Rosszul indul az amerikai gyorsjelentési szezon
2016. 04. 12. 11:20
Az Alcoa (AA.US) nyitotta a gyorsjelentési szezont Amerikában és úgy néz ki nem is rosszul, hiszen meghaladta az EPS a várakozásokat. Ami problémákat vet fel, hogy nagyjából itt vége is szakad a negyedéves riport pozitívumainak.
Az alumínium előállítók eléggé csalódottak az éves bevételi számokkal, amely 5.2 milliárd dollárra rúg, ez 250 millió dollárral kevesebbet jelent, mint ahogy várták és éves alapon 15%-os visszaesést mutat.
Mi több a negyedik negyedév ráadásul egy egyszeri számviteli tevékenységgel jött össze, így ha ezt nem számoljuk, akkor az EPS szám máris 0 környékére ugrott vissza 2015-ben.
Az Alcoa jelenleg 1000 munkavállalónak ad helyet, de ugyanennyivel szeretnének bővülni a jövőben. Nem igazán a legjobb kezdés a gyorsjelentési szezonnak, a bank riport a hét második felében érkezik, ahol több részletet is láthatunk majd. Az Alcoa a piaczárást követően 4%-os mínuszt könyvelhetett el.
forrás: www.tradebeat.hu
A Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. jelentős befolyást szerezhet a CIG-ben
A Magyar Nemzeti Bank engedélyezte a Hungarikum Biztosítási Alkusz Kft. számára, hogy a CIG Pannónia Életbiztosító Nyrt.-ben 100 százalékos közvetlen tulajdonon alapuló minősített befolyást szerezzen - közölte a CIG kedden a Budapesti Értéktőzsde honlapján.
Teljes jóváhagyást kapott a Pfizer az Egyesült Államokban
Teljes jóváhagyást kapott az Egyesült Államok szövetségi élelmiszer- és gyógyszerfelügyeleti hatóságától (FDA) az amerikai Pfizer és a német BioNTech gyógyszeripari vállalatok közösen kifejlesztett koronavírus elleni vakcinája - jelentette be hétfőn az FDA.
Emelkedés jöhet nyitásban az elemző szerint
A csütörtöki negatív korrekciót követően hétfőn pozitív tartományban indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint, mert a hazai részvénypiac kimaradt a pénteki mozgásból, amikor nagyrészt felfelé tartottak a részvényindexek.