Álmodozók és befektetők paradicsoma: Eladó a történelmi Barkóczy-kastély

Lenyűgöző természeti kincsek és kiaknázatlan üzleti lehetőségek a Mátra szívében. Képzeljen el egy helyet, ahol a történelem és a természet találkozik, egy helyet, ahol a múlt meséje és a jövő lehetőségei kéz a kézben járnak. Ez a Barkóczy-kastély, amely nemcsak egy ingatlan, hanem egy életre szóló élmény és egy kivételes befektetési lehetőség.

Álmodozók és befektetők paradicsoma: Eladó a történelmi Barkóczy-kastély

A Mátra festői vidékén, félúton az egri borvidék és Mátrafüred között található területen a Barkóczy-kastély új tulajdonosát keresi. A 19. század végén épített impozáns 800 négyzetméteres épület és a hozzá tartozó több mint 10.000 négyzetméteres ősfás birtok számos történelmi esemény tanúja volt, ma pedig meghitt esküvői szertartások és fotózások kedvelt helyszíne. Jelenlegi tulajdonosai négy évvel ezelőtt gondos felújításba kezdtek, hogy visszaadják eredeti fényét. Bizonyos üzleti szempontból kulcsrakész ingatlan számos lehetőséget rejt magában, legyen szó rendezvényekről, borászati, esetleg vendéglátóipari hasznosításról, és akár egészségügyi, exkluzív szálloda vagy többgenerációs családi birtokként is működtethető.

A Barkóczy-kastély gazdag történelmi múlttal rendelkezik. Az épületet az 1890-es években Barkóczy báró építette, és azóta számos funkciót töltött be. A tulajdonosok, Kozma Klaudia és férje Szabolcs jelentős felújítási munkálatokat végeztek az épületen. Lecserélték részben a külső nyílászárókat, és teljeskörűen felújították a tetőszerkezetet, megőrizve a báró által eredetileg Erdélyből, szekérrel hozatott gerendaméretet. A belső falakon dizájn vakolatverést is alkalmaztak, ami különleges atmoszférát kölcsönöz a belső tereknek.

“Természetközeli, rendezvény- és esküvői helyszínhez, illetve fotózáshoz ideális romkastélyt kerestünk, és azonnal beleszerettünk a főútról nyíló impozáns bejáratba és a gyönyörű környezetbe. A kastély körül található, állattartásra alkalmas tanya is vonzó volt a számunkra. Az épület különleges elemei, mint a kastély oldalán található dísztéglákba vésett nevek és a gyermekotthon egyéb emlékei továbberősítették a hely varázsát” – avat be a részletekbe Kozma Klaudia, a Barkóczy kastély egyik tulajdonosa.

“A felújítás során, a környékbeli mesterekkel szorosan együttműködve, igyekeztünk megőrizni az eredeti elemeket, mint például a tetőgerendákat, illetve a vakolat egyes részeit, a bálteremben több évtizeddel ezelőtt lefektetett lenyűgöző padlózatot és egyes emeleti szobákban található 19. századi faparkettát, illetve kandallót. A falak leverésekor a 20. század közepén befalazott, eredeti ajtónyílásokat és egy alagutat is felfedeztünk, utóbbit még nem sikerült teljesen feltárni. Az épület hangulata így egészen különleges maradt és a jelenlegi állapotában azonnal hasznosítható” – teszi hozzá Klaudia férje, Szabolcs, a nem mindennapi méretekkel rendelkező ingatlan másik tulajdonosa.

Barkóczy kastély

Egyedülálló környezet és varázslatos kert

A házaspár gondoskodott a kastély körüli kertről is, így ismét egy varázslatos park veszi körül az épületet. A páratlan panoráma és a Kálvária dombon, az egykori templom helyén kialakított kegyhelyen álló több mint 130 éves fakereszt teremt exkluzív hangulatot. A festői környezet és a történelmi hangulat pazar hátteret kínálnak bármilyen rendezvényhez.

Az ingatlan elhelyezkedése is különleges: mindössze 30 percre található az egri borvidéktől és a Mátrafüredi látnivalóktól. Mindkét irányban gyönyörű, kacskaringós, erdőkkel szegélyezett út kínál meghitt utazási élményt. Eger felé haladva a borvidék teljes panorámája a látogatók elé tárul, míg Mátrafüred felé a Cserhát és a Bükk-vidék között 900 ezer négyzetméteren elterülő, vulkanikus eredetű Mátra látványos hegyvonulatain cseres-tölgyes, gyertyános-tölgyes, valamint bükkerdők terülnek el.

“A Kálvária dombról lenyűgöző kilátás nyílik a Mátrára. A látvány és a természet közelsége ideális helyszínt biztosítanak a különböző rendezvényekhez. A kertrendezés során igyekeztünk megőrizni annak eredeti varázsát, és örömmel látjuk, hogy a vendégek is értékelik a hely egyedi atmoszféráját” – emeli ki Klaudia.

Kastély egy nagyobb családi ház áráért

A felújítandó Barkóczy-kastély ezernyi lehetőséget kínál a vízióval rendelkező, komoly érdeklődők számára. Évek óta esküvői és rendezvényhelyszínként üzemel, de a jövőbeli tulajdonos igényei szerint akár magánklinikává, szállodává, oktatási központtá, nyugdíjasotthonná vagy akár többgenerációs családi birtokká is átalakítható. A vízzel és árammal ellátott épület jelen állapotában kávézóként, étteremként, illetve borbárként születhet újjá. A kastély nem áll műemléki védelem alatt, és a helyiek támogatják a rekonstrukcióját, ami megkönnyíti a további felújítást és az átalakítást.

„Az épület alatt található 260 négyzetméteres pince számos új funkció kialakítását teszi lehetővé, például borospinceként vagy wellnessközpontként is hasznosítható. A kastély mellett egy modern, négy évszakos faház található, ami két éven át volt az otthonunk. A helyiek támogatása rendkívül fontos számunkra. A közösség együttműködése és a helyi munkaerő bevonása nagy segítség volt a felújítás során. Mi a gyermekeink és a férjemnek a kanadai gyökerei miatt vagyunk kénytelenek megválni tőle, de reméljük, hogy a következő tulajdonosnak köszönhetően a Barkóczy-kastély hamarosan újra a régi fényében tündökölhet” – zárta gondolatait Klaudia.

A Mátra szívében elhelyezkedő Barkóczy-kastély nem csupán egy ingatlan, hanem egy történelmi emlék, ami egy nagyobb családi ház áráért várja új tulajdonosát, aki továbbviszi a történelmét, és újra életet lehel a falai közé.

A 4iG konszolidálja távközlési infrastruktúráját

A 4iG Nyrt. és az e&PPF Telecom Group B.V. (e& PPF Telecom Group) előzetes megállapodást írt alá, amely hosszú távú stratégiai partnerség létrehozására irányuló közös szándékukat rögzíti. A pénzmozgással nem járó részvénycsere ügylet keretében a 4iG Távközlési Holding legfeljebb 49%-os részesedéssel a CETIN Hungary – Magyarország egyik vezető mobil rádiós infrastruktúra-vállalata – meghatározó stratégiai részvényesévé válhat. Ezzel párhuzamosan az e& PPF Telecom Group legfeljebb 38%-os részesedést szerezhet a 4iG Csoport tulajdonában álló, Magyarország legnagyobb vezetékes hálózati infrastruktúra-társaságában, a 2Connectben. A tranzakciók zárásának feltétele az átvilágítás sikeres lezárása, a végleges tranzakciós dokumentáció aláírása, továbbá a szükséges részvényesi és hatósági jóváhagyások megszerzése.
2026. 02. 21. 20:00
Megosztás:

Veres Tibor, a Wallis Csoport alapítója az EY Az Év Üzletembere Díj győztese

A Wallis Csoport alapítója és elnöke, Veres Tibor nyerte el a fődíjat az EY Az Év Üzletembere program gáláján. A nemzetközi piacokon is sikerrel terjeszkedő befektetési csoport alapító tulajdonosa és vezetője a verseny globális döntőjében is képviselni fogja hazánkat. A független bírálóbizottság hat különdíjat is átadott Magyarország példamutató vállalkozóinak.
2026. 02. 21. 19:00
Megosztás:

Folyamatosan fejlesztik a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret

Folyamatosan fejlesztik a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret, javítják az infrastruktúra működését, növelik a létesítmény kapacitását, hogy zökkenőmentes legyen az utaskiszolgálás nagyobb forgalom esetén is - hangsúlyozta Lóga Máté, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságfejlesztésért és iparért felelős államtitkára, a Budapest Airport Zrt. igazgatóságának elnöke pénteken, háttérbeszélgetésen Budapesten.
2026. 02. 21. 18:00
Megosztás:

Továbbra is zavartalan lesz a kőolajszállítás Szerbiába Horvátország felől

A Janaf horvát kőolajvezeték-üzemeltető vállalat a horvát kormánnyal együttműködésben 2026. március 20-ig érvényes engedélyt szerzett az amerikai pénzügyminisztérium Külföldi Vagyoneszközöket Ellenőrző Hivatalától (OFAC), amely lehetővé teszi a kőolaj további zavartalan szállítását a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) részére - közölte szombaton a horvát társaság.
2026. 02. 21. 17:00
Megosztás:

Évtizedes mélypontot értek el a lakásépítések, de már látszik a fény az alagút végén

Ahogy arra számítani lehet a korábbi adatokból, ellentmondásos évet zárt a lakásépítési piac. A friss adatok szerint 2025-ben összesen alig több mint 12 ezer új lakás épült, ami 9,3 százalékkal elmarad az egy évvel korábbitól. Ugyanakkor a kiadott lakásépítési engedélyek száma 37 százalékkal 28 ezer fölé nőtt.
2026. 02. 21. 16:00
Megosztás:

5 cég, amely kriptovaluta pénzügyi infrastruktúrát építi

A kriptovalutás fizetés ma már nem futurisztikus kísérlet, hanem egy gyorsan érő infrastruktúra. Ahogy a bankkártyák évtizedek alatt váltak általánossá, úgy a blokklánc-alapú tranzakciók is most lépnek a mainstream felé. A kulcs nem a hype, hanem a háttérrendszerek fejlődése: stabilcoinok, azonnali elszámolás, árfolyamvédelem és szabályozott működés. Bemutatjuk azt az öt vállalatot, amelyek a kriptófizetések „láthatatlan” infrastruktúráját építik.
2026. 02. 21. 15:00
Megosztás:

Egyszeri tételek húzták fel a Grafisoft Park SE nettó eredményét 2025-ben

A Graphisoft Park SE pro forma adózott eredménye tavaly 20,48 millió euró volt az előző évi 7,96 milliárd euró után, az eredményt egyszeri rendkívüli tételek húzták fel - közölte a társaság pénteken a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.
2026. 02. 21. 14:00
Megosztás:

Trump minden országra vonatkozó egységes vámról szóló rendeletet hozott

Az amerikai elnök új, 10 százalékos globális vámról szóló rendeletet írt alá pénteken, miután a legfelsőbb bíróság megsemmisítette az átfogó úgynevezett viszonossági vámtarifákat.
2026. 02. 21. 13:00
Megosztás:

Olcsóbb beszállók a kriptóban: 95 millió dollárt vontak be startupok a piaci visszaesés közepén

A 2 ezermilliárd dolláros kriptopiaci korrekció nemcsak fájdalmat, hanem lehetőséget is hozott a befektetők számára. A kockázati tőkebefektetők (venture capital, VC) egyre kedvezőbb feltételekkel szállnak be projektekbe, miközben a mesterséges intelligencia (AI) és a predikciós piacok vezetik a friss tőkebevonási hullámot. A héten három startup összesen 95 millió dollárt gyűjtött össze – a háttérben pedig egyre tudatosabb, fundamentumvezérelt befektetői szemlélet rajzolódik ki.
2026. 02. 21. 12:00
Megosztás:

A klíma már nem luxus Magyarországon – a kereslet robbanása új szereplőt hoz a piacra

2026-ra a légkondicionálók jelenléte a magyar otthonokban robbanásszerűen megnövekedett. 2022-ben még 4,6 millió lakásból körülbelül 1,2 millió otthonban volt klíma; 2024-re ez az arány 26 százalékról már 33 százalékra nőtt. A trend azóta is folytatódik: a tartós nyári hőségek, az őszi-téli fűtéskiegészítés iránti igény, a gyerekszobák hűtése, az idősebb, illetve érzékenyebb családtagok kényelme, valamint az otthoni munkavégzés elterjedése mind alapvető igénnyé tették a légkondicionálót.
2026. 02. 21. 11:00
Megosztás:

A bitcoin bányászati költségei jelzik a piaci aljat? Fontos fordulat körvonalazódik

A Bitcoin árfolyama jelenleg az átlagos kitermelési költség alatt mozog, ami történelmileg ritka és figyelemre méltó jelenség. A bányászati profitabilitás szűkülése, a nagy befektetők ismételt felhalmozása és a rekordkereskedési volumenek együtt olyan piaci környezetet teremtenek, amely akár egy ciklikus mélypont előszelét is jelezheti.
2026. 02. 21. 10:00
Megosztás:

Ki ülhet a céges autó volánja mögé?

A céges autók kezelése sok vállalat számára lényeges kérdés, hiszen ez nem csupán kényelmi, hanem jogi, biztosítási és működési szempontokból is fontos. Az alapvető kérdés: ki jogosult vezetni ezeket az autókat, és milyen feltételek mellett? Annak érdekében, hogy a céged gördülékenyen, jogszerűen és biztonságosan működjön, érdemes átgondolni a témát.
2026. 02. 21. 09:00
Megosztás:

Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak

Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. 02. 21. 08:00
Megosztás:

A BioTechUSA és a Docler Holding vezérei új vállalkozást indítottak

Közös globális brand építésébe kezd a hazai IT- és étrendkiegészítő piac két meghatározó üzleti vezetője a digitális identitás és tartalomhitelesítés területén komplex szolgáltatást nyújtó Netlocknál.
2026. 02. 21. 07:00
Megosztás:

Itt az utolsó esélyünk a GMO-k kontrollálására

Legkorábban már március elején elfogadhatja az Európai Parlament azt a rendelet-tervezetet, ami lényegében megszünteti a hatósági kontrollt és nyomon követést az új géntechnológiával készült, génmódosított termékek (új GMO-k) felett. Aki ezzel nem ért egyet ‒ legyen szó szervezetről vagy magánszemélyről ‒ még van lehetősége jelezni ezt a magyar európai parlamenti képviselők felé, akik csak akkor tudnak hatékonyan fellépni a tervezet jelen formája ellen, ha megvan hozzá a megfelelő társadalmi támogatottságuk.
2026. 02. 21. 06:00
Megosztás:

Kátyúvadászat helyett biztonság – így vezessünk sérülés nélkül

Kellemetlen meglepetést hagyott hátra az új év elején jött hirtelen lehűlés. A télies időjárás során látványosan megszaporodtak a kátyúk az utakon, ezzel tovább nehezítve a közlekedést. De tudják-e a sofőrök, mi a teendő, ha találkoznak egy olyan úthibával, ami esetleg kárt tehet az autóban vagy akár saját testi épségükben? Arra, hogy hogyan kerülhetők el a kátyúk okozta balesetek, illetve probléma esetén miként érdemes biztonságosan eljárni, a Hankook és Kőrös András, a Hungaroring Driving Center vezetéstechnikai szakembere hívja fel a figyelmet.
2026. 02. 21. 05:00
Megosztás:

Mennyi személyi kölcsönt lehet felvenni az átlagbérből?

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) friss jelentése szerint 2025 decemberében bruttó 789 200, illetve nettó 548 900 forint volt a teljes munkaidőben alkalmazásban állók átlagkeresete. Ez a bruttó átlagkereset esetében 8,5%, a nettó esetében 9,8%, a reálkereset esetében pedig 6,3% emelkedést jelent az egy évvel korábbihoz képest. A bruttó kereset mediánértéke 607 700, a nettó kereset mediánértéke 427 500 forint volt decemberben, amely értékek 9,4, illetve 10,8%-kal voltak magasabbak az előző év azonos időszakánál. A Bank360 számításai szerint ekkora átlagbérből már a legmagasabb, 15 millió forintos személyi hitelek is felvehetők, de a nettó mediánbér esetében is 13-14 millió forint körül található a felvehető hitelösszeg felső határa.
2026. 02. 21. 04:00
Megosztás:

Előrejelzéseket meghaladó eredmények 2025-ben az Accornál

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága érvénytelenítette a Donald Trump elnök által bevezetett, országonként megállapított vámokat pénteken.
2026. 02. 21. 03:00
Megosztás:

Nyugdíj törvényi rendelet - a nyugdíjba vonulás időpontja dönti el a nyugdíj összegét

A nyugdíjba vonulás időpontjának megválasztása nemcsak élethelyzet kérdése, hanem komoly anyagi döntés is. Nem mindegy ugyanis, hogy valaki melyik évben kéri a nyugdíját, mert ez hatással lehet az induló összegre, az emelésekre és a plusz juttatásokra is.
2026. 02. 21. 02:00
Megosztás:

Figyelem, idő és döntések az Alawin Casino Online korszakában

A digitális gazdaság egyik legfontosabb – és legnehezebben mérhető – erőforrása ma már nem pusztán a tőke vagy a munkaerő, hanem a figyelem. Platformok, alkalmazások és online szolgáltatások sora versenyez azért, hogy a felhasználók idejéből részesedést szerezzen. Ez a folyamat nemcsak a médiapiacot formálta át, hanem a fogyasztói döntések logikáját is: mikor, mire és milyen intenzitással fordítunk időt egy adott tevékenységre.
2026. 02. 21. 01:30
Megosztás: