A múlt héten 23 ezren fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz

A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései szerint a múlt héten 23 200-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) csütörtöki, heti jelentésében.

A múlt héten 23 ezren fordultak influenzaszerű tünetekkel orvoshoz

Azt írták: január 9. és 15. között az országban 170 600-an fordultak orvoshoz akut légúti fertőzés tüneteivel, közülük 23 200 embernél diagnosztizáltak influenzaszerű megbetegedést. Utóbbiak közül a betegek 25,4 százaléka gyerek, 33 százaléka fiatal felnőtt volt, 28 százalékuk a 35-59 évesek, 13,6 százalékuk pedig a 60 éven felüliek korcsoportjába tartozott.

Az év második hetében 11 közigazgatási területen nőtt, hétben csökkent, kettőben (Nógrád és Pest vármegye) nem változott az influenzás tünetekkel orvoshoz fordulók gyakorisága az előző héthez viszonyítva. A legtöbb beteg Komárom-Esztergom és Békés vármegyében volt, a legkevesebb Bács-Kiskun és Fejér vármegyében - közölték. A második naptári héten összesen 161 betegtől érkezett légúti minta az NNK laboratóriumába. A sentinel orvosok által beküldött 77 minta közül 11 betegnél az influenza valamelyik típusát, ötnél koronavírus-fertőzést, kilenc esetben a légúti óriássejtes vírust (RSV) mutattak ki a vizsgálatok, egyéb esetek mögött pedig más vírusok okozta fertőzés állt.

Hozzátették: influenzaszerű megbetegedések halmozódásáról a múlt héten egy jelentés érkezett, egy Komárom-Esztergom vármegyei óvodából. Az elvégzett virológiai vizsgálatok minden esetben influenza A vírus jelenlétét igazolták. Közölték azt is, hogy január 9. és 15. között súlyos, akut légúti fertőzés miatt 219 ember került kórházba, közülük 32-nél intenzív ellátásra volt szükség. A kórházi ápolást igénylő 219 beteg 44,3 százaléka kétéves vagy annál fiatalabb, 38,8 százaléka 60 éves vagy annál idősebb volt.

A kórházba felvettek közül 61 betegnél az RSV, 52 betegnél a SARS-CoV-2 és 9 betegnél az influenza A vírus kóroki szerepét igazolták. Az RSV-pozitív betegek 83,6 százaléka volt 2 éves vagy annál fiatalabb, a COVID-19 fertőzöttek 88,5 százaléka 60 éves vagy annál idősebb volt - áll a közleményben.


Nyári diákfoglalkoztatás 2026: tudnivalók a kötelező szakmai gyakorlatról

A nyári kötelező szakmai gyakorlat nemcsak a diákok számára jelent lehetőséget arra, hogy valódi munkatapasztalatot szerezzenek, hanem a fogadó cégeknek is alkalmat kínál arra, hogy fiatal, motivált munkaerőt vonjanak be működésükbe. A diákok foglalkoztatása azonban csak akkor jelent valódi előnyt, ha a munkáltatók pontosan ismerik a vonatkozó jogszabályi és adminisztrációs előírásokat. A Niveus összefoglalta, mire kell figyelni a szerződéskötéstől a bérszámfejtésen át egészen a NAV-adminisztrációig.
2026. 08. 02. 17:00
Megosztás:

Megugrott a Circle részvénye a New York-i hatósági engedély után

Öt százalékkal emelkedett a Circle Internet Group részvényének árfolyama, miután az USDC stabilcoin kibocsátója megszerezte a New York-i pénzügyi felügyelet korlátozott célú trustengedélyét. A jóváhagyás tovább erősítheti a vállalat szabályozási pozícióját az Egyesült Államokban, miközben a stabilcoinpiacon egyre intenzívebb verseny és fokozódó hatósági figyelem tapasztalható.
2026. 08. 02. 16:00
Megosztás:

Lezárult a Lunar Program 246,5 millió forintos startup-inkubációs projektje

Lezárult a Lunar Program Zrt. 246,5 millió forint támogatásból megvalósított Startup Factory 2023 inkubációs projektje, amelynek során kilenc innovatív magyar startup vállalkozás kapott finanszírozást és komplex szakmai támogatást - közölte a társaság az MTI-vel.
2026. 08. 02. 15:00
Megosztás:

Javaslatokat fogalmazott meg az iparkamara az energiaválság enyhítése érdekében

Összefoglaló javaslatokat fogalmazott meg a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) az energiaválság lehetséges enyhítése érdekében - közölte a köztestület szombaton az MTI-vel.
2026. 08. 02. 14:00
Megosztás:

Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják - közölte a NAV vasárnap az MTI-vel.
2026. 08. 02. 13:00
Megosztás:

A bölcsődék és óvodák zárva tartását ajánlja a szakminisztérium a hőség miatt

Valamennyi bölcsőde és óvoda számára megfontolásra ajánlja az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium a hőségriadó idejére a zárvatartás lehetőségét, erről tájékoztatott Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter Facebook-oldalán szombaton.
2026. 08. 02. 12:00
Megosztás:

Hackertámadás érhette a michigani állami vízellátó rendszert

Hackertámadás érhette az Egyesült Államok Michigan államának vízellátó rendszerét, az eseteket szövetségi nyomozók vizsgálják – jelentették be az állam illetékesei szombaton.
2026. 08. 02. 11:00
Megosztás:

Erős UV-B sugárzásra figyelmeztet a HungaroMet

Erős, a figyelmeztetési kritériumot meghaladó vasárnapi UV-B sugárzásra figyelmeztet, és fokozott védekezést javasol a HungaroMet Nonprofit Zrt. az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
2026. 08. 02. 10:00
Megosztás:

Megjelent a Magyar Közlönyben a nagyfogyasztók lekapcsolhatóságáról szóló kormányrendelet

Megjelent a kormányrendelet szombat este a Magyar Közlönyben, amely lehetővé teszi, hogy az ipari nagyfogyasztókat lekapcsolhassák az áramellátásról, amennyiben nem hajtják végre az elvárt fogyasztáscsökkentést.
2026. 08. 02. 09:00
Megosztás:

Turisztikai szervezetek az energiafogyasztás racionalizálását javasolják tagjaiknak

A felelős energiagazdálkodás érdekében ajánlást adott ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége (MSZÉSZ); a Falusi és Agroturizmus Országos Szövetsége (FATOSZ) szintén arra kéri tagjait, hogy vizsgálják meg az átmeneti energiamegtakarítás lehetőségeit.
2026. 08. 02. 08:00
Megosztás:

Nyugdíj emelés módszertana Németországban

A német nyugdíjemelési rendszer egyik legfontosabb sajátossága, hogy az ellátások éves korrekcióját nem közvetlenül az inflációhoz, hanem elsősorban a munkabérek változásához köti. A szabályozás célja, hogy a nyugdíjasok részesedjenek a gazdaság és a munkajövedelmek növekedéséből, miközben a rendszer pénzügyi fenntarthatósága és a járulékfizetők teherbíró képessége is megjelenik a számításban.
2026. 08. 02. 07:00
Megosztás:

Lejárt a NAV-elnöki pályázat jelentkezési határideje, csaknem ötvenen pályáztak

Lejárt a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) elnöki tisztségének betöltésére kiírt pályázat jelentkezési határideje - közölte Kármán András pénzügyminiszter Facebook-oldalán szombaton, hozzátéve, hogy csaknem ötvenen jelentkeztek a feladatra.
2026. 08. 02. 06:00
Megosztás:

Megéri most XRP-t venni? Íme az érvek mellette és ellene

Az XRP árfolyama az elmúlt egy évben több mint 60%-ot esett, így sok befektetőben felmerült a kérdés: jó beszállási lehetőséget kínál-e a token, vagy további gyengülés várható?
2026. 08. 02. 05:00
Megosztás:

Soha nem látott szintre pörögtek a hitelek: júniusban is rekordot döntött a lakossági piac

Júniusban újabb történelmi csúcs született a személyi hitelek piacán – az új szerződések összege 156,51 milliárd forint volt, ami még a korábbi csúcstartó májusi eredményt is 19%-kal múlta felül. Emellett a lakáshitelek kihelyezése is történelmi csúcsot produkált, elvégre a konstrukció új szerződéseinek összege 282,06 milliárd forint volt júniusban. A lakáshitelpiac így az év első felében megközelítette az 1 577 milliárd forintos kihelyezést, elérve a teljes tavalyi év eredményének a 80%-át - írja a Bank360.
2026. 08. 02. 04:00
Megosztás:

SkyNomad: megnövelt hatótávolságú elektromos SUV-kat mutatott be a Xiaomi

A Xiaomi egy Európában kevéssé ismert, Kínában viszont népszerű autópiaci szegmensbe, az EREV-ek, vagyis a megnövelt hatótávolságú elektromos járművek piacára lépett be – egyelőre még csak Kínában. A vállalat július 30-án Pekingben mutatta be a vadonatúj Kunlun platformra épülő új SkyNomad
2026. 08. 02. 03:00
Megosztás:

A Szerencsejáték Zrt. csökkenti telephelyein az energiafelhasználást

A Szerencsejáték Zrt. vezetése a kormányzati energiatakarékossági intézkedésekhez csatlakozva átfogó intézkedéscsomagot vezetett be, hogy érdemben csökkentse energiafelhasználását, eközben továbbra is biztosítja szolgáltatásainak zavartalan működését - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság közleményben az MTI-t szombaton.
2026. 08. 02. 02:00
Megosztás:

Hétfőn és kedden zárva tart a Pannon Egyetem

Zárva tartanak hétfőn és kedden a Pannon Egyetem épületei, a dolgozókat mentesítik a munkavégzési kötelezettségek alól - közölte a felsőoktatási intézmény szombaton az MTI-vel.
2026. 08. 02. 00:05
Megosztás:

A 4iG Csoport fogyasztáscsökkentő intézkedésekkel segíti a villamosenergia-rendszer stabilitását

A 4iG Csoport fogyasztáscsökkentő intézkedésekkel segíti Magyarország villamosenergia-rendszerének stabilitását - közölte a vállalat szombaton az MTI-vel.
2026. 08. 01. 23:00
Megosztás:

Hőség és torlódások nehezítik a közlekedést Horvátországban

Rendkívüli hőség és több kilométeres torlódások nehezítik a közlekedést szombaton Horvátországban: az ország több térségében vörös riasztás van érvényben, az Adria felé vezető utakon pedig hosszú kocsisorok alakultak ki délelőtt.
2026. 08. 01. 22:00
Megosztás:

A miniszterelnök továbbra is az áram- és vízfogyasztás visszafogását kéri

Továbbra is az áram- és vízfelhasználás visszafogását kéri a miniszterelnök. Magyar Péter erről Facebook-oldalán tett közzé felhívást szombat kora délután.
2026. 08. 01. 21:00
Megosztás: