A terveknek megfelelő gazdasági eredményekkel zárta az 2025 első fél évét a Vajda-Papír cégcsoport

A Vajda-Papír cégcsoport sikeres első félévet zárt 2025-ben is: az értékesítés nettó árbevétele 11,8%-kal, az adózás előtti eredmény pedig 17%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest. Az év első hat hónapjában elért 38 milliárd forintos konszolidált árbevétel az egy évvel korábbi 34 milliárd forint után és a tavaly fél évit megközelítő, 4,1 milliárd forint EBITDA a cég hatékonyságnövelő intézkedéseinek, valamint stabil piaci jelenlétének köszönhető. A konszolidált adózás előtti eredmény a 2024 első félévi 3,2 milliárd forintról 3,7 milliárd forintra emelkedett.

A terveknek megfelelő gazdasági eredményekkel zárta az 2025 első fél évét a Vajda-Papír cégcsoport

Vajda Attila, a Vajda-Papír Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, „A Vajda-Papír stabil, hosszú távon is versenyképes üzleti modellje lehetővé tette, hogy a nemzetközi gazdasági környezet kihívásai ellenére is erősödjön, és tovább növelje eredményességét. Az integrált működés és a fenntartható beruházások stratégiai előnyt biztosítanak számunkra a jövőre nézve is.”

Exportteljesítmény

2025 első fél évében a Vajda-Papír csoport Magyarországi vállalata 27 519 tonna készárut értékesített, 16%-kal többet, mint egy évvel korábban. Míg a belföldi fogyasztói piac stagnált, addig az export értékesítési volumen 34%-kal, a közületi értékesítés pedig 13%-kal nőtt. Az értékesített termékek átlagos bruttó ára nem csökkent, miközben a hazai piacon általánosan 4%-os áresés volt tapasztalható, ez is alátámasztja a termékek árpozíciójának stabilitását – hangsúlyozta a cégvezető.

Technológiai fejlesztések és hatékonyságnövelés

A vállalat az elmúlt időszakban jelentős beruházásokat hajtott végre dunaföldvári telephelyén: ipari robotokkal automatizált feldolgozógépeket helyeztek üzembe, amelyek növelik a termelési hatékonyságot és csökkentik a logisztikai költségeket. Emellett a második alappapír-gyártósor sikeres telepítése és felfuttatása lehetővé tette, hogy a cégcsoport a teljes alappapír-szükségletét házon belül biztosítsa, így tovább csökkentve a külső piaci kitettséget. Vajda Attila kiemelte, hogy az új feldolgozógép üzembehelyezését követően a bérgyártás mérsékeltebb arányban van jelen, ami szintén a költségcsökkentés irányába mutat, magasabb eredményt elérve.

Kilátások 2025 második fél évére

A Vajda-Papír az év hátralévő részében is folytatja a termelés növelését, az exportpiacok bővítését, valamint a fenntarthatósági beruházások megvalósítását. A vállalat célja, hogy 2025-ben meghaladja a tavalyi árbevételt, miközben az EBITDA-t is növeli. A vállalat ugyanakkor tudatosan készül a piaci és szabályozási kockázatok kezelésére, ideértve az alapanyagárak alakulását, a kamatkörnyezet változásait és a hatósági árszabályozás kihívásait.

A Vajda-Papír Cégcsoport 2025 első fél évében számos stratégiai és szervezeti mérföldkövet ért el, az egyik legjelentősebb volt, hogy a vállalat sikeresen áttért az IFRS nemzetközi számviteli standardok szerinti könyvvezetésre. Vajda Attila hangsúlyozta, hogy az IFRS-re való áttérés nem csupán technikai változást jelent, hanem stratégiai lépés is: „célunk, hogy vállalatunk működése még átláthatóbb, összehasonlíthatóbb és nemzetközileg is értelmezhető legyen. A nemzetközi sztenderdek alkalmazásával megerősítjük elköteleződésünket a transzparens vállalatirányítás és a befektetői bizalom iránt”.

A cégcsoport konszolidációs köre is bővült: a Vajda Real Estate Kft. mellett 2025-től már a Vajda-Papír Skandinávia AS, a Vajda Holding GmbH és a Vajda-Papír Románia is része a konszolidált pénzügyi jelentéseknek.

A vállalat az ESG és CSR területeken is jelentős előrelépést tett. Jelenleg készül a 2024-es évre vonatkozó, immár negyedik ESG jelentés, amely a fenntarthatósági stratégiához kapcsolódó célokat és eredményeket mutatja be. A környezettudatosság mellett a társadalmi felelősségvállalás is fókuszban maradt: a Magyar Máltai Szeretetszolgálattal való együttműködés keretében a Vajda-Papír több mint 10 tonnányi higiéniai papírterméket adományozott több mint 6000 rászoruló gyermek számára, egy évre elegendő ellátást biztosítva óvodákban, iskolákban és sportprogramokban.

Vajda Attila emlékeztetett, az elmúlt 10 évben több mint 40 milliárd forintot fordítottak a fenntartható működés erősítésére. A cég környezettudatos hozzáállása az alapanyag-beszerzési folyamatokban is megjelenik, csaknem 100%-ban igazoltan felelős erdőgazdálkodásból származó cellulóz rostból készült papírt használnak fel a termeléshez, ezzel hozzájárulva a felelős erdőgazdálkodás folytatásához. A gyártás során keletkező hulladék újrahasznosítása szintén prioritás, a papíralapanyag esetében keletkező hulladék teljes mennyiségét újrahasznosítják.

A vállalat 2025-ben ismét elnyerte a Deloitte által odaítélt „Best Managed Company” elismerést, amely megerősíti, hogy a Vajda-Papír a hazai üzleti élet egyik legszervezettebb, legátláthatóbban működő és stratégiailag legjobban vezetett vállalatai közé tartozik.

A cég sikerei az országhatárokon túlra is elérnek: Közép- és Kelet-Európában, a Baltikumban és Skandináviában is meghatározó piaci jelenléttel rendelkező vállalattá váltak, több mint 30 országba exportálják termékeiket. A Vajda-Papír csoportszinten több mint 700 munkavállalót foglalkoztat, három magyarországi és egy norvégiai telephellyel rendelkezik. A 140 ezer tonnás éves gyártási kapacitású, 100 %-os magyar családi tulajdonban lévő Vajda-Papír a hazai kereslet 55-60%-át állítja elő, a termelés 60%-át szállítja külföldre. Az európai országok mellett Ázsiába, sőt a Karib tenger térségébe is eljutnak az Ooops! márkanevű termékek a hazai gyáraikból.

Nem javasolják élő állat ajándékba adását az állatvédők

Az ajándékba vásárolt élő állatok az ünnepek után gyakran az utcára kerülnek, ezért az Orpheus Állatvédő Egyesület, a felelős állattartásra felhívva a figyelmet, arra kéri az embereket, hogy ne ajándékozzanak élő állatot karácsonyra.
2025. 12. 10. 05:30
Megosztás:

Ügyfélazonosítással foglalkozó céget vásárolt a 4iG

Megvásárolta a 4iG Informatikai Zrt. (4iG IT) a digitális ügyfélazonosítással foglalkozó FaceKom Kft.-t - közölte a 4iG kedden az MTI-vel.
2025. 12. 10. 05:00
Megosztás:

Kimagasló lakossági részvétellel zárult az MBH Bank nyilvános részvényértékesítési tranzakciója

Az MBH Bank november 24-én meghirdetett nyilvános részvényértékesítési tranzakciója iránt kiemelkedő érdeklődés mutatkozott, az eladásra felkínált összes részvény darabszámát meghaladó lakossági igény érkezett, ezért a bank a bejelentett határidő előtt 3 nappal, december 9-én, délben lezárta a lakossági részvényigénylést a beérkezett igények teljesítése érdekében - közölte a pénzintézet az MTI-vel kedden.
2025. 12. 10. 04:30
Megosztás:

Csaknem negyvenen kerültek kórházba egy nagykanizsai iskolából

Köhögés és hányinger miatt 37 gyereket és két felnőttet kellett kórházba szállítani kedd kora délután a nagykanizsai Kőrösi-iskolából - közölte az MTI megkeresésére az Országos Mentőszolgálat szóvivője.
2025. 12. 10. 04:00
Megosztás:

Krasznahorkai-év indul a Nobel-díj átadásának napján az ELTE-n

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) jövő decemberig tartó programsorozattal köszönti egykori hallgatóját, Krasznahorkai Lászlót. A Krasznahorkai-év a Nobel-díjak átadásának napján, szerdán élő közvetítéssel, vetítéssel és szakmai beszélgetéssel indul.
2025. 12. 10. 03:30
Megosztás:

Hankó Balázs: a Pannónia Ösztöndíjprogram a világ egyik legjobbja

A világ egyik legjobb, legversenyképesebb programjának nevezte a Pannónia Ösztöndíjprogramot Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a program első alkalommal megrendezett karácsonyi gálaestjén kedden az Eiffel Műhelyházban.
2025. 12. 10. 03:00
Megosztás:

Jóváhagyta a pozsonyi parlament a bejelentést tevők védelmére hivatott hivatal átalakítását

Jóváhagyta kedden a pozsonyi parlament azt a belügyminisztérium által jegyzett jogszabály-módosítást, amelynek alapján a bejelentéstévők védelmét szolgáló szlovák hivatal (ÚOO) januártól egy szélesebb feladatkörökkel megbízott hivatallá változik.
2025. 12. 10. 02:30
Megosztás:

Jóváhagyta a pozsonyi parlament a bejelentést tevők védelmére hivatott hivatal átalakításá

Jóváhagyta kedden a pozsonyi parlament azt a belügyminisztérium által jegyzett jogszabály-módosítást, amelynek alapján a bejelentéstévők védelmét szolgáló szlovák hivatal (ÚOO) januártól egy szélesebb feladatkörökkel megbízott hivatallá változik.
2025. 12. 10. 02:00
Megosztás:

Optimisták a gazdasági helyzetükkel, óvatosak a létszámterveikkel kapcsolatban a magyarországi cégek

Bár a cégek többsége stabilitásra vagy javulásra számít jövőre a saját gazdasági helyzetét tekintve, a munkavállalói létszámukkal kapcsolatos terveik már ennél óvatosabbak. A munkaerőpiaci helyzet idénre átlagosan csökkenő toborzási időt és jobb jelölteket hozott a munkáltatók számára, így csökkentek a jelentkezők kvalitásaival kapcsolatos kifogásaik, viszont lényegesen többen panaszkodtak azok elkötelezettségére a felvételi folyamat során – derül ki a Profession.hu friss, HR Körkép kiadványához készített kutatásából.
2025. 12. 10. 01:00
Megosztás:

Nagy István: lesz elegendő magyar hal minden család asztalára

A magyar akvakultúrában dolgozók kiváló munkát végeztek, így lesz elegendő magyar hal minden család asztalára; az emberek idén is a tavalyi áron juthatnak halhoz, haltermékekhez - mondta az agrárminiszter kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
2025. 12. 10. 00:30
Megosztás:

Ügyfélazonosítással foglalkozó céget vásárolt a 4iG

Megvásárolta a 4iG Informatikai Zrt. (4iG IT) a digitális ügyfélazonosítással foglalkozó FaceKom Kft.-t - közölte a 4iG kedden az MTI-vel.
2025. 12. 09. 23:30
Megosztás:

Akcióeső a pénzintézeteknél: robotporszívót, masszázsgépet, ajándékutalványt is kaphat, aki elkezd idén félretenni

A Grantis szakértői idén is megnézték, hogy milyen kedvezmények és akciók vannak a biztosítóknál és a pénztáraknál azoknak, akik év végén indítanak nyugdíjcélú megtakarítást.
2025. 12. 09. 23:00
Megosztás:

V. Németh Zsolt: a hangsúlyokat és a forrásokat is át kell helyezni a vízgazdálkodásban

A hangsúlyokat és a forrásokat is át kell helyezni a vízgazdálkodásban - jelentette ki az Energiaügyi Minisztérium vízgazdálkodásért felelős államtitkára kedden Debrecenben, a "Vizet a tájba" programon belül megvalósuló Civaqua projekt folytatásáról szóló támogatási szerződés aláírása után.
2025. 12. 09. 22:30
Megosztás:

A karácsonyi lézerfények veszélyeztethetik a légi közlekedést

A karácsonyi lézerfények veszélyeztethetik a légi közlekedést, a nem biztonságos termékek vásárlása a fogyasztókra nézve is súlyos kockázatot jelent - hívta fel a figyelmet a kedden az MTI-nek küldött közleményében a HungaroControl és a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH).
2025. 12. 09. 22:00
Megosztás:

Az ünnepi díszeket exportáló cégek idén akár 17%-os nyereséget is elérhettek volna

Bár a december a karácsonyi fényekről, csillogó díszekről és a kereskedelmi forgalomról szól, az ünnepi díszeket exportáló vállalatok számára ez valójában csak az utolsó lépés a hónapokkal korábban elkezdett munkafolyamatban. A termelés, az anyagrendelések, a külföldi vevőkkel kötött szerződések és a logisztika jellemzően már az év első negyedévében elindulnak. Ebben az időszakban hozzák meg azokat a pénzügyi döntéseket, amelyek meghatározzák az ünnepi szezon tényleges jövedelmezőségét.
2025. 12. 09. 21:30
Megosztás:

Románia és Németország védelmi együttműködéséről egyeztetett a Fekete-tenger partján a két szaktárca képviselője

Románia és Németország szoros védelmi együttműködéséről, a NATO keleti szárnyának közös védelméről egyeztetett kedden a bukaresti és a berlini védelmi minisztérium képviselője a Fekete-tenger partvidékén található Mihail Kogalniceanu légi támaszponton.
2025. 12. 09. 21:00
Megosztás:

Újabb akvizíció által bővíti adatkommunikációs szolgáltatásait a 4iG

A 4iG Informatikai Zrt. (4iG iT) 90 százalékos üzletrészt vásárol a menedzselt adatátviteli szolgáltatások piacának egyik vezető szereplőjében, a Mobil Adat Távközlési és Informatikai Szolgáltató Kft.-ben (Mobil Adat) - közölte a tőzsdei társaság az MTI-vel kedden.
2025. 12. 09. 20:30
Megosztás:

A DOGE és az ADA rali még csak most kezdődhet, de az elemzők szerint a Digitap akár 25-szörös nyereséget is gyorsabban elérhet

A DOGE és az ADA árfolyama is felfelé mozdult el, miután a havi grafikonokon esést mutattak. Még néhány ismert kriptós influencer, mint Nehal és JD is bikás árfolyam-előrejelzéseket tett ezekre a „top 10 altcoin, amit érdemes megvenni” listán szereplő tokenekre.
2025. 12. 09. 20:00
Megosztás:

ÉVOSZ: létrejött az Építőipari Kerekasztal

Létrejött az Építőipari Kerekasztal, a magyar építésgazdaság informális együttműködési fóruma - közölte az MTI-vel kedden az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ).
2025. 12. 09. 19:00
Megosztás:

Karácsonyi csúcsforgalom: többszörösére nőhet a villanyautók töltési ideje

A karácsonyi időszak hagyományosan az év egyik legforgalmasabb és legszervezettebb időszaka, ám a villanyautósok számára ez gyakran komoly logisztikai kihívásokkal jár.
2025. 12. 09. 18:46
Megosztás: