Akár 35 milliós kölcsön is támogatássá alakulhat - így kombináld a támogatásokat

A piaci hitel havi törlesztőrészleténél 50 százalékkal kisebb teherrel kell számolniuk azoknak a fiataloknak, akik lakásukat a piacon elérhető pályakezdési és családpolitikai okokból támogatott termékek igénybevételével tervezik megvásárolni. Három gyermek megszületése esetén egy 35 millió forintos kombinált kölcsön teljes törlesztése megszűnik – hívta fel a figyelmet Gergely Péter a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.

Akár 35 milliós kölcsön is támogatássá alakulhat - így kombináld a támogatásokat

Havonta több, mint 130 ezer forinttal lehet kisebb a törlesztőrészlete annak a fiatal családnak, akik a Magyarországon elérhető pályakezdési és családtámogatási lehetőségeket kihasználva akarnak felvenni 35 millió forintos kölcsönt azért, hogy új lakásban várhassák az első születendő gyermeküket.

Gergely Péter a BiztosDöntés.hu szakértője szerint ugyanekkora hitelösszeget piaci kamatozás mellett 20 éves futamidőre jelenleg 256 000 és 295 000 forint közötti havi törlesztő részlet mellett kínálnak a hazai pénzintézetek, az érintett kölcsönök teljes hiteldíj mutatója (THM) 6,47 és 8,5 százalék között szóródik. Mindez azt jelenti, hogy ha a jelenleg a piacon elérhető legjobb, 6,18 százalékos kamat (és 6,47 százalékos THM) mellett elérhető Gránit Bank jelzáloghitelt is választjuk, az induló törlesztőrészletünk több, mint 50 százalékkal lesz magasabb annál, mint amit a Munkáshitel, a Babaváró és a CSOK Plusz konstrukció kombinálásával elérhetünk.

Arról nem is beszélve, hogy 35 millió forintos hitel igényléséhez minimum bruttó 785 ezer forintos, nettó 520 ezer forintos jövedelem igazolása szükséges – hívta fel a figyelmet Gergely Péter.

De hogy néz ki a családtámogatási mix?

A legfrissebb pályakezdési termék, a Munkáshitel esetében 4 millió forintot kaphatunk kamatmentesen 10 éves futamidőre úgy, hogy mindössze évi 0,5 százalékos kezelési költséget kell fizetnünk. Így ennek a konstrukciónak a havi költsége 35 000 forint.

Az első gyermek születése esetén a törlesztés 2 évre felfüggeszthető. A második gyermek után a tartozás 50 százalékát, a  harmadik gyermek megszületésekor a teljes még fennálló tőketartozást elengedik.

A Babavárót hitelt 11 millió forintos összeghatárig igényelhetjük. A kölcsön felvételét követően az első öt évben kamatot sem kell fizetni, így a 11 millió forintos kölcsön után az induló törlesztőrészlet 50 417 forint. A kamatmentesség az első gyermek születése után az egész futamidőre kiterjed, a második gyerek születése után a tőke tartozás 30 százalékkal csökken, a harmadik gyermek születése után a Babaváró hitel támogatássá alakul – emlékeztetett Gergely Péter.

A fennmaradó 20 millió forintot CSOK Plusz igénybevételével tudják felvenni a fiatalok, ahol a hitel kamata minimum két gyermek vállalása esetén maximum 3 százalékos. A BiztosDöntés.hu CSOK Plusz kalkulátora szerint a konstrukciót 3,02 és 3,17 százalékos THM mellett kínálják a bankok, ami nagyjából 97 ezer forintos törlesztőrészletet ad ki.

Ugyanakkor a szabályozás szerint a hitelfelvételt követő első évben a fiatal adósoknak tőkét nem, csak kamatot kell fizetniük. Ennek köszönhetően tehát az első évben a CSOK Plusz törlesztése 50 ezer forint körül alakul (az itt is legjobb ajánlatot adó Gránit Banknál 48 836 forint a törlesztőrészlet).

Összességében tehát a futamidő elején 135-136 ezer forint áll szemben a piaci hitel 256 ezer forintot meghaladó költségével. A második évtől a kamatkülönbözet már „csak” 30 százalék körül alakul, a fiataloknak akkor 182 ezer forintos havi törlesztővel kell számolniuk.

A gyermekek megszületésekor megszűnik a tartozás

A második gyermek megszületésekor a tőketartozásból 14 millió forintot meghaladó összeg tűnik el, hiszen a Munkáshitel és a Babaváró tőkekedvezmény mellett a CSOK Plusz esetében is 10 millió forinttal csökken a tőketartozás.

A harmadik gyermek megszületésével a példánkban szereplő esetben pedig megszűnik mindennemű törlesztés, hiszen a Munkáshitel és a Babaváró tartozás törlődik, míg a CSOK Plusz esetében újabb 10 milliós tőkelevonásra kerülhet sor – amelyet a példánkban nem is tud majd maximálisan kihasználni a fiatal pár – emlékeztet a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője.

Összességében tehát indulástól jelentős előnyt élveznek azok, akik élnek a támogatott lehetőségekkel, gyermekek születésével pedig rendkívül komoly támogatást ad a Munkáshitel - Babaváró - CSOK Plusz kombinálhatóságával az állam a fiataloknak.

184 milliárd forintos adózás előtti eredménnyel zárta az év első három negyedévét az MBH Bank

Az MBH Bank eredményesen zárta a 2025-ös év első kilenc hónapját: a társaság továbbra is magas jövedelmezőséggel, szilárd tőkemegfeleléssel és likviditási pozícióval rendelkezik. A bankcsoport az idei év első kilenc hónapjában jelentős, több mint 184,3 milliárd forintos korrigált adózás előtti eredményt ért el, a korrigált tőkearányos megtérülési mutatója pedig 18,1%.
2025. 11. 21. 05:30
Megosztás:

Az érdeklődő vállalkozók már jelentkezhetnek a SEED Alapítvány Országos Vállalkozói Mentorprogramjára

Személyes támogatással, valódi tapasztalattal, bizonyított eredményekkel folytatódik a Kormány és az Európai Unió társfinanszírozásával, 1,5 milliárd forintos keretből megvalósuló Országos Vállalkozói Mentorprogram. A program 2025 és 2027 között 400 hazai vállalkozó személyre szabott fejlesztését és mentori támogatását célozza, kiemelt figyelemmel a női, fiatal, generációváltó és társadalmi vállalkozásokra. Az érdeklődő vállalkozók a https://seed.hu/szintlepes/ weboldalon jelentkezhetnek a mentorprogramra.
2025. 11. 21. 05:00
Megosztás:

A Waberer’s csoport kivásárolja a Magyar Posta Biztosító kisebbségi tulajdonosát

A Waberer’s csoport kivásárolja a Magyar Posta Biztosító Zrt. kisebbségi tulajdonosát, és 100 százalékos tulajdonrészt szerez a biztosítóban - tette közzé a Waberer’s International Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján csütörtökön.
2025. 11. 21. 04:30
Megosztás:

Mennyire gondolkodik előre és gondoskodik magáról a magyar?

Az Öngondoskodási Index 2025 kutatás szerint a tudatos pénzügyi tervezés egyre inkább beépül a mindennapokba. A magyar lakosság pénzügyi tudatossága tovább erősödik, és ez leglátványosabban a fiatalok körében figyelhető meg.
2025. 11. 21. 04:00
Megosztás:

Átadták a Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díjakat

Átadták a Pénzügyi Tudatosság Fejlesztéséért Díjakat csütörtökön a Nemzetgazdasági Minisztériumban (NGM), az idén három diák, öt pedagógus és egy oktatási intézmény részesült az elismerésben.
2025. 11. 21. 03:30
Megosztás:

Horvátországban tovább bővül az árstopos termékek listája

A horvát kormány hetvenről százra növelte az árstoppal érintett termékek, illetve termékkategóriák számát - közölte a kabinet ülését követően Ante Susnjar gazdasági miniszter, a döntéssel a magas megélhetési költségek által leginkább sújtott fogyasztókat szeretnék segíteni.
2025. 11. 21. 02:30
Megosztás:

Karácsonyi hal árak 2025

Milyen karácsonyi hal árak várnak ránk idén? Élőponty kiló ára, szeletelt ponty ára. Hány forint egy kiló harcsa vagy épp afrikai harcsa 2025 karácsonyán? Cikkünkből minden kiderül.
2025. 11. 21. 02:00
Megosztás:

Siess, ha pénzt akarsz! Januártól szigorodik a hitelfelvétel

Januártól életbe lépnek azok az új JTM-előírások, amelyek szigorítják a lakáshitelezést, és különösen a nettó 600–800 ezer forint közötti jövedelemmel rendelkező ügyfeleknél eredményezhetnek érezhető hitelösszeg-csökkenést. De mire kell most igazán figyelni?
2025. 11. 21. 01:00
Megosztás:

Így spórolhatsz legálisan 40%-ot a fűtés költségeden!

Magyarországon az alacsonyabb bevételű háztartások átlagosan költségvetésük 14 százalékát költik energiára, miközben az épületek 70 százaléka nem megfelelően szigetelt.
2025. 11. 21. 00:30
Megosztás:

Francia-magyar együttműködés az európai agrárium jövőjéért

Fenn kell tartani a jelenlegi uniós agrártámogatási rendszert és meg kell őrizni a gazdáknak járó forrásokat, ebben a küzdelemben hazánk számít Franciaországra is – közölte Nagy István agrárminiszter, aki Annie Genevard-ral, a Francia Köztársaság mezőgazdaságért, élelmiszeriparért és élelmiszer-szuverenitásért felelős tárcavezetőjével tárgyalt csütörtökön Párizsban, az Agrárminisztérium (AM) közleménye szerint.
2025. 11. 20. 23:30
Megosztás:

Digitap ($TAP) árfolyam-előrejelzés 2025, 2026, 2030

Ahogy a valódi felhasználói hasznosságra építő tokenek egyre több figyelmet kapnak a pusztán spekulatív eszközökkel szemben, a kriptopiac új szakaszba lép.
2025. 11. 20. 23:00
Megosztás:

Új hatóanyaggyártó üzemet avatott az Egis

Az Egis Gyógyszergyár Zrt. Budapesten átadta 112 éves történetének egyik legjelentősebb hatóanyaggyártási fejlesztését. A vállalat saját forrásból finanszírozott, 30 milliárd forintos új üzemében egy globálisan vezető készítmény hatóanyagának gyártását végzi majd - tájékoztatta a társaság csütörtökön az MTI-t.
2025. 11. 20. 22:30
Megosztás:

PEPE Coin bálna most egy olyan altcoinba önti a pénzét, amelynek tokenfeloldása 2035-re tolódott

Egy legendás PEPE-bálna, aki korábban 36 millió dollárnyi nyereséget realizált, most agresszívan halmozza fel az Aster (ASTER) tokent, miközben a projekt szigorítja tokenfeloldási ütemtervét, és az árfolyam jóval a Binance-alapító CZ átlagos belépési ára fölött forog.
2025. 11. 20. 22:00
Megosztás:

463 millió dollár tűnt el? A Bitcoin ETF súlyos veszteséget szenvedett, miközben a befektetők a Digitap ($TAP) 2 millió dolláros előértékesítésének biztonságába menekülnek

Rekordot döntő, 463 millió dolláros tőkekiáramlás rázta meg a BlackRock Bitcoin ETF-jét, ami megingatta a kriptopiacot. Ez a jelentős eladási hullám árcsökkenést okozott a főbb kriptovaluták, így a BTC és az ETH esetében is.
2025. 11. 20. 21:00
Megosztás:

A Franklin Templeton XRP ETF-je akár 150–250 millió dolláros első napi forgalmat is elérhet – állítja egy elemző

Az XRP közösség nagy figyelemmel kíséri, ahogy a globális vagyonkezelő óriás, a Franklin Templeton felkészül a spot XRP ETF-je, az EZRP elindítására.
2025. 11. 20. 20:30
Megosztás:

Alsóbbrendű utakat újítanak fel Nógrád vármegyében

Négy és öt számjegyű utakat újít fel Nógrád vármegyében a Magyar Közút Nonprofit Zrt., több mint 37 kilométernyi mellékút teljes körű felújítását indították el 20 útszakaszon a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) Plusz keretében - tájékoztatta a társaság csütörtökön az MTI-t.
2025. 11. 20. 20:00
Megosztás:

Stabil a magyar nagyvállalatok beruházási kedve

A magyar nagyvállalatok nagyobb része stabil fejlesztési kedvvel kezdi a következő évet, 52 százalékuk tervez beruházást egy éven belül - közölte a K&H csütörtökön az MTI-vel.
2025. 11. 20. 19:30
Megosztás:

A vállalatok közel fele küzd a munkaerő megbízhatatlanságával Magyarországon

A fizikai munkavállalók megbízhatósága ma a magyar munkaerőpiac egyik legégetőbb kérdése – derül ki a Jobtain kutatásából, amely több mint száz HR-szakember és vezető részvételével készült. A válaszadók 88%-a a megbízhatóságot nevezte meg a legfontosabb kiválasztási szempontként, megelőzve a fizikai állóképességet (60%) és a szakmai tapasztalatot (54%).
2025. 11. 20. 19:00
Megosztás:

Jogerősen is kimondta a bíróság: Oszkó Péternek és az OXO Properties Holdingnak nincs felelőssége az Ivanka Factory Zrt. felszámolásáért, és kártérítéssel nem tartoznak

Jogerősen is kimondta a bíróság: Oszkó Péternek és az OXO Properties Holdingnak nincs felelőssége az Ivanka Factory Zrt. felszámolásáért, és kártérítéssel nem tartoznak.
2025. 11. 20. 18:30
Megosztás:

GVH-elnök: „A digitalizáció a verseny- és a fogyasztóvédelmi jogot is átformálja”

A magyar családok és gyermekek célzott védelme, a mesterséges intelligencia versenyjogi vetületei és a versenyjog magánjogi érvényesítése kerültek a középpontba a VII. Magyar Versenyjogi Fórumon, Budapesten.
2025. 11. 20. 18:00
Megosztás: