Az átlagosnál szárazabb telünk volt
Azt írták: méréseik szerint a 2021/2022-es tél az átlagnál 1,7 Celsius-fokkal enyhébb volt; a tizenkettedik legenyhébbnek bizonyult 1901 óta. A december 1 fokkal, a január 1,1 fokkal, a február 3,1 fokkal haladta meg az átlagot.
Azt írták: az átlagnál (63 nap) több volt a fagyos napok száma (országosan 58). Úgynevezett zord nap viszont, amikor mínusz 10 fok alá csökken a hőmérséklet, az átlagnál (8 nap) kevesebbszer fordult elő (3 nap). Úgynevezett téli napot - amikor maximum 0 fokig melegszik fel a levegő - mindössze 6-ot regisztráltak az elmúlt télen, míg az átlag 22 nap.
Az elmúlt télen több napon is megdőlt az országos melegrekord. Az évszak legmagasabb hőmérsékletét, 21,5 fokot február 17-én, a Győr-Moson-Sopron megyei Fertőrákoson mérték. A télen mért legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 18 fok volt, amelyet január 13-án a Hajdú-Bihar megyei Pocsajon regisztráltak. Február 18-án és 19-én a középhőmérséklet országos átlaga 1901 óta nem volt ilyen magas eddig azokon a napokon.
Kitértek arra is, hogy országos átlagban a csapadék mennyisége nem érte el a télen szokásosnak a 70 százalékát. Decemberben még a szokásosnál 18 százalékkal több csapadék esett. A január viszont nagyon száraz volt, az átlagos értéknek csupán a 29 százaléka hullott le, ezzel ez lett a hatodik legszárazabb január a 20. század eleje óta. A száraz időjárás februárban is folytatódott: a tél utolsó hónapja 64 százalékkal volt szárazabb a megszokottnál.