Vad mozgások voltak az amerikai piacokon
A kereskedés elején 2 százalékot is meghaladó nyereségben voltak az indexek az amerikai gazdaság felől érkező vártnál kedvezőbb adatok, illetve annak köszönhetően, hogy a német parlament hatalmas többséggel - az ellenzéki képviselők támogatásával - megszavazta a kibővített euróövezeti támogatási alapot.
Később azonban megingott a befektetők európai adósságválság rendeződésébe vetett bizalma, ami veszteséges tőzsdemutatókat eredményezett, de a nap végére kikerekedett rallynak köszönhetően a Dow és az S&P 500 indexeknek sikerült vissza térni a pozitív tartományba.
A Dow Jones industrial average index 143 ponttal, 1,3 százalékkal 11.153,98 pontra, az S&P 500 index 9 ponttal, 0,8 százalékkal 1160,40 pontra emelkedett, míg a Nasdaq Composite index 11 ponttal, 0,4 százalékkal 2480,76 pontra csökkent.
A befektetők főként a pénzügyi papírokra koncentráltak, amelyek így a csütörtöki nap egyik nyertesei voltak. A Morgan Stanley 6,6 százalékkal, a JPMorgan Chase 3 százalékkal, a Bank of America 3 százalékkal, a Goldman Sachs 3,7 százalékkal, míg a Citigroup 3,8 százalékkal emelkedett.
A technológiai papírok gyengén szerepeltek, főként a 11 százalékos esést mutató Netlix vezetésével. A vállalat az árai emelésével széles felháborodást keltett az előfizetői körében.
A nap folyamán számos makroadat jelent meg, az első alkalommal munkanélküli ellátásért folyamodók száma a múlt héten április óta nem látott alacsony szintre csökkent, míg a végleges adatok alapján az amerikai gazdaság a második negyedévben 1,3 százalékkal bővült, szemben a korábbi becslésben szereplő 1 százalékkal. A függőben lévő ingatlanértékesítések száma augusztusban a vártnál kisebb mértékben, 1,2 százalékkal csökkent.
A novemberi szállítású WTI olajfajta árfolyama 1,45 dollárral 82,64 dollárra emelkedett hordónként, míg a decemberi szállítású arany jegyzése 3,10 dollárral 1.621,10 dollárra emelkedett unciánként.