Tavalyi forgalmának szinten tartására törekszik a győri Ablakcentrum
A 20 éve működő társaság élenjár a panellakások energetikai korszerűsítésében, a cég 2001. óta mintegy 15 ezer panellakás felújítását végezte el Győrben, Mosonmagyaróváron, Budapesten és az ország több városába - mondta Prohászka Rajmund ügyvezető igazgató. Az utóbbi években a cég tovább fejlesztette tevékenységi körét és társasházak komplex energetikai felújítását generálkivitelezőként is vállalja az ablakcserétől a tetőszigetelésig, a liftcserétől a fűtés-korszerűsítésig. Az ablakcsere önmagában ugyanis hatásos, de nem elégséges a hatékony energia-megtakarításhoz - érvelt a szakember.
A társaság fejlesztései a megtakarítás mértékének fokozására irányulnak. A közelmúltban kezdték el gyártani a hőhíd-megszakításos alumínium nyílászárókat. A gyártás feltételeinek megteremtésére 13 millió forintot fordítottak, a beruházási összeg harmad részét pályázat útján nyerték el. Az ügyvezető kitörési pontnak tekinti a megújuló energia felhasználását. Jelenleg azon dolgoznak, hogy miként lehet alkalmazni a napkollektort a panelházak szellőző berendezéseinél. Ez esetben a napenergia biztosítaná a szellőző motorjának működését. Az ügyvezető igazgató kihívásnak tartja a magyar ablakgyártók számára az import - román és lengyel - ablakok hazai térhódítását. Ez utóbbiak áraihoz képest a magyar termékek 8-10 százalékkal drágábbak. Meggyőződése szerint erre a kihívásra a megbízhatóság, a korrektség és a rugalmasság lehet a magyar gyártók válasza - mondta Prohászka Rajmund, aki a Magyar Ajtó Ablak Gyártók Szövetségének elnöke.
Ami a győri Ablakcentrum Kft. ez évi értékesítését illeti: a forgalom döntő hányadát a magyar piacon bonyolítják, a tavalyihoz hasonlóan csekély exportra számítanak a szomszédos Ausztria kishatár menti régiójában. Az ablakcentrum magyar tulajdonban van, többségi tulajdonosa az "Ablakcentrum Dolgozóiért Alapítvány", 20 százalékban pedig a társaság dolgozói, illetve nyugdíjasai. A kft. jelenleg 74 munkatársat foglalkoztat. Saját tőkéje 157 millió forint, jegyzett tőkéje pedig 20 év alatt meghétszereződött.