A Dunakanyar aktív víziturizmusának fejlesztésére 1,1 milliárd forintot fordítanak
A fejlesztés középpontjában álló hét helyszín: Ipolydamásd, Szob, Nagymaros, Visegrád, Vác, Szigetmonostor és Göd - közölték.
Tuzson Bence igazságügyminiszter, aki egyben a térség fideszes országgyűlési képviselője is, elmondta,
a projektben Gödön egy 120 csónak és hajó elhelyezésére alkalmas csónakház valósul majd meg. Emellett az önkormányzat vállalta, hogy a csónakház mellett újjáépítik az úgynevezett Széchenyi csárdát és a közeli parkot is rendbe hozzák.
Ezáltal a vízi, a kerékpáros és a gyalogos turizmus számára találkozási pontot alakítanak ki - tette hozzá a miniszter.
Vitályos Eszter kormányszóvivő, aki egyben szintén a térség fideszes országgyűlési képviselője, arra hívta fel a figyelmet, hogy az aktív vízi turizmus az egészségmegőrzés mellett azért is fontos, mert gazdagítja az érintett településeket is, ahol adott esetben munkahelyeket teremt és a turizmuson keresztül bevételt generál a helyi vállalkozásoknak.
Közölte, büszkeséggel tölti el, hogy egy olyan kormányban dolgozhat, amelyik a magyar családokat teszi a fókuszba, amely minden esetben azt nézi, hogyan tudnának segíteni a magyar családoknak a mindennapokban.
Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára, aki egyben a térség KDNP-s országgyűlési képviselője az evezős vízi sportok pozitív hatásairól beszélt és megjegyezte, hogy ezek életre szóló élményt adnak az érintetteknek, köszönhetően például a természet közelségének.
Révész Máriusz, a Miniszterelnökség aktív Magyarországért felelős államtitkára kiemelte, folyamatosan nő a magyar gazdaságon belül a turizmus részesedése, amely GDP-arányosan már eléri a 13 százalékot.
Arra is kitért, hogy az elmúlt időszakban a turizmust teljesen átalakult: sokszor mennek az emberek rövidebb időre, 3-5 napra pihenni, keresik az aktív kikapcsolódás lehetőségét. Ezért javaslatuk alapján a kormány az aktív turisztikai fejlesztésekre 65 milliárd forintot különített el.
Nyikos András, projektvezető elmondta, hogy
a Dunakanyar aktív víziturizmusának fejlesztése egy 10 tagból álló konzorcium együttműködésében valósul meg 2025. április és 2027. december között. A konzorcium vezetője a Magyar Kajak-Kenu Szövetség.
Közölte, hogy a projektben egyebek mellett biztonságos vízre szállási pontot alakítanak ki Ipolydamásdon, csónakházat hoznak létre Nagymaroson és Gödön, Visegrádon pedig a sport centrumban egy kajak-kenu központot szeretnének létrehozni.