A Telenor márciustól Yettel néven megy tovább

Márciustól nevet változtat a Telenor Magyarország Zrt.: a cseh PPF befektetői csoport tulajdonában álló mobiltársaság új neve Yettel Magyarország Zrt. lesz - jelentette be Peter Gazik vezérigazgató csütörtökön Budapesten.

A Telenor márciustól Yettel néven megy tovább

Hozzátette, hogy a névváltás a PPF Telecom Csoport három Telenor néven működő telekommunikációs vállalatát érinti: Magyarországon, Szerbiában és Bulgáriában.
    
A névváltás is annak a bizonyítéka, hogy piacbővítést terveznek az országokban, a régi nevet átmenetileg még egy hónapig használják - mondta, és jelezte, sikeres éven vannak túl, minden fontos piacon növekedést értek el. Idén is növekedést terveznek, a pontos számokat azonban később fogják közzétenni. "A PPF Csoport a régió hosszú távú befektetője, az új márka is erre bizonyíték, miközben a helyi vállalatok stratégiai fókusza változatlan marad: a helyi piacok növekedése és fejlesztése, hozzájárulás a helyi társadalom és gazdaság fejlődéséhez a folyamatosan fejlődő, világszínvonalú hálózatukon" - mondta a vezérigazgató.
    
A névváltás a Telenor Magyarország Zrt.-vel kötött szerződéseket és a szolgáltatások elérhetőségét semmilyen szempontból nem befolyásolja - erről Mohamed ElSayad kereskedelmi vezérigazgató-helyettes tájékoztatott. Kitért arra, hogy márciusig nem változik semmi, majd új szolgáltatások bevezetését is tervezik. Céljuk, hogy a megszokott szolgáltatásminőséget egy új márka lehetőségeivel ötvözve, még inkább ügyfélközpontú szolgáltatásokat nyújthassanak.
    
Dolezsai Gergely márka- és marketingkommunikációs igazgató azt mondta, hogy az új márka piaci bevezetését idén február elsején indítják, több kommunikációs csatornán, mindhárom országban. Az egyik szlogen "Szia, beszélünk még." lesz, egy másik "Szia! Helló újra" - mindez kifejezi az újra találkozás üzeneteit. A márka megkülönböztető színe tengerészkék és 'Yettel'lime lesz - ismertette.
    
A PPF Telecom Group vezető távközlési szolgáltatóként öt közép- és délkelet-európai piacon (Bulgária, Csehország, Magyarország, Szerbia és Szlovákia) tevékenykedik, ahol mobil, vezetékes, adatátviteli és internetes televíziós szolgáltatásokat nyújt. Mintegy 18,3 millió ügyfelet szolgál ki mobilszolgáltatással, a régióban 12 ezer alkalmazottat foglalkoztat és 2020-ban 1,4 milliárd eurós EBITDA-t ért el. A PPF Csoport 2018-ban vásárolta meg a norvég Telenor Csoport közép-kelet-európai mobilszolgáltatást nyújtó leányvállalatait.

NAV közleménye - Ingatlan után fizetendő adó 2026, a bútor is adózik!

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) tájékoztatójában egy olyan, lakásértékesítéshez kapcsolódó szabályra hívta fel a figyelmet, amely sok esetben elkerüli az érintettek figyelmét. Ingatlan eladásakor ugyanis nem csupán a lakás értékesítéséből keletkezhet adófizetési kötelezettség, hanem akkor is, ha a tulajdonos külön megállapodás keretében adja el a bútorokat vagy egyéb berendezési tárgyakat. A hivatal szerint sokan nincsenek tisztában ezzel, így könnyen hibázhatnak az adóbevallás elkészítésekor.
2026. 04. 15. 02:00
Megosztás:

9 órás iskolakezdés Magyarországon - erre senki sem számított!

Az utóbbi években újra és újra felbukkan egy kérdés, ami heves vitákat vált ki szülők, pedagógusok és szakértők között: mi lenne, ha nem reggel 8-kor, hanem csak 9 órakor kezdődne a tanítás? A téma különösen 2025–2026 körül került ismét reflektorfénybe – de vajon van-e esély valódi változásra?
2026. 04. 15. 01:30
Megosztás:

Így lehet biztosan 3 találatod az ötöslottón

Az ötöslottó kapcsán nagyon sokan keresnek rá arra, hogy létezik-e olyan lottó kalkulátor, nyerő lottó számok kalkulátor vagy ötöslottó szám kalkulátor, amely megmutatja, hány szelvényt kell feladni ahhoz, hogy biztosan legyen legalább egy 3 találatos mező.
2026. 04. 15. 01:00
Megosztás:

Rendkívüli közgyűlést kell összehívnia a Magyar Nemzeti Autósport Szövetségnek

Gyulay Zsolt kedden lemondott elnökségi posztjáról, a testületben így hárman maradtak, a Magyar Nemzeti Autósport Szövetségnek (MNASZ) az alapszabály szerint ezért rendkívüli közgyűlést kell összehívnia.
2026. 04. 15. 00:30
Megosztás:

MagyarBrands 2025: az Absolute Live sportital három kategóriában is nyert

Újabb rangos elismeréseket gyűjtött be a magyar sportital, az Absolute Live: a MagyarBrands 2025-ös programjában a márka egyszerre három kategóriában is díjat nyert, megerősítve pozícióját a hazai innovatív és egészségtudatos italpiacon.
2026. 04. 14. 23:30
Megosztás:

Több mint 1700 gyorshajtót mértek be egy hónap alatt Budapesten

Több mint 1700 gyorshajtót mértek be egy hónap alatt a fővárosban - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság kedden a police.hu oldalon.
2026. 04. 14. 23:00
Megosztás:

Moszkva kész a párbeszédre Budapesttel

Oroszország kölcsönösen hajlandó a Magyarországgal folytatandó párbeszédre - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára kedden Moszkvában.
2026. 04. 14. 22:30
Megosztás:

Kiválóan vizsgázott Keszthely első elektromos autóbusza

Sikeresen teljesítette első évét Keszthely helyi közlekedésében az első, tisztán elektromos meghajtású autóbusz, a MÁV-csoport 2025 márciusában állította forgalomba az Ikarus 120e típusú járművet a Zöld Busz Program támogatásával, a jármű azóta 55 ezer kilométert teljesített a városban - közölte a MÁV-csoport kedden az MTI-vel.
2026. 04. 14. 22:00
Megosztás:

A kínai és az orosz külügyminiszter a kétoldalú kapcsolatok elmélyítéséről tárgyalt Pekingben

A kétoldalú kapcsolatok elmélyítéséről és aktuális nemzetközi kérdésekről tárgyalt Vang Ji kínai és Szergej Lavrov orosz külügyminiszter kedden Pekingben.
2026. 04. 14. 21:30
Megosztás:

Trump ismét bírálta XIV. Leó pápát és az olasz miniszterelnököt is

Sokkol, hogy Giorgia Meloni nem akar segíteni nekünk a háborúban, XIV. Leó pápának pedig fogalma sincsen, mi történik Iránban - idézte a Coriere della Sera Donald Trump szavait, aki az olasz napilapnak exkluzív telefoninterjút adott kedden.
2026. 04. 14. 21:00
Megosztás:

Kicsit gyengült a forint

Gyengült kissé a forint kedden az euró és a svájci frank ellenében a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon, a dollárral szemben viszont stagnált az árfolyama.
2026. 04. 14. 20:30
Megosztás:

Agrárminisztérium: indul a 2026. évi egységes kérelmek benyújtása

A korábbi években megszokottak szerint hamarosan megkezdődik az agrártámogatások tavaszi igénylési időszaka - közölte az Agrárminisztérium (AM) kedden az MTI-vel.
2026. 04. 14. 19:30
Megosztás:

Profitrealizálás volt a budapesti tőzsdén

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 568,52 pontos, 0,41 százalékos csökkenéssel, 138 891,07 ponton zárt kedden.
2026. 04. 14. 19:00
Megosztás:

Mi áll a mai nagy kriptó áremelkedés hátterében?

Kriptópiaci robbanás: az Ethereum 2400 dollár felé tart, a Bitcoin 75 000-et céloz – mi áll a háttérben?
2026. 04. 14. 18:30
Megosztás:

Emelkedéssel indítottak a New York-i tőzsdeindexek

Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok kedden.
2026. 04. 14. 18:00
Megosztás:

Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével

Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
2026. 04. 14. 17:30
Megosztás:

A BlackRock beszállt az XRP-be: új korszak kezdődhet az intézményi kriptobefektetésekben

A világ legnagyobb vagyonkezelője, a BlackRock stratégiai lépésre szánta el magát: portfóliójába emelte az XRP-t. A döntés nemcsak a token számára jelenthet fordulópontot, hanem jól mutatja a kriptopiac átalakulását is, ahol a spekuláció helyét egyre inkább az infrastruktúra-alapú befektetések veszik át.
2026. 04. 14. 17:00
Megosztás:

Az IMF rontott idei globális növekedési előrejelzésén

A januárban vártnál 0,2 százalékponttal kisebb ütemben, 3,1 százalékkal nőhet az idén a globális gazdaság a Nemzetközi Valutaalap (IMF) kedden ismertetett friss prognózisa szerint. A jövő évre vonatkozó 3,2 százalékos GDP-növekedési várakozáson nem változtattak. Tavaly a globális gazdaság 3,4 százalékkal nőtt.
2026. 04. 14. 16:30
Megosztás:

Keddtől Lengyelországban mutatkozik be a magyar élelmiszeripar

A varsói WorldFood Poland kiállításon mutatkozik be keddtől a Hungarian Food Business Program és 8 magyar élelmiszeripari vállalkozás - közölte az Agrármarketing Centrum (AMC) kedden az MTI-vel.
2026. 04. 14. 16:00
Megosztás:

Kriptovaluta szabályozás: közel a CLARITY Act áttörés, de még nincs lefutva a meccs

A kriptoszektor egyik legfontosabb szabályozási mérföldköve lehet az Egyesült Államokban a CLARITY Act, amely új alapokra helyezheti a digitális eszközök jogi megítélését. Bár a Ripple vezérigazgatója, Brad Garlinghouse már visszafogottabban nyilatkozik, továbbra is úgy látja: a törvény elfogadása már karnyújtásnyira van.
2026. 04. 14. 15:30
Megosztás: