A vírushelyzet előtti szintet is meghaladta a cseh, lengyel és román látogatók száma
Közölték: idén júliusig még a 2019-es rekordév azonos időszakához képest is tizennyolc százalékkal több, kétszázkilencvennégyezer vendég érkezett Romániából, hét százalékkal többen, mintegy kétszázötvenötezren Csehországból és öt százalékkal többen, közel kétszázhatvanötezren Lengyelországból. A vendégek által eltöltött vendégéjszakák száma hasonló arányban emelkedett, és meghaladta a kétmilliót. A hazai turizmusban tekintélyes volument képviselő TOP3 közeli küldőpiac jelentős bevételt eredményez a hazai szálláshelyeken.
A tavalyi azonos időszakhoz képest Lengyelországból harmincegy százalékkal, Csehországból huszonöt százalékkal, Romániából huszonhárom százalékkal többen látogattak Magyarországra, de Romániából még a 2019-es rekordév adatait is több mint tíz százalékkal szárnyalták túl az idei vendégforgalmi adatok. Mindhárom ország turistáiban közös, hogy keresik a vidéki turisztikai attrakciókat, szívesen szállnak meg vidéki településeken, ahol a szállodákon kívül előnyben részesítik a magánszálláshelyeket.
Az MTÜ közlése szerit a cseh beutazók vendégéjszakáik huszonhárom százalékát fővárosi, hetvenhét százalékát vidéki szálláshelyeken töltötték, a lengyeleknél ez az arány harmincöt és hatvanöt százalék, míg a román turisták harmincnyolc százaléka száll meg Budapesten, hatvankét százalékuk pedig a vidéki Magyarországon.
A vidékre utazó csehek több mint negyede a Bük-Sárvár turisztikai térséget célozta, a román vendégek főként Debrecen és térségét, valamint Gyulát és térségét keresték fel szívesen, de a 44 év alattiak körében népszerű volt Hajdúszoboszló és Szeged is. Debrecen és térsége volt a kedvelt úti célja a lengyel turistáknak is. Közülük a 35-44, illetve 45-54 éves korosztály a főváros és Debrecen mellett szívesen kereste fel Hajdúszoboszlót és Egert is, valamint körükben volt a legmagasabb a gyerekekkel érkező családok aránya is - mutat rá az MTÜ elemzése.