Az építészetben helye van a kreativitásnak
Köszöntőbeszédében az államtitkár úgy fogalmazott, már a 75 év is önmagáért beszél, és utalt arra, hogy a nagymúltú magyar építészeti vállalat sok neves építészt foglalkoztatott, szerződtetett, jelentős projekteken dolgozott. A vállalatra jellemző, hogy egyszerre tud magabiztos és szerény lenni - tette hozzá.
Lánszki Regő szerint a magyar építészetnek, építésügynek volt néhány olyan évtizede, amit hosszan lehetne méltatni, és ebben a KÖZTI jelentős szerepet töltött be.
Elmondta, a KÖZTI 1949 és 1990 között folyamatosan meg tudott újulni, olyan épületeket alkotott, amelyek a mai napig az adott helyen, városrészekben meghatározó jelentőségűek. A vállalat 1990 után átalakult, versenyképes tudott lenni, hiszen minden lépését stratégia mentén tette meg - tette hozzá az államtitkár.
Kitért arra, hogy a mester és tanítvány viszonynak a cégnél óriási jelentősége van, ezt a jó gyakorlatot a jogalkotásában is meg kívánják jeleníteni.
Tima Zoltán, a KÖZTI Zrt. tervezési igazgatója, igazgatósági elnök a cég történetét ismertetve kiemelte, hogy az egyes időszakokban a kor legnagyobb építészei dolgoztak a vállalatnál. Referenciájuk több ezer budapesti, vidék és külföldi épületből áll, folyamatosan bővül, egyetemeket, de akár lakóépületeket is terveznek.
Úgy vélte, a KÖZTI jövője "ki van kövezve", hiszen nagyon sok fiatal dolgozik náluk. Emellett szeretnék a jövő építészeit is megszólítani, ezért hallgatói ötletpályázatot írtak ki a BME középülettervezési tanszékkel és a II. kerülettel együttműködve a Frankel Leo út és a Török utca által határolt tér revitalizálására.
A cég tájékoztatása szerint most folyó munkáik között a legjelentősebb a Pázmány Péter Katolikus Egyetem új campusa. Az egyetemfejlesztést célozza meg a IX. kerületbe tervezett Semmelweis Egyetem elméleti oktatási központjának új bővítése is. A társaság a projekt kezdete óta részt vesz a BudaPart fejlesztésében, terveik alapján épül a balatonfüredi LUA Resort, valamint dolgoznak közlekedési infrastruktúrát érintő tervezési munkákon is.