Felújítanád a lakásodat, de nincs miből? Akkor jó hírünk van számodra!

A magyarok túlnyomó többsége korszerűsítené otthonát a közeljövőben, miközben a lakóingatlanok állapotával kapcsolatos elégedettség vegyes képet mutat – derül ki a Wienerberger friss országos kutatásból. Annak ellenére, hogy a válaszadók majdnem fele elégedett az ingatlana állapotával, a válaszadók 72%-a tervez valamilyen felújítást az elkövetkező öt évben.

Felújítanád a lakásodat, de nincs miből? Akkor jó hírünk van számodra!

Legtöbben a falak, a fürdőszoba és a szigetelés állapotával elégedetlenek, de a megkérdezettek egyharmada a tetőszerkezetet vagy kültéri munkálatokat (kerítés, térburkolat) is szívesen finanszírozna. Az új vidéki otthonfelújítási támogatás széles körben ismert, a pályázat részleteivel azonban csak kevesen vannak tisztában, pedig a felhasználás köre otthonunkon belül és kívül is rendkívül sokrétű.

A magyar lakosság többsége tervez valamilyen otthonfelújítást az elkövetkező öt évben – derült ki abból a friss országos felmérésből, amelyet a piacvezető építőanyaggyártó Wienerberger végzett több mint 1100 válaszadó megkérdezésével.

A modern falazati és tetőmegoldásairól, valamint kültéri burkolatairól ismert társaság reprezentatív kutatása a hazai ingatlanok állapotával kapcsolatos elégedettséget, a legfontosabb felújítási területeket és a finanszírozási lehetőségekkel kapcsolatos attitűdöket vizsgálta. A felmérésnek külön aktualitást ad, hogy 2025. március 26. napjától már nem csak a legalább egy gyermeket nevelők igényelhetik a vissza nem térítendő állami támogatást, hanem például a nyugdíjasokkal is bővül a kedvezményezettek köre.

A felmérés eredményei alapján a magyar lakosság több mint fele saját tulajdonú családi házban (52%), negyede ugyancsak saját tulajdonban lévő lakásban (25%), míg a válaszadók fennmaradó része bérelt lakásban (23%), illetve bérelt családi házban él (5%). Ingatlana állapotával kapcsolatban a megkérdezettek majdnem fele nyilatkozta, hogy többnyire (29%) vagy teljes mértékben elégedett (18%), ugyanakkor a válaszadók mintegy harmada csak közepesen (32%), ötödük pedig inkább nem (13%), vagy egyáltalán nem elégedett (9%) élettere minőségével.

Az elkövetkező időszak akár növekvő felújítási hullámot is generálhat, hiszen a kutatás szerint a magyarok közel háromnegyede (72%) fontolgatja, hogy valamilyen mértékben megújítja otthonát, vagy annak környezetét az előtte álló fél évtizedben. A felmérés során a leggyakrabban említett felújítási tervek között szerepelt a falak festése vagy rendbetétele (29%), a fürdőszoba korszerűsítése (24%), a szigetelés javítása (24%), illetve a fűtésrendszer (23%) és a nyílászárók cseréje (23%). Emellett a válaszok között ugyancsak jelentős arányban jelent meg az elektromos hálózat (20%), a konyha (18%), a tetőszerkezet (16%), valamint kültéren a kerítés (14%), a homlokzatburkolat (8%) és a térburkolat (6%) felújításának igénye is.

A kutatás kitért a tervezett felújítások finanszírozási hátterére is. A válaszadók közel harmada (32%) saját megtakarításból fedezné a munkálatok költségét, eközben egyesek családi segítséggel (9%), állami támogatásból vagy pályázatból (5%), banki hitelből (4%), vagy ezek vegyes felhasználásával (7%) oldanák meg otthonuk rendbehozását. A felmérésből ugyancsak kiderült, hogy a felújítást tervezők több mint ötöde (22%) egyelőre nem döntött, milyen forrásból állna neki otthona korszerűsítésének.

Miközben a 2025-ös vidéki otthonfelújítási támogatás elindulásáról 10-ből 8 megkérdezett halott már (79%), csak a válaszadók mintegy ötöde válaszolta (19%), hogy részleteiben is ismeri a pályázatot.

„A felmérés átfogó képet ad a magyar háztartások felújítási terveiről, és jól mutatja, hogy a korszerűsítési igények az otthon szinte minden területét érintik. Ugyanakkor máig sokan nincsenek tisztában azzal, hogy az otthonfelújítási támogatások milyen sokrétűen felhasználhatók az ingatlankorszerűsítés terén. Kevesen tudják például, hogy nemcsak a belső munkálatok, hanem akár otthonunk tetőcseréje, az ingatlan teraszának, járdájának vagy autóbeállójának térkövezése, vagy akár a telket határoló kerítés kialakításának költsége is finanszírozható a támogatásokból. Érdemes emiatt figyelmesen áttekinteni az épp aktuális kiírást, mert jelentős költségeket spórolhatunk a családi kasszának - mondta Nagy Zsolt István, a Wienerberger marketingvezetője.

Az 5000 fő alatti településeken élő, gyermeket nevelő (vagy váró) családok, valamint nyugdíjasok számára elérhető támogatási forma igénybevételével kapcsolatban a megkérdezettek közel ötöde (18%) jelezte, hogy biztosan vagy valószínűleg megpályázza majd otthona felújításához.

A Wienerberger amellett, hogy honlapján részletesen összefoglalta a Vidéki Otthonfelújítási Programmal kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat, díjmentes szaktanácsadással is segíti a felújítókat.

Kártérítési pert indított Donald Trump a BBC ellen - tönkreteszi őket ezzel?

Ötmilliárd dollárra szóló kártérítési pert indított a BBC ellen Donald Trump amerikai elnök azon a címen, hogy a brit közszolgálati médiatársaság félrevezető változatban ismertette egyik beszédét.
2025. 12. 16. 10:00
Megosztás:

Ennyi háromgyerekes édesanya már idén érvényesítette a kedvezményt

2025 októberétől a háromgyerekes édesanyák nem fizetnek szja-t. 163 ezer anyuka már idén érvényesítette a kedvezményt, ők már az ősztől szja-mentesen kapják a fizetésüket. Nekik januárban nem kell újabb nyilatkozatot tenni, a munkáltató, kifizető automatikusan figyelembe veszi a 2025-ös dokumentumot - hívta fel a figyelmet kedden a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
2025. 12. 16. 09:30
Megosztás:

Donald Trump tömegpusztító fegyverré nyilvánította a fentanilt

Donald Trump amerikai elnök tömegpusztító fegyverré nyilvánította a törvénytelen úton előállított fentanilt és alapösszetevőit hétfőn.
2025. 12. 16. 08:30
Megosztás:

Salgótarján zöld város lesz

Salgótarján zöld város lesz, ahol a városközpontban a zöldfelületek nem elszigetelt pontokként, hanem összefüggő rendszerként működnek, ahol a terek nem üresek, hanem a mindennapi élet helyszínei lesznek - jelentette ki Lánszki Regő, az Építési és Közlekedési Minisztérium építészeti államtitkára hétfőn Salgótarjánban.
2025. 12. 16. 08:00
Megosztás:

Gyengült kissé kedd reggelre a forint

Gyengült kissé a forint kedd reggelre főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
2025. 12. 16. 07:05
Megosztás:

Januártól igényelhető a mobilszolgáltatóknál a szűrt internetszolgáltatás

A kiskorúak online térben való hatékony védelme érdekében 2026. január 1-jétől a Magyar Telekom, a One Magyarország és a Yettel Magyarország szolgáltatóknál elérhető lesz a kiskorú felhasználókra tekintettel nyújtott biztonságos mobilinternet. A szolgáltatásnyújtás részleteit a mobilszolgáltatókkal történt egyeztetést követően a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság szabályozta. Az egyéni előfizetők által ingyen igényelhető szolgáltatás használata esetén a Magyarországról leggyakrabban látogatott, kifejezetten pornográf tartalmak bemutatását célzó, meghatározott honlapok mobilhálózaton nem lesznek elérhetők a gyermekek számára.
2025. 12. 16. 06:00
Megosztás:

NAK: magyarok is részt vesznek az összeurópai gazdatüntetésen

Több mint 100 résztvevő indul a héten Magyarországról Brüsszelbe, a csütörtöki összeurópai gazdatüntetésre - közölte az MTI-vel a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), valamint a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) hétfőn.
2025. 12. 16. 05:30
Megosztás:

A Deloitte a pénzügyi vezetők stratégiai és digitális transzformációs szerepének bővülésére hívja fel a figyelmet

A Deloitte friss kutatása alapján a pénzügyi vezetők szerepe jelentősen nőtt, és a hagyományos pénzügyi felügyeleten túl egyre hangsúlyosabban vesznek részt a vállalati stratégia, a költségoptimalizáció és a digitális transzformáció alakításában. A több mint 1300 globális pénzügyi vezető megkérdezésével készült, első alkalommal publikált Finance Trends 2026 tanulmány egyértelműen rámutat, hogy a technológia által vezérelt pénzügyi funkciók nélkülözhetetlenek a mai összetett üzleti környezetben.
2025. 12. 16. 05:00
Megosztás:

Újraindult az ivóvíz-szolgáltatás a Maros megyei Gyulakután

Hétfőtől ismét iható csapvízhez jutott a Maros megyei Gyulakuta község mintegy 4100, a vezetékes hálózatra csatlakozott lakosa, miután üzembe helyezték az új sótalanító és víztisztító berendezéseket - tudatta a Maszol.ro hírportál.
2025. 12. 16. 04:30
Megosztás:

Felsővezetők LinkedIn toplistája: a duplázás is kevés volt az elsőséghez

A legfelső üzleti vezetők prioritási listáján is előkelő helyre került az online közösségépítés: a releváns LinkedIn tartalmak publikálása egyre inkább elvárt az üzleti elittől. A LinkedIn népszerűsége az üzleti közösségben 2025-ben olyan robbanásszerűen nőtt, hogy Jelasity Radován, az Erste Bank vezérigazgatója még követőtáborát közel megduplázva is csupán egy helyet tudott előrelépni a LinkedIn TOP5 listáján. Az első helyet így idén is a Jabilt vezető Kékesi Sándor tartotta meg. Az ötven legnagyobb magyar vállalat felsővezetőjének LinkedIn toplistáját ötödik alkalommal készítette el az Uniomedia.
2025. 12. 16. 04:00
Megosztás:

Két újabb otthon startos budapesti lakásfejlesztés indulhat

Két újabb otthon startos budapesti lakásfejlesztés indulhat - jelentette be a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára a Facebookon hétfő este.
2025. 12. 16. 03:30
Megosztás:

Meddig kell feladni a csomagokat, hogy megérkezzenek karácsonyig?

Már csak néhány napjuk maradt a vásárlóknak és a webshopoknak, ha azt szeretnék, hogy a karácsonyi csomagok időben megérkezzenek. A FOXPOST azt ajánlja, hogy a házhoz szállítandó csomagokat legkésőbb december 17-én, szerdán, a csomagautomatába vagy átvételi pontra szánt küldeményeket pedig december 19-ig, péntekig adják fel.
2025. 12. 16. 03:00
Megosztás:

Közel 12 ezer befektető vált részvényessé az MBH Bankban

Rendkívüli sikert aratott a befektetők körében az MBH Bank nyilvános részvényértékesítési tranzakciója, miután a felkínált, 7 százaléknyi tulajdoni hányadot megtestesítő sajátrészvény-állományra jelentős túlkereslet mutatkozott.
2025. 12. 16. 02:00
Megosztás:

Együttműködik az Erste és a Diverzum

Stratégiai partnerséget kötött az Erste és a legnagyobb magyar diákkedvezmény platform, a Diverzum, hogy közösen támogassák a fiatalok pénzügyi egészségét.
2025. 12. 16. 01:30
Megosztás:

Bezárnak a magyar McDonalds éttermek!

A hazai McDonald’s étteremhálózat számára idén is kiemelt szempont, hogy munkatársai az ünnepi időszakot családjuk körében tölthessék.
2025. 12. 16. 01:00
Megosztás:

Hiánypótló akkumulátoripari képzés indul a felsőoktatásban

Új fejezet nyílik a hazai akkumulátoriparhoz kapcsolódó felsőoktatási képzések és kutatások területén: a Magyar Akkumulátor Szövetség szakmai és szervezői támogatásával a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és a világ egyik vezető felsőoktatási intézménye, a dél-koreai Yonsei Egyetem stratégiai megállapodást írt alá. A partnerség célja, hogy nemzetközi szintű akkumulátortechnológiai képzési és kutatási bázis jöjjön létre Magyarországon, megerősítve a hazai mérnökképzés, az ipari innováció és a tudásalapú gazdaság szerepét.
2025. 12. 16. 00:30
Megosztás:

ÉKM: a kivitelezői felelősség nem ér véget a javítással

A Strabag készre jelentette az M30-ast, kedden születhet döntés az átvételről, de a Strabagnak továbbra is garanciát kell vállalnia - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) hétfőn.
2025. 12. 15. 23:30
Megosztás:

Szlovéniának gyárthat vasúti szerelvényeket a Magyar Vagon

A Magyar Vagon a szlovén vasúttársaságnak gyárthat vasúti szerelvényeket, miután hétfőn aláírták az erről szóló szerződést a szomszédos ország fővárosában, Ljubljanában – közölte a társaság hétfőn az MTI-vel.
2025. 12. 15. 23:00
Megosztás:

Az Ethereum 3 000 dolláron a Fusaka frissítés után – a Digitap ($TAP) banki ökoszisztémája továbbra is a legjobb kriptobefektetés 2026-ra

Az Ethereum (ETH) a közelmúlt piaci összeomlása során többször is megvédte a 3 000 dolláros szintet. A nemrég lezajlott Fusaka frissítés ellenére a piaci reakció visszafogott maradt. Az árfolyammozgás óvatos, a kereskedési volumen gyenge, és a legtöbb befektető azon tűnődik, honnan érkezhet a következő katalizátor, amely fellendíti az ETH árfolyamát.
2025. 12. 15. 22:00
Megosztás:

Tulajdonost váltottak a Park Center bevásárlóparkok

A magyarországi Park Center bevásárlóparkok értékesítéséről írt alá adásvételi szerződést a Revetas Capital és a Gránit Alapkezelő - tájékoztatta az alapkezelő hétfőn az MTI-t.
2025. 12. 15. 21:30
Megosztás: