A vidék megmaradásának kulcsa az agrárium versenyképessége
A tárcavezető arra hívta fel a figyelmet, hogy Szabolcs-Szatmár-Bereg megye mindig is élen járt az egészséges és finom gyümölcsök termesztésében és az élelmiszerek előállításában. Hozzátette, az elmúlt években megváltoztak a vásárlói igények. Az egészséges élelmiszerek, zöldségek és gyümölcsök mellett a fogyasztók egyre inkább az egészség megőrzését, a közérzet javítását szolgáló, vény nélkül kapható étrend-kiegészítők felé fordultak. Ezt az is jól mutatja, hogy évről-évre jelentős mértékben növekszik a piacra kerülő humángyógyászati jellegű termékek köre, illetve azok értékesítési mennyisége. Emellett az sem véletlen, hogy a legnagyobb növekedési potenciál az étrend-kiegészítők területén tapasztalható - hangsúlyozta a miniszter a közlemény szerint.
Nagy István arra emlékeztetett, hogy 2015-ben hirdették meg a Mezőgazdasági termékek értéknövelése és erőforrás-hatékonyságának elősegítése a feldolgozásban című pályázatot, amelyre a Kiskertészek Zöldség- és Gyümölcstermelői Kft. is beadta projektanyagát. A vállalkozás az élelmiszer és táplálékkiegészítő gyártóüzem építésére csaknem 347 millió forintot, a termeléshez kapcsolódó technológia beszerzésére több mint 388 millió forintot, míg az infrastrukturális és termelés irányítási beruházáshoz kapcsolódó tételekre 143 millió forintot meghaladó összeget fordíthatott - sorolta a miniszter. Hozzátette: a beruházás során megvásárolt technológiai sor, valamint a hozzá fejlesztett saját innovációk biztosítják az egyedülálló termékkínálat gyártását.
Az agrártárca elkötelezett a magyar vidék megerősítése, a magyar mezőgazdaság fejlesztése iránt, és ebben a feladatban számít mindazokra a családi vállalkozásokra és nagyobb üzemekre, amelyek elhivatottak környezetük megóvása és közösségük gyarapítása iránt - emelte ki Nagy István a szaktárca közleménye szerint.