appeninn. A PSZÁF egy – csak 2012 áprilisában közreadott – hivatalos értelmezésre alapozza értelmezését, mely a Számvitel-Adó-Könyvvizsgálat című szakmai folyóiratban jelent meg, és egyfajta praktikus iránymutatást ad a 2002-es uniós rendelet és a magyar számviteli törvény eltéréseire, sajnos az Appen inn hátrányára.

 

Noha az Appeninn igazgatótanácsa, kötelessége tudatában 2011-es beszámolóját már IFRS szerint is elkészítette, a PSZÁF elhúzódó vizsgálata erre is észrevételeket tett.

 

„Noha továbbra is úgy tartjuk, hogy 2010. évre vonatkozóan nem voltunk törvényi értelemben kötelezettek IFRS szerinti konszolidált beszámolót készíteni, ezt önszántunkból pótoljuk, mégpedig abban a reményben, hogy ezzel elejét vegyük a találgatásoknak és meg tudjuk erősíteni a társaságunk iránti befektetői bizalmat.” – kommentálta a közgyűlési összehívást Székely Gábor. „Miután a magyar számvitel szabályai 2011 után a devizás ügyletek értékelésekor kifejezetten óvatosak, sok tekintetben a legrosszabb kimenetel feltételezését írják elő, ezért nem kizárt, hogy a frissen legyártott IFRS szerin ti beszámolók ebben a tekintetben az Appeninnek fognak kedvezni, a devizában nyilvántartott hiteleinkre jelentős céltartalékképzést előíró magyar törvényhez képest.” – tette hozzá az Appeninn igazgatótanácsának elnöke. „Fontosnak tartom megjegyezni, hogy a magyar számviteli szabályok szerint elkészült beszámolóink valóságtartalmát nem vonta kétségbe a vizsgálat, tehát a befektetők tájékozódása teljesült, csupán plusz IFRS szerinti elemek elkészítéséről folyt ez a vita. A vizsgálat kimenetele bárhogy is alakul, az Appeninn mindig igyekezett az elvárt transzparenciának megfelelően számot adni teljesítményéről, így a v izsgálat végeredményét megelőzően rendelkeztünk IFRS beszámoló összeállításáról, módosításáról.”

 

Jelenleg a társaság a friss beszámolók elkészítését, valamint azok könyvvizsgáló általi auditálását végzi, hogy ezek a közgyűlésre rendelkezésre álljanak. Tekintve, hogy a 2011-es beszámolóban az IFRS szerinti2010-es bázisévet is ismertetni kell, ezért egyes leányvállalatainál még a 2009-es IFRS beszámoló elkészítésére is kiterjed a feladat.


Érdemes-e még befektetni a felhőalapú bányászatba 2026-ban? A legjobb öt magyarországi Bitcoin-felhőbányászati platform értékelése

A Magyar Nemzeti Bank június 23-án 6%-ra csökkentette az irányadó kamatlábat, és további kamatcsökkentéseket jósolt. A bankbetétek hozama csökkent, az állampapírok iránti érdeklődés pedig alábbhagyott. Ebben a helyzetben egyre több magyar befektető keres alternatív megoldásokat – sokan a bitcoin felhőbányászat felé fordulnak. De mi is valójában a felhőbányászat? Érdemes-e ebbe befektetni 2026-ra?
2026. 06. 26. 08:00
Megosztás:

Sok vállalat életét kavarta fel a forint hullámzása, pedig van megoldás

Mozgalmas napja volt kedden a forintnak. A magyar fizetőeszköz az elmúlt hónapok látványos erősödése után a hét eleje óta gyengébben teljesített, az euróhoz viszonyítva például az előző heti 350-hez képest a 357-es szint közelében is járt a jegybank Monetáris Tanácsa ülése után.
2026. 06. 26. 07:00
Megosztás:

Az OTP a világ 400 legnagyobb tőzsdén jegyzett cége között

Az OTP először került be a Forbes ranglistáján a világ 400 legjelentősebb tőzsdén jegyzett cége közé. A Mol az 1239. helyet szerezte meg.
2026. 06. 26. 06:30
Megosztás:

Fordulóponthoz érkezhetnek a lakásépítések Magyarországon

Az elmúlt évek visszaesése után élénkülés jelei mutatkoznak a hazai lakásépítési piacon. Bár az átadott lakások száma egyelőre továbbra is alacsony szinten alakul, az építési engedélyek számának jelentős növekedése és a fejlesztői aktivitás erősödése arra utal, hogy a következő években fokozatosan bővülhet a kínálat. A folyamat nemcsak Budapesten, hanem több vidéki nagyvárosban is egyre látványosabb, különösen Debrecenben, Szegeden, Győrben és Nyíregyházán – derül ki az MBH Index legfrissebb újlakás-piaci elemzéséből.
2026. 06. 26. 06:00
Megosztás:

A kiszámítható szabályozás és a stabil bevételi modellek vonzzák az energiatárolói beruházásokat

Néhány év leforgása alatt a korai fejlődési szakaszból érett, intézményesült befektetési kategóriává vált az energiatárolói piac – derül ki a DLA Piper „Capital Unlocks Capacity” című nemzetközi kutatásából. A felmérés szerint a befektetők ma már nem elsősorban az önálló tárolókapacitásokat keresik, hanem főként azokat a hibrid vagy kolokált projekteket, amelyeknél megfelelően telepítettek a kockázatok, kiszámítható a szabályozási környezet és stabil bevételi modell áll rendelkezésre.
2026. 06. 26. 05:30
Megosztás:

Már minden hatodik magyar kipróbálta a qvik fizetést – a gyorsaság és a kényelem vonzza a felhasználókat

Másfél évvel azután, hogy a SimplePay elsők között vezette be a qvik azonnali átutaláson alapuló fizetési megoldást, a magyar felnőtt lakosság 16 százaléka már ki is próbálta – derül ki a SimplePay Zrt. megbízásából készített, reprezentatív felmérésből. A tapasztalattal rendelkezők közel kétharmada a jövőben is ezt a fizetési módot választja, ők a gyorsaságot, a kényelmet jelölik meg fő vonzerőként.
2026. 06. 26. 05:00
Megosztás:

Véget ért az extrém drágulás a Balatonon, a készpénzes luxus és a hitelplafon rajzolja át a tóparti piacot

A balatoni ingatlanpiacon sok szempontból jelentősek a különbségek. Az északi parton a tranzakciók mintegy 90 százaléka tiszta készpénzből valósul meg, így itt a hitelpiaci változások és az új Otthon Start program 1,5 millió forintos négyzetméterár-plafonja egyáltalán nem befolyásolják a keresletet. Ezzel szemben a déli parton és a régió egyéb területein már 30-40 százalékos hitelarány érzékelhető, ott az Otthon Start szigorú vételár- és négyzetméter-korlátai az új építésű ingatlanok jelentős részét kapásból kizárják a támogatásból.
2026. 06. 26. 04:30
Megosztás:

Az állatbarát munkahely már nem extra, hanem sokszor elvárás a fiataloknak

A munkavállalói elvárások folyamatosan változnak, és mára bőven túlmutatnak a versenyképes fizetés és béren kívüli juttatási csomag kérdéskörén. Egy, a magyar munkavállalók körében végzett friss kutatás[1] szerint egyre fontosabbá válik például a munkavállalók számára az állatbarát szemlélet a munkahelyükön, különösen a Z generáció körében.
2026. 06. 26. 04:00
Megosztás:

Az OTP a világ 400 legnagyobb tőzsdén jegyzett cége között

Az OTP először került be a Forbes ranglistáján a világ 400 legjelentősebb tőzsdén jegyzett cége közé. A Mol az 1239. helyet szerezte meg.
2026. 06. 26. 03:30
Megosztás:

Fenntarthatóbb pályára állt a magyar lakóingatlanpiac

Stabilizálódó kereslet, kiegyensúlyozott kínálat és mérséklődő árdinamika jellemzi a magyarországi lakóingatlanpiacot a nyár elején. Ezekre a trendekre világít rá a Fundamenta cégcsoport InPulzus néven publikált kérdőíves felmérése, amelyet ingatlanközvetítő kollégáinak körében végzett.
2026. 06. 26. 03:00
Megosztás:

Élénkülés a használthajó-piacon: 13 százalékkal nőtt a kereslet tavaly májushoz képest

A Használtautó.hu 2026. májusi adatai szerint tovább élénkült a hazai használthajó-piac: az érdeklődések* száma éves összevetésben 12,8 százalékkal emelkedett, miközben a hirdetések száma és az átlagár is növekedett. A vízisport-szezon kezdetével párhuzamosan a kereslet a fiatalabb vízi járművek és a prémium vitorlások iránt egyaránt erős maradt.
2026. 06. 26. 02:30
Megosztás:

Megszűnik a Messenger üzenetküldő - a Facebook döntése végleges

Sok felhasználó számára véget ért a Messenger önálló számítógépes korszaka.
2026. 06. 26. 02:00
Megosztás:

120 literes kukád van? Akkor bajban leszel a jövőben

Sok magyar háztartás udvarán ma is a jól ismert 120 literes kuka áll. Csakhogy a hulladékszállítás szabályai egyre szigorúbbak: már nemcsak az számít, hogy belefér-e a szemét az edénybe, hanem annak súlya, összetétele, a kuka állapota és még az is, hogy a megfelelő méret szerepel-e a szolgáltató nyilvántartásában.
2026. 06. 26. 01:00
Megosztás:

Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján

Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban. Az esemény megnyitóján Tanács Zoltán a HUNOR-programot egy katalizátornak nevezte, és elmondta: bár a program az év végén lezárul, szeretné, ha folytatódna a megkezdett fejlődés, és erre a fél évre felkérte Kapu Tibort a program vezetésére.
2026. 06. 26. 00:01
Megosztás:

Ezekkel a számokkal nyerhettél a hatos lottón!

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 26. héten megtartott hatos lottó számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. 06. 25. 23:30
Megosztás:

Spark és Uniswap: új FX Layer gyorsítja a stabilcoinok közötti váltást

A Spark és az Uniswap közös stabilcoin-likviditási rendszert indított FX Layer néven. A megoldás célja, hogy hatékonyabbá és olcsóbbá tegye a dollárhoz kötött digitális eszközök közötti átváltást, miközben megszünteti annak szükségességét, hogy minden stabilcoin-kibocsátó saját, elkülönült likviditási infrastruktúrát építsen ki. A kezdeményezés indulásakor mintegy 150 millió dollárnyi tőke kerül az Uniswap v4 rendszerébe.
2026. 06. 25. 23:00
Megosztás:

Történelmi esemény! Ilyenre még nem volt példa Hollandiában

Történelme során először adták ki a legsúlyosabb időjárási riasztást a túlzott hőség miatt Hollandiában, a meteorológiai intézet (KNMI) vörös riasztása éjféltől lép életbe négy kivételével az ország összes tartományában. Luxemburgban megdőlt a júniusi hőmérsékleti rekord.
2026. 06. 25. 22:30
Megosztás:

Profitot tudott növelni a H&M, de a bevétele már zsugorodik

Szerényen nőtt a svéd Hennes & Mauritz AB (H&M), Európa második legnagyobb divatáru-kiskereskedelmi láncának profitja, miközben a bevétele 3 százalékkal csökkent a május végén zárult pénzügyi második negyedévben - áll a cég honlapján.
2026. 06. 25. 22:00
Megosztás:

Jövő héten szavazhat a parlament a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről

Kétnapos rendkívüli ülést tart a jövő héten a parlament. Hétfőn Magyar Péter miniszterelnök várhatóan ismét felszólal napirend előtt, kedden, a határozathozatalok között a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről is szavazhatnak a képviselők.
2026. 06. 25. 21:30
Megosztás:

Mastercard-kutatás: a magyarok egyre inkább digitálisan fizetnek külföldi utazásaik során

A külföldre utazó turisták száma tavaly öt éves csúcsot döntött, idén pedig a növekedés folytatódik, ami az utazási szezon előtt reflektorfénybe állítja a magyarok külföldi fizetési szokásait. A Mastercard kutatása szerint a digitalizáció itt is hódít: a többség valamilyen digitális megoldással fizet a külföldön (vagy külföldről) igénybe vett termékekért és szolgáltatásokért.
2026. 06. 25. 21:00
Megosztás: