A Széchenyi Hitelek konstrukciói - Hogyan válaszd ki a legmegfelelőbbet a vállalkozásod számára?
A Széchenyi Hitelek elérhető hitelkonstrukciói különböző élethelyzetekre és célokra szabott, kedvezményes, fix kamatozású kölcsönökkel segítik vállalkozásod fejlesztését.
A különféle hiteltípusokat egységes, nettó 5%-os fix kamattal éred el. A Széchenyi Hitelek minden típusára vonatkozik az állami kamat-, kezelési költség- és kezességi díjtámogatás, így a Széchenyi Kártya Program MAX+ konstrukciók a piacinál jóval kedvezőbb finanszírozási lehetőségeket biztosítanak.
Az Erste szakemberei segítenek kiválasztani a számodra legmegfelelőbb hitelkonstrukciót, és az igénylés minden lépésében támogatnak. Az alábbiakban bemutatjuk a kölcsön különböző típusait, és megtudhatod, hogy milyen esetben melyiket érdemes választanod.
1. Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+, a szezonális kiadások fedezésére
A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+ időszakosan vagy szezonálisan segít a vállalkozásod mindennapos kiadásainak fedezésében. Ez egy szabad felhasználású folyószámlahitel, amely rugalmas megoldást nyújthat, ha pénzügyi támogatásra van szükséged egy adott időszakban.
A Széchenyi Hitelek ezen konstrukciója ideális választás számodra, ha:
- szolgáltatóipari vagy kereskedelmi vállalkozásod van, amelynek fenntartásához szezonálisan pénzügyi támogatásra van szükséged;
- a likviditási előnyöket szeretnéd kihasználni, hiszen a konstrukció lehetővé teszi, hogy csak akkor vedd igénybe a hitelt, amikor éppen szükséged van rá;
- vállalkozásod gyorsan változó piacokon van jelen, és fel akarsz készülni a váratlan helyzetekre.
A hitelkerethez rugalmasan férhetsz hozzá, és csak akkor kell igénybe venned a kölcsönt, amikor valóban szükséged van rá.
2. Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+, a turisztikai ágazat folyószámlahitele
A turisztikai vállalkozások fontos szerepet töltenek be a gazdaságban, ugyanakkor a szektor először tért vissza a járvány előtti mutatókhoz. A szabadfelhasználású folyószámlahitel kifejezetten a turizmus ágazatban szereplők napi likviditási nehézségeire, rövid távon megtérülő fejlesztési igényeire kínál megoldást.
A megigényelhető összeg ebben az esetben maximum 300 millió forint, a futamidő korábbi 1 évről 3 évre való meghosszabbítása pedig nagyobb rugalmasságot biztosít.
A hitelkerethez rugalmasan férhetsz hozzá, és csak akkor kell igénybe venned a kölcsönt, amikor valóban szükséged van rá.
3. Agrár Széchenyi Kártya, a mezőgazdasági vállalkozások számára
Az Agrár Széchenyi Kártya egy kifejezetten mezőgazdasági vállalkozásoknak kialakított szabad felhasználású folyószámlahitel, az ágazatban szereplők napi likviditási nehézségeire, rövid távon megtérülő fejlesztési igényeire kínál megoldást.
Az Agrár Széchenyi Kártya egy kedvezményes feltételrendszerű, állami kamat- és kezességi díjtámogatásban részesített hitelkonstrukció. A kölcsön rugalmasan alkalmazkodik a vállalkozás igényeihez, akár 3 éves futamidőre, maximum 200 millió forintig igényelhető összeggel.
A hitelkonstrukció megfelelő választás lehet számodra, ha növelnéd termelési kapacitásod vagy új területeket vonnál be.
Fontos megjegyezni, hogy egy, pénzügyileg lezárt naptári év megléte esetén maximum 25 millió forintot igényelhetsz.
4. Széchenyi Likviditás Hitel MAX+, a likviditási nehézségek kezelésére
A Széchenyi Likviditás Hitel MAX+ egy rugalmas hitelforma, amelynek célja a rövidtávú likviditási nehézségek enyhítése és a plusz költségek fedezése, különösen olyan időszakokban, amikor a vállalkozásnak sürgősen szüksége van pénzügyi támogatásra.
A Széchenyi Hitelek ezen konstrukciója ideális választás számodra:
- ha vállalkozásod még a növekedés fázisában van, de gyorsan kell reagálnod a piaci lehetőségekre;
- ha rövid távon megtérülő fejlesztési igényeket szeretnél megvalósítani;
- ha szezonális vállalkozásod van, vagyis az év egy meghatározott részében, – például a nyári vagy téli üdülő szezonban – nagyobb a bevételed, kiadásaid viszont folyamatosak és egyenletesek.
Az igényelhető maximális összeg ebben az esetben 250 millió forint, a futamidő pedig fix 3 év.
5. Széchenyi Beruházási Hitel MAX+, a hosszú távú fejlesztésekre
Ezzel a hitelkonstrukcióval nagyobb beruházásokat, fejlesztéseket finanszírozhatsz, így a kölcsön hosszabb, legfeljebb 10 éves futamidőre is szól.
A hitel olyan nagyszabású fejlesztések kivitelezésében segíti vállalkozásod, mint az új gépek vagy eszközök beszerzése, ingatlan beruházások, de akár infrastrukturális fejlesztésekre vagy energiahatékonysági korszerűsítésre is költheted.
Az igénylés menete
Ahhoz, hogy kiderítsd melyik hitelkonstrukció a legkedvezőbb számodra, az Erste oldalán vállalkozásod néhány pénzügyi adata megadásával készíthetsz egy gyors kalkulációt arról, hogy milyen összegű hitelt igényelhetsz.
Miután kiválasztottad a számodra megfelelő típust, az Erste tanácsadói részletesen átbeszélik veled a vállalkozásod hiteligényeit, és segítik előkészíteni a benyújtáshoz szükséges dokumentumokat.
A hitelkérelem benyújtását személyesen kell elvégezned, a hitelbírálatot követően pedig már csak a szerződést kell aláírnod egy bankfiókban.
Összegzés
A Széchenyi Hitelek konstrukciói kedvező megoldást jelenthetnek, akár szabadon felhasználható hitelre van szükséged, akár konkrét beruházást tervezel.
A megújult Széchenyi Hitelek konstrukciói fix kamattal és akár 10 éves futamidővel, kezelési költség nélkül segítenek vállalkozásod céljai elérésében. Az állami támogatásnak köszönhetően ezek a kölcsönök a piaci áraknál kedvezőbb lehetőséget kínálnak a változatos hitelcélokra.
Az Erste a hitelkonstrukció kiválasztásától végigsegíti ügyfeleit az igénylés folyamatán, hogy a lehető leggyorsabban férhess hozzá a vállalkozásod számára legkedvezőbb kölcsönhöz.