A Dachser üzembe helyezi első hidrogén üzemanyagcellás tehergépkocsiját

A Dachser zéró kibocsátású tehergépjárművei gyakorlati tesztjeit követően 2023-ban a logisztikai szolgáltató két hidrogén üzemanyagcellás (FCEV) tehergépkocsit helyez üzembe Németországban.

A Dachser üzembe helyezi első hidrogén üzemanyagcellás tehergépkocsiját

A Dachser tervezetten jövőre helyez forgalomba egy 27 tonnás Hyundai Xcient típusú hidrogéncellás tehergépkocsit a németországi Magdeburgban. A zéró emissziós teherautót regionális szállítmányozásra, valamint a menetrend szerint induló éjszakai járatokra használják majd Berlinben. Egy másik hidrogén üzemanyagcellás tehergépkocsi, a 19 tonnás Enginius Bluepower pedig 2023 közepén kezdi meg szállítást Hamburg belvárosában.

A Dachser tervei szerint 2023 elején kezdi meg a Hyundai Xcient típusú hidrogén üzemanyagcellás tehergépkocsik üzembe helyezését Magdeburgban. A 27 tonna megengedett össztömegű és 18 raklaphelyet kínáló jármű hatótávolsága akár 400 kilométer is lehet, ami azt jelenti, hogy akár két műszakban is használható. A teherautót hivatásos férfi és női sofőrök vezetik majd, akik erre vonatkozó képzésben részesülnek. A FCEV (Full Cell Electric Vehicle - olyan jármű, amely hidrogénből nyer elektromos energiát) tehergépkocsikat nappal a Magdeburg környéki regionális disztribúciós feladatokban tesztelik, éjszaka pedig a Dachser Berlin-Schönefeld-i kirendeltség rendszerforgalmában. Éjszakai használat esetén a károsanyag-kibocsátásmentes tehergépjárművet tandem cserélhető pótkocsival üzemeltetik. Az új tehergépkocsik átadásához megfelelő hidrogén-utántöltő létesítmények állnak majd rendelkezésre a Dachser magdeburgi és berlini fiókja közelében.

“A Kempteni egyetemmel végzett tudományos munka részeként már kidolgoztuk a hidrogénnel üzemelő teherautókban rejlő jelentős potenciálokat a Dachser európai gyűjtőszállítmányozási hálózatára” – mondta el Stefan Hohm, Chief Development Officer (CDO) "Az első hidrogén üzemanyagú tehergépkocsik üzembe helyezésével értékes gyakorlati tapasztalatokra tehetünk szert és már várjuk ennek további fejleményeit.”

A Dachser szerződéses partnere a magdeburgi H2 Delivery Truck Pool GmbH & Co. KG. a H2 Green Power & Logistics GmbH-hoz tartozik, amely 2021 végén a Hyundai Xcient FCEV teherautóval mutatta be a hidrogénüzemű haszonjárművek logisztikáját tizenegy német városon átívelő roadshow-ján.

Helyreáll az ellátási lánc és a kerozinszállítás a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren helyreáll az ellátási lánc és a kerozinszállítás a tervezettek szerint 2025. november 7-én estétől - közölte a Budapest Airport pénteken az MTI-vel.
2025. 11. 02. 14:00
Megosztás:

Ezekről a kérdésekről is tárgyal Orbán Viktor és Donald Trump

Az orosz-ukrán háború ügye, illetőleg a Magyarország és az Amerikai Egyesült Államok közötti valamennyi gazdasági, hadiipari, energetikai együttműködéssel kapcsolatos kérdés is napirendre kerül, így az orosz energiahordozók felhasználásának kérdése is ott lesz az asztalon - közölte a miniszterelnök politikai igazgatója a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában Orbán Viktor miniszterelnök és Donald Trump amerikai elnök közelgő washingtoni találkozójáról szólva.
2025. 11. 02. 13:00
Megosztás:

Már minden kétszázadik utalás qvik-en megy – de mi az a qvik, hogyan működik a qvik átutalás?

Qvik utalás fogalma és a qvik jelentése sokak számára még ismeretlen, pedig ma már minden kétszázadik azonnali utalás qvik-en keresztül történik – derül ki a Magyar Nemzeti Bank legfrissebb adataiból.
2025. 11. 02. 12:00
Megosztás:

Az Asiana Airlines jövőre közvetlen járatot indít Szöul és Budapest között

Az Asiana Airlines, Dél-Korea egyik vezető légitársasága 2026 áprilistól elindítja közvetlen Szöul (Incshon)-Budapest járatát - közölte a légitársaság képviseletét ellátó Aviareps Hungary az MTI-vel pénteken.
2025. 11. 02. 11:00
Megosztás:

Vékony jégen a Dogecoin – a hosszú távú befektetők tovább adják el tartalékaikat

Az early novemberi 1,2%-os emelkedés ellenére a Dogecoin (DOGE) továbbra is gyengélkedik: az árfolyam az elmúlt héten közel 6%-ot, októberhez képest pedig 27%-ot esett.
2025. 11. 02. 10:00
Megosztás:

Terjeszkedik Közép- és Kelet-Európában a Genius Automotive magyarországi érdekeltsége

Megkezdte a terjeszkedést a közép-kelet-európai régióban az Omoda és Jaecoo autómárka magyarországi importőre, a Genius Automotive Europe Kft.: október végén elindította a romániai piacon a kínai Chery Group két márkájának forgalmazását, decemberben pedig Bulgáriában vezeti be őket - tájékoztatta a társaság az MTI-t.
2025. 11. 02. 08:05
Megosztás:

Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon

Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szombaton.
2025. 11. 02. 07:00
Megosztás:

Magyarországon is egyre több cég kér átmeneti vezetői támogatást

A Market Report Analytics friss elemzése szerint az interim menedzsment szolgáltatások globális piaca dinamikus növekedésen megy keresztül. A trend mögött elsősorban az átalakuló vállalati struktúrák, a digitalizáció felgyorsulása és a szakemberhiány áll. A Tribound Management tapasztalatai szerint ez a tendencia már Magyarországon is érzékelhető: egyre több közép- és nagyvállalat keres ideiglenes, magas szintű vezetői támogatást a kritikus időszakok sikeres áthidalásához.
2025. 11. 02. 06:00
Megosztás:

Újra vásárolnak az Ethereum-bálnák – de vajon túlélik a közelgő „halálkeresztet”?

Az Ethereum (ETH) november elején csendes optimizmussal indított: az árfolyam közel 1%-ot emelkedett, és 3 875 dollár körül stabilizálódott. A legnagyobb befektetők – az úgynevezett „bálnák” – ismét növelni kezdték pozícióikat, ami bizalomra utal a közeljövőben.
2025. 11. 02. 04:00
Megosztás:

Figyelmeztettek a pénzügyi tudatosság hiányára

A magyarok 80%-a nem készül fel arra, miből élne meg egy baleset utáni munkaképtelenség esetén - derült ki egy nemzetközi kutatásból, amelyet a Vienna Insurance Group megbízásából készített a Gallup.
2025. 11. 02. 03:00
Megosztás:

Olcsóbb az áram hétvégén, akár 30%-ot is nyerhetünk!

Ha az Ön vállalkozása hétvégén is működik, az E.ON Hétvége tarifa segítségével jelentős energiaköltség-megtakarítást érhet el.
2025. 11. 02. 02:00
Megosztás:

Orbán Viktor bejelentette: lesz 14. havi nyugdíj - íme a részletek

Orbán Viktor bejelentette, hogy a kormány döntést hozott a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, és jelenleg a részletek kidolgozása folyik. Nézzük mit lehet tudni, részletek cikkünkben.
2025. 11. 02. 01:00
Megosztás:

Törvény született! Ha mesterséges intelligenciát használsz, tudj róla!

Megszületett Magyarország első mesterséges intelligencia törvénye.
2025. 11. 02. 00:05
Megosztás:

3 altcoin 1$ alatt, amit 2025 legjobb „penny kriptójaként” tartanak számon – Íme, mit vásárolnak a kisbefektetők

2025 legjobb filléres kriptói? Ne keress tovább: Shiba Inu, XLM Stellar és Digitap ($TAP). Míg a SHIB és az XLM a 25 legnagyobb kriptovaluta közé tartoznak, jelentős felértékelődési potenciállal bírnak, miközben megfizethetők maradtak.
2025. 11. 01. 23:00
Megosztás:

A BNB befektetők megduplázódó árfolyamra számítanak, miközben a Digitap ($TAP) Apple Pay híre elemzői $9.00-s célárhoz vezet

Egyre több elemző számít arra, hogy a Binance Coin (BNB) árfolyama a következő hónapokban kétszeresére nő, mivel az árfolyam kulcsfontosságú támaszszintek felett stabilizálódik.
2025. 11. 01. 21:20
Megosztás:

XRP árfolyam-előrejelzés: Novemberi spot ETF-pletykák 4,50 dolláros reményeket táplálnak, az RTX akár 1500%-ot is emelkedhet

Az XRP ismét reflektorfénybe került, miután újabb spekulációk láttak napvilágot arról, hogy már novemberben jóváhagyhatják az első spot XRP ETF-et.
2025. 11. 01. 20:33
Megosztás:

Országos Vízügyi Főigazgatóság: nincs vízeresztés a Balatonból

Nincs vízeresztés a Balatonból, a szakemberek a Sió-csatorna siófoki belterületi szakaszán lévő vizet engedik le, hogy elvégezhessék a szükséges javításokat - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság a Facebook-oldalán pénteken.
2025. 11. 01. 19:00
Megosztás:

Megjelentek a 2025-ös agrárkárenyhítés adatai

Az idei kárenyhítési évben bekövetkezett mezőgazdasági károk után 2025. november 30-ig nyújthatják be a kárenyhítő juttatás iránti kérelmet azok a károsultak, akik a 2025. évi kárenyhítési időszakban kárbejelentést tettek - közölte az Agrárminisztérium (AM) pénteken.
2025. 11. 01. 18:00
Megosztás:

Megnyitja első fizikai boltját a Shein

A Shein ázsiai webáruház szerdán megnyitja első állandó fizikai üzletét a világon, a párizsi BHV luxusáruházban - jelentette be pénteken az Instagramon a BHV tulajdonosa, a francia Société des grands magasins (Nagyáruházak Társasága - SGM), miközben az online céget Franciaországban a gyakorlatai miatt idén már háromszor megbüntették.
2025. 11. 01. 17:00
Megosztás:

Közzétették a Louvre-ban elkövetett műkincsrablásról indított vizsgálat első eredményeit

Közzétette a francia kormány pénteken a Louvre-ban elkövetett műkincsrablásról indított vizsgálat első eredményeit, és "sürgősségi intézkedéseket" ígért az év végéig a múzeum környékének biztosítása érdekében.
2025. 11. 01. 16:00
Megosztás: