Tetőtér beépítés 2021 - tetőtér beépítési engedély és szabályok 2021
A tetőtér beépítése előtt mérlegeljük a következőket
- Milyen a tetőszerkezet, alkalmas-e egyáltalán a beépítésre?
- Milyen a tetőszigetelés?
- Hogyan lehet a tetőtér beépítését engedélyeztetni, mi az engedélyeztetés folyamata?
- Várhatóan mennyibe kerül a tetőtér beépítési munkálata és arra milyen támogatásokat vagy esetleg kedvezményes támogatott otthonfelújítási hiteleket tudunk igényelni?
A tetőtér beépítése olcsóbb, mint új lakást venni
A tetőtér beépítésre általában akkor kerül sor egy család életében, mikor megváltozik a család összetétele. Pl. kirepülnének a gyerekek, de egy új lakás vásárlására nagyon költséges, vagy az isős korú szülőről szeretne a család gondoskodni, így a saját házát alakítja úgy át, hogy ott nagyobb helyen, többen férjenek el kényelmesen.
A tetőtér beépítése engedélyhez kötött beruházás 2021-ben is
A tetőtér beépítése egy engedélyköteles módosítás az ingatlanon, ezért minden ilyen beruházás esetén építési engedély szükséges a munkálatok elvégzéséhez. A tetőtér-bővítés kivitelezhetőségéről egy szakértő dönt a beépítés tervitől és az aktuális jogszabályoktól függően.
A tetőtér beépítés engedélyezésének lépései:
1. Felmérés, az ingatlan állapotvizsgálata
2. Kiviteli tervek elkészítése (esetleges szerkezeti átalakítások megtervezése, ha szükséges)
3. Az építési engedély megszerzése
4. A tetőtér beépítés kivitelezési munkáihoz egy műszaki vezető szükséges, és a tevékenység folyamatairól építési napló is készül.
A tetőr beépítéséhez kedvezményes otthonfelújítási hitel is igényelhető
2021 februárjától számos hazai banknál elérhető az államilag kamattámogatott otthonfelújítási hitel. Ha szeretné a hitelt igénybe venni, kérje szakértőink díjmentes segítségét az alábbi zöld gomb megnyomásával.